Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Merak Ettiğiniz ve Hakkında Bilgi Edinmek İstediğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zegna'nın Elements Of Men serisindeki "Passion" hakkında bilgisi olanın tüm bildiklerini öğrenmek istiyorum.

- Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Click image for larger version

Name:	colette X vilhelm.jpg
Views:	201
Size:	20.7 KB
ID:	83591

Yorum

• Armani Rose d'Arabie deneyeniniz varsa bir yorum alabilir miyim?

Yorum

• Kilian'ın "Royal Leather" ını deneyen var mı aranızda dostlar ?
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

• matrai
            matrai Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            connoisseur da var onu davet edelim buraya bu vesile ile

• Dostlar meraklardayım Lalique'in Noir Premier koleksiyonuna dahil olan Fleur Universelle denediniz mi acaba ?
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Lagerfeld
            Lagerfeld Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Şimdi hakikaten oturdu. Bentley Intense favorilerimdendir. Biraz törpüledim, köşeleri sıyırdım oldu. Listeye de ekledim.

• F.essence oud
            F.essence oud Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bana asiri gelen tatliligi vardi kokunun.Rom ve mür hissediliyor ama o asiri tatlilik hepsinin onune gecmis durumda.Cok farkli bulmadigim genel begeniye uygun bir koku

• Lagerfeld
            Lagerfeld Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            F.essence oud Değerli yorumun için sana da çok teşekkür ederim.

• Maison Rebatchi Feu Patchouli

Parle Moi de Parfum Papyrus Oud 71

Unum But Not Today

Sarah Baker Perfumes Tartan
          Son Düzenleme RİYAFES; 25-09-18, 13:42. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hocalarım selamlar. Salvatore Ferragamo Terra Rosa deneyen var mı? Kör alışa uygun mudur? Coromandel'e benziyor mu?

Yorum

• F.essence oud
              F.essence oud Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Selamlar hocam.Coromandel seviyorsaniz Terra Rosa'yi seversiniz.Koku olarak benzer ,ciceksi notalarla yumusatilmis guzel bir paculi kullanimi ve fiyat performans olarak iyi bir koku.

• Givenchy - Gentleman (vintage) Deneyeniniz var mıdır?

Yorum

• Click image for larger version

Name:	636736502615695176_Frederic_Malle_Dawn.png
Views:	78
Size:	74.0 KB
ID:	91818

Gören bilen var mı bunu

Yorum

• protectedsugar
                protectedsugar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Görmez olsaydım :-)

• murrjm
                murrjm Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ne anlamda hocam )

• Molinard - Habanita dostlar. Siyah şişe.

Nedir, ne değildir, nasıl kokar. Oldukça pudralı diye okuyorum sağda solda. Var mıdır bizzat deneyimleyen?
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Habanita ile tanıştık sonunda. Bana çocukluğumda kokladığım bir kolonyayı hatırlattı, tabii hafızam beni yanıltmıyorsa. Aile büyüklerimin birinin evinde, siyah kapaklı bir şişeydi, ne olduğunu sorduğumda "Kara Kedi" demişlerdi. Biraz araştırdım, hala satılıyor. Bizim eski bir kolonyacımızın dediğine göre '50'lerde Fransa'da da çok popülermiş bu kolonya ('Chat Noir' adıyla arayınca 20'ler, 60-70'li yıllara ait üretim bilgisi ve reklamlarına rastladım). Yani bu durumda aşağıdaki "eskilerden gelen teyze kokusu" yorumuna katılabilirim. Bir yanıyla da yine çocukluğumdan Old Spice'ı hatırlatıyor.

Koku genel olarak hafif tatlı, bolca baharatlı, sıcak. Tütsü kokusu hissediyorum, sandalağacı ve baharatlar yüzünden olabilir. Pudralı bir his veriyor ama bu bir kozmetik pudrası gibi değil. Fragrantica'da sakız en baskın nota olarak gösterilmiş ama ben pek alamadım açıkçası. Yine çokça bahsedilen deri ve gülü de hissedemedim (en çok katıldığım yorum Fragrantica'da 29.11.19 tarihli olan). Paketi, kutusu ve şişesi bu denli muntazam olmasa, yasal ve ilgili bir firmadan almasam "bu Habanita gerçek mi" diyeceğim. Sanırım benim zihnimde yarattığım Habanita başka birşeydi Kesinlikle eski zamanların parfümü. Hem kadın, hem erkek kullanımına uygun. Çok az sıkmama rağmen kuvvetli olduğunu söyleyebilirim. Daha önce de yazmışım, benlik olmayabilirdi ama aklım da kalmıştı.

Parfüm tasvir etmede pek başarılı değilim, umarım yardımcı olabilmişimdir...
                Son Düzenleme Rayiha; 20-02-19, 00:26. Tarafından yapıldı. Reason: ufak bir bilgi eki

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Rayiha Sevgili Rayiha ne kadar güzel anlatmışsınız, hiç soru işareti kalmadı sayenizde, nasıl tasvir etmekte başarısızım dersiniz, rica ederim.
                Sanırım benim için fazla tarihi bi' mesele olarak kalacak Habanita.
                Bu kadar yaşını başını almış bi' esere ve sevenlerine mutluluklar dileyeyim.

Çok teşekkür ediyorum alakanız ve yorumunuz için.

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Rica ederim Benim de kullanabileceğim bir koku değilmiş ama babam çok beğendi, bundan sonra onun parfümü artık

• Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
              Molinard - Habanita dostlar. Siyah şişe.

Nedir, ne değildir, nasıl kokar. Oldukça pudralı diye okuyorum sağda solda. Var mıdır bizzat deneyimleyen?
              Cok agir ve cok eskilerden gelen bir teyze kokusu. Hic begenmemistim ben

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Leto Ouuv! Tamamdır Leto çok teşekkür ederim.

• Tek bir parfüm değil de, Xerjoff firmasının kokularının o paraları hak edip etmediklerini merak ediyorum.
              Son Düzenleme yanqoue; 19-10-18, 16:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Leto
                Leto Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Hak etme kismi gelirle oldukca ilintili fakat genel piyasa deneyimimle 100 ml 130 eurodan sonrasi (kimine bu da fazla gelebilir) tamamen tras. Guzel kokudur eyvallah ama sihir degil bunlar sonucta.

• yanqoue
                yanqoue Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Wow etkisi yaratan parfüm yok uzun süredir.
                Xerjoff'lara hiç bulaşmamıştım ama bir merak var yani
                Teşekkür ederim.

• Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
              Molinard - Habanita dostlar. Siyah şişe.

EDP olan şişeden bahsediyorsak, oldukça pudralı evet. Nostaljik tarafları hayli belirgin olan ama yaşlı kokmayan, benim üzerimde gayet pozitif bir etki bırakan, geçmişten güzel anıları gözümde canlandıran, kış mevsimine yakışan, sıcak ve performansı da oldukça yüksek bir parfüm. Benim kullanabileceğim bir tarz değil ama eşim kullandığında olumlu geri dönüş ve parfümünü soranlar çok oluyordu. Zaten çok ısrar eden bir akrabasını kıramayıp ona verdi şişeyi.

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Mete üstad nostaljik pudralara yaklaşırken iki kez düşünüyorum aslında. Modernlerle bi' sıkıntım yok fakat tarih biraz geriye atınca ne şekilde nerede kullanacağımı şaşırıyorum. Dur bakayım yinede listede kalsın.

Çok çok teşekkür ederim.

• Dostlar Tauer - 09 Orange Star deneyimlemiş olan varsa aranızda bi' iki cümlenizi rica ediyorum.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Var da pek hatırlamıyorum valla, flu bir şeyler geliyor aklıma... Dekantı bulabilirsem (hala duruyorsa) kullanıp yazarım bir iki cümle.

Yorum

• Lagerfeld
                  Lagerfeld Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Medea Eksik olma üstadım. Bi'de FM - Monsieur yorumu rica edeceğim senden.
              İşleniyor...
              X