Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Takaslık Parfüm Kuralları Yorumlarınız

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Takaslık Parfüm Kuralları Yorumlarınız

Dostlar,
    Kurallari 'biz yaptik oldu' mantigiyla belirlemedigimizden ve gozden kacirdigimiz noktalar elbette olabileceginden bu basligi aciyorum.
    Takaslık parfum kurallari ile ilgili mantikli ve makul yorumlariniz/fikirleriniz yonetimimiz tarafindan her zaman itinayla degerlendirilecektir.

Sercan hocam takas başlığında ilk gözüme çarpan parfümün tam fiyatı oldu. Takasta fiyat olmaz diye biliyorum

Yorum

• connoisseur
      connoisseur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Fiyat da olmaz indirim de... Uyari icin tesekkurler Altug.

bırakında herkes istediği kokuyu takasa satışa koysun hareket olsun 500 mesajda neymiş allah aşkına ( 1500 yazsaydınız bari ) gece gündüz 24 saat sitedemi takılmamız gerekiyor illa bıktık su her sitedeki yöneticilerin katı kurallarından

satış ve takas bölümünde şişe parfüm ilanı ne kadar çok olursa site o kadar ilgi çeker

Yorum

Orjinal yazı sahibi: foreverroma View Post
      bırakında herkes istediği kokuyu takasa satışa koysun hareket olsun 500 mesajda neymiş allah aşkına ( 1500 yazsaydınız bari ) gece gündüz 24 saat sitedemi takılmamız gerekiyor illa bıktık su her sitedeki yöneticilerin katı kurallarından

satış ve takas bölümünde şişe parfüm ilanı ne kadar çok olursa site o kadar ilgi çeker
      Ne kadar çok ilan olursa o kadar forumun canlı hale geleceğine katılıyorum. Ancak daha önce yaşanmış olaylar (bir çoğuna ben o anda şahit olmadım geçmişi okuyarak öğrendim) siteleri bu tarz katı kurallar koymaya zorluyor maalesef.

Yorum

sahte koku satan yada satmaya çalışan şahıs 500 mesaj sınırını doldurduktan sonrada ne istiyosa yapar

durumu güzel olan 3 5 kişi sitelerde split decant ayağına istediği gibi at koşturuyor ortada orjinal şişe satan pek az satılık takaslık ilanım olmadıktan sonra ben siteye neden girim bişiler paylaşımki

bu işler referansla olur 300 500 mesaj yazıp kota doldurmakla olmaz

my gitar parfüm 5 ( eski forum )

parfüm tutkusu sitelerinde biz hiç böyle bir kural ile karşılaşmadık

düzenleme yapılmasını istiyorum

Yorum

sahte koku satan yada satmaya çalışan şahıs 500 mesaj sınırını doldurduktan sonrada ne istiyosa yapar

durumu güzel olan 3 5 kişi sitelerde split decant ayağına istediği gibi at koşturuyor ortada orjinal şişe satan pek az satılık takaslık ilanım olmadıktan sonra ben siteye neden girim bişiler paylaşımki

bu işler referansla olur 300 500 mesaj yazıp kota doldurmakla olmaz

my gitar parfüm 5 ( eski forum )

parfüm tutkusu sitelerinde biz hiç böyle bir kural ile karşılaşmadık

düzenleme yapılmasını istiyorum
          Benim elimde satmak istediğim ve mesaj kotasından v.s. dolayı satamadığım dekantlarım var. Zira bugün hangi parfümü kullandım kısmına yorum yapmadan yazıp geçmeyi gereksiz buluyorum ve mesaj sayım hızla artmıyor. Dolayısıyla satış başlığı açamadığım için mağdur olduğumu belirteyim. Kontrol altına alınabilecekse mesaj sınırının kaldırılması benim işime gelir. Referans ile olması konusunda da haklısınız eğer düzenlenebilirse referans olayı hoş olur ancak kuralları belirlemek çok zor bence. Zaten buradan bir çok kişi birbirini oldukça iyi tanıyor ve aynı şehirde olanlar yüz yüze görüşüp referanslarını bizzat alıyor.

Durumu güzel olan 3-5 kişi v.s. gibi hoş olmayan tanımlamalara ise şiddetle karşı çıkıyorum. At koşturduğunu iddia ettiğiniz kişiler olmasa, splitler yapılmasa, ellerinde bulunan orijinal şişelerden dekant verenler olmasa zaten sizin de satışa koyabileceğiniz bir parfümünüz veya dekantınız olmayacak. Ben 1.5 yıldır çok splite katıldım ve tek 1 sorun yaşayan görmedim. Bildiğiniz gibi dekant paylaşımı bittikten sonra şişe 1 kişiye gidiyor ve orijinalliği oradan teyit edilebiliyor. Ayrıca split fiyatlarını gözden geçirirseniz fiyatların asla münferit olarak ulaşamayacağınız fiyatlar olduğunu görebilirsiniz.

Sadece takaslık - satılık ilanınız için siteye girecekseniz bence yanlış yerdesiniz. Sahibinden veya donanımhaber forum daha kolay işinizi görür. Burada daha çok hobi ağırlıklı konuşuluyor.

Yorum

Yorumunuz icin tesekkurler ama forum olarak harekete ya da sitenin ilgi cekmesine ihtiyacimiz yok. Bugune kadar bir cok ilki gerceklestirerek oncu oldugumuz split'leri hayata gecirdik. Kimse hicbir sekilde hicbir zaman magdur olmadi. Kendini akilli bizi de aptal sanarak kandirmaya calisan kisiler ruzgar gibi geldi gecti. Gecmiste yasadigimiz sorunlari mantikli kararlar alarak astik ve bunlari yaratanlari aramizdan uzaklastirdik. Parfumlerle ilgili paylasimlarin esas oldugu bir ortam yarattik, sadece satis amacli kisilerin kullanacagi bir platform olmak istemedigimiz icin sizin begenmediginiz mesaj sayilarini iceren kurallari gunlerce tartistiktan sonra koyduk ki bana gore bu sayilar hala dusuk. Inanmayacaksiniz belki ama ozel mesajla (guya) faturali tester parfum satmak isteyen kisiler bulunuyor!

Yorum

Bu ve bunun gibi parfüm forumları iyi niyetli ya da kötü niyetli olsun bütün parfüm satmak isteyen herkesin iştahını kabartan mecralar olmuştur ve olmaya devam edecektir. Hazır, potansiyeli yüksek bir müşteri kaynağı olarak öne çıkıyor forumlar. Ve maalesef ki kötü niyetli satıcılar her zaman daha fazla olacaktır. Bu sebeple katı kuralların olması çok önemli ve gerekli. Özellikle bu forum için konuşmak gerekirse tamamen bilgi ve tecrübe ekseninde paylaşım amacı güden naif bir yer olmasıyla diğer forumlardan ayrı bir noktada. Diğer forumların da bu noktadaki tehlikeyi görüp aynı eksende faaliyetlerine devam etmek için kurallar getirdiğine de şahit oluyoruz. Yapılan parfüm splitleri de satılan şişeler ve decantlar da kar amacı gütse bile piyasa fiyatının altında fiyatlara verildiği için ticaretten çok paylaşım kulvarında değerlendirilmelidir. 500 mesaj sayısı gerçekten az bile. Normal bir kullanıcı 500 mesaja 7 ay ile 1 sene arasında ulaşabilir. Az bulmamın sebebi 500 mesaja ulaşmak isteyen uğraşarak bu sınırı daha kısa sürede aşabilir. Mesaj sayısıyla beraber başka tedbirler mutlaka alınıyordur. Zaten özel mesajların kontrolü yapılıyordur. Satılan parfümlerin fotoğrafları inceleniyordur. En önemlisi zaten satış yapan kişilerin hal ve davranışları da dikkatlerden kaçmıyordur. Başta Altuğ hoca ve forum yöneticileri bu işlerde son derece bilgili, tecrübeli ve kendi şahıslarında saygın karakterli insanlar. Belirlenen ya da belirlenecek katı kuralları mantık çerçevesi içinde sonuna kadar destekliyorum. Çünkü bu forumun her zaman naif, bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı bir yer olarak kalmasını istiyorum. Asla bir satış platformuna ve işin içine para girince ortaya çıkması kaçınılmaz anlaşmazlıkların sonucu kavgaların yaşandığı bir yer olmasına değil.
              estefanyen

Yorum

Takaslık kısmı için mesaj kotası olmasa iyi olur diye düşünüyorum,en azından forum içerisinden edinilen dekantlar takaslanabilse iyi olur. Split yada siteden alınıp bir şeklide yeni kokuları deneyimleyebilmek için takas yapmak isteyenlerin önü açılabilir.

Yorum

İşleniyor...
                X