Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Merak Ettiğiniz ve Hakkında Bilgi Edinmek İstediğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Armani Prive - Pierre de Lune

Dostlar bu ara pudraya dönüşler yaşıyorum yine. Deneyen olduysa bi' kaç cümle rica ediyorum.

Çok meraklandım çünkü notaları sade, aradığım ayarda ve beni alıp götürecek gibi görünüyor.

Sevgiler...
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok çok memnun olurum sevgili Rahiya, Şimdiden teşekkür ederim size.

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tekrar merhaba Uzunca bir aradan sonra parfümeri ziyareti yaptım ve Pierre de Lune'u tekrar denedim. Bu kez kokuyu daha da çok beğendim. Nota nota tarif etmem pek mümkün değil, ancak koyu kıvamlı bir bakım kremi hissiyatı veriyor. L'Occitane'ın Shea veya Almond serisi kremleri gibi bir his diyebilirim. Her gün sıkılmadan kullanabileceğim, çok sade ve çok güzel bir koku. Ancak hissedebilmek için burnumu koluma yapıştırmam gerekti ve kalıcılığı pek uzun olmadı. Bunun bir sebebi uzun süre hem şehirden hem evdeki parfümlerden ayrı kalmam nedeni ile şekerci dükkanına düşmüş çocuk gibi birçok başka kokular da denemiş olmam olabilir. Bir dahaki sefere tek olarak hem tende hem kıyafette deneyeceğim. Performansı yeterli gelirse iyice yükselmiş fiyatına rağmen almayı düşünebilirim, tabii çooook uzun süre başka bir koku almamak koşılu ile.
      Son Düzenleme Rayiha; 13-09-18, 11:07. Tarafından yapıldı.

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Rayiha Mesajınızı şimdi fark ettim
      Çok teşekkür ederim alaka gösterdiniz ve geri dönüş yaptınız. Performans sıkıntısı olduğunu ve naif karakterli olduğunu bende okudum. Biraz üzdü ama kremsi ve pudralı yapısı beni hala cezbediyor. Bakalım karşıma çıktığı an deneyeceğim.

Tekrar teşekkür ediyorum.

• Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
    Armani Prive - Pierre de Lune

Dostlar bu ara pudraya dönüşler yaşıyorum yine. Deneyen olduysa bi' kaç cümle rica ediyorum.

Çok meraklandım çünkü notaları sade, aradığım ayarda ve beni alıp götürecek gibi görünüyor.

Sevgiler...
    Çiçeklerin başrolde olduğu miskin temizlik ve pudramsı bir hissiyat verdiği, Krem rengi olarak tanımlayabileceğim bir parfüm.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      @matrai

Şu emoji kısmına lütfen "kalp" te ekleyin artık, bi' sürü koyacaktım şuraya.

Çoook çok teşekkür ederim!

• mugler miroir des joyaux bilen kullanan varmı acaba
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Herod View Post
      mugler miroir des joyaux bilen kullanan varmı acaba
      Ben bunu fi tarihinde denemistim, hatirladigim kadariyle Artisan Voleur des Roses kafasinda gullu paculili, karanliga yakin bir oryantal idi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Leto View Post

Ben bunu fi tarihinde denemistim, hatirladigim kadariyle Artisan Voleur des Roses kafasinda gullu paculili, karanliga yakin bir oryantal idi
        Çok teşekkür ediyorum bilgi için karanlıksa kalsın önümüz yaz
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Yine meraklı geldi dostlar.

Tom Ford'un White Musk koleksiyonuna ait "White Suede" deneyimlemiş, takılmış, sevmiş biri varsa ses verebilir mi lütfen.
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Hermes özel seriden Epic Marine meraktayım. Deneyen alan oldu mu nasıldır koku performans

Yorum

• Epice Marine, nitelikli bir hafif tuzlu sucul akorun ter gibi kokmayan kimyonla birlikteliği diye özetlenebilir. Başlarda bergamot da kendini hissettiriyor. Ortaya çıkan koku profiline başka bir parfümde rastladığımı hatırlamıyorum. Bu baharatlı deniz kokusu, onu alıştığımız sıradan sucul parfümlerden ayırıyor ve biraz ilginç kılıyor. Hem bir ferahlık var hem de hafif depresiflik. Sucul hava bir süre sonra azalıp kayboluyor ve kimyon daha yalnız kalıyor. Ancak pek derinliği olan bir parfüm olduğunu düşünmüyorum. Performans da iç açıcı değil. Kalıcılık bende 4 saat civarı olmuştu ve bunun ilk yarım saat dışındaki kısmında tamamen tene yakın kalmıştı. Bu fiyat seviyelerini hakeden bir yanını göremedim. Cartier Déclataration/Déclaration Essence gibi başarılı seçenekler gayet uygun fiyatlara bulunabiliyorken onların üzerine biraz tuzlu suculluk katılması, ne ortaya çok yenilikçi bir parfüm çıkarıyor ne de fiyatın bu seviyelere çıkmasını açıklıyor.

Yorum

• Bu parfümleri markanın resmî instagram hesabında gördüm. Intensivo olarak bilinen versiyonlar mı yoksa extreme adı altında yeni işler mi ? %50 konstrasyona sahiplermiş
                Click image for larger version

Name:	E557ABE9-391F-480C-857E-1BB5F8F3AE7D.jpeg
Views:	259
Size:	245.8 KB
ID:	79719Click image for larger version

Name:	9D4026B7-7C11-4A54-8221-14F72C81D47C.jpeg
Views:	236
Size:	269.7 KB
ID:	79718
                Ekli Dosyalar

Yorum

• matrai
                  matrai Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Normali zaten müthiş bir performansa sahip. İntensivosu ise efsane bir performansı var. Bu extreme ne diyeceğiz o zaman nükleer bomba mı

• Lagerfeld
                  Lagerfeld Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  matrai hocam Linari Mare Pacifico yorumunu şimdi gördüm. Bu kadar geç görmemde de bi' anlam olsa gerek. Bi' şeyler uzak tutuyor beni işte.

Calone the ripper!

• Azzura
                  Azzura Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bildiğim kadarıyla sadece İngiltere’de kısa süreliğine çıkardılar. 2018 yılında çıktı. Satış yapan bir yere denk gelmedim henüz

• Creed Aventus. Gülmeyin lütfen Hakkında bu kadar konuşulan, yüksek puanlar alan, taklitlerinin karşılaştırıldığı, o batch mi bu batch mi tartışmasının yapıldığı başka bir parfüme rastlamadım. Orijinalini bulmam mümkün olmadığından, B.rg.ll. firmasının ürettiklerinden denedim. Gerçekten benziyor mu bilemiyorum ama kokladığım o parfümden pek de etkilenmedim desem?

Yorum

• Atelier des Ors - Bois Sikar
                  En onem verdigim hobilerimden olan puro ve viski temali bir parfum cikarmislar; dumansi havanin da bastan sonra devam ettigi soyleniyor.
                  Ve ayni zamanda en favori parfumlerimden olan Olivier Durbano - Black Tourmaline tarzinda oldugu belirtilmis.
                  Kisacasi denemek icin sabirsizlaniyorum.

Yorum

• Chanel Misia.. Bilindik menekşe-iris / pudra parfümleri ile karşılaştırıldığında nasıldır, merak ediyorum. Guerlain Insolence EdP-EdT, Balenciaga Paris, Yardley April Violets, Chloe Love, Lolita Lempicka L'Eau en Blanc, M. Martin Margiela Lipstick On, Bvlgari Pour Femme gibi.

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Teşekkürler

• Lagerfeld
                      Lagerfeld Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bi' makyaj efekti delisi olarak ne diyeceğimi bilemedim.

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben de nasıl alacağımı bilemiyorum ama aklıma düştü bir kere

• 65 yaşındaki parfümör Michel Almairac'in kendi markası olan Parle Moi de Parfum'lerini hiç duyan oldu mu?

Click image for larger version

Name:	mily musk.PNG
Views:	234
Size:	176.6 KB
ID:	81568
                    Ekli Dosyalar

Yorum

• ali
                      ali Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Instagramda parfum bloggerları tarafından sıkça görselleri paylaşılıyor. Merak uyandırıcı ama cidden

• Dostlar YSL'nin iki koleksiyonu dikkatimi çekiyor. Beymen satıyor sanırım, maddi olarak ben ulaşamam onlara ama deneyen ya da denemeyi düşünenler olursa ileride okumayı, fikir edinmeyi çok isterim. Haklarında sağlam yazılar var.

Şöyle bırakayım buraya;

Le Vestiaire des Parfums - Collection de Nuit (2016)

Cuir
                    Velours
                    Vinyle

------------------------------------------------------------------------

Le Vestiaire des Parfums - Edition Couture (2017)

24 rue de l'Universite
                    37 rue de Bellechasse
                    6 Place Saint Sulpice
                    - Stop the car...
                    - What ?!
                    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• ''Dior Jules (2016)''

Bu kokunun akıbeti ne oldu ?
                      Freeshop larda mı var satışı ?
                      Bilen gören var mıdır ?

Yorum

• matrai
                        matrai Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Sanırım Arcon tarafından Türkiye ye getirilmedi. Yurtdışında var ama burda yok
                    İşleniyor...
                    X