Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Degisikler & Yeniler Spliti v.1 + v.2 Spliti Hakkındaki Görüş ve Yorumlarınız Neler?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Degisikler & Yeniler Spliti v.1 + v.2 Spliti Hakkındaki Görüş ve Yorumlarınız Neler?

Anket açmak yerine, bilgi paylaşımı ve bu splitte adı geçen parfümler hakkında fikir alışverişi yapmak maksadıyla aşağıdaki formatta bir "yorum ve mini oylama" yapalım dedim.

Degisikler & Yeniler Spliti v.1 + v.2 Splitinin;

-Fiyat/performans parfümü:
    -En beğendiğiniz parfümü:
    -Balon/abartı parfümü:
    -Sizce hayal kırıklığı parfümü:
    -Gizli hazinesi:
    -"Keşke yine spliti olsa"sı:

Hatırlatıcı olması açısından parfümlerin isimlerini de yazayım;

Amouage Enclave
    Amouage Meander
    Francesca Bianchi Lost In Heaven
    Francesca Bianchi Tyger Tyger
    Humiecki & Graef Askew
    Les Liquides Imaginaires Dom Rosa
    Les Liquides Imaginaires Peau de Bete
    L'Orchestre Parfum The Darbouka
    Marc-Antoine Barrois B683
    Marc-Antoine Barrois Ganymede
    Parfum d'Empire Azemour Les Orangers
    Parfumerie Particuliere Typewriter
    Rasei Fort Cielito Lindo
    Unum But Not Today
    Zoologist Bat
    Zoologist Bee
    Zoologist Camel
    Zoologist Elephant
    Zoologist Hummingbird
    Zoologist Musk Deer
    Zoologist Rhinoceros
    Zoologist Sloth
    Zoologist Squid
    Zoologist T-Rex

Sevgiler..

Önden ben buyurayım;

-Fiyat/performans parfümü: Ganymede'i söylemeye gerek yok bence. O yüzden tekrara düşmemek adına Darbouka diyebilirim.
    -En beğendiğiniz parfümü: Cielito Lindo
    -Balon/abartı parfümü: Çok abartılmış olup splite eklediğimiz fazla parfüm yoktu. Benim için balon bir parfüm çıkmadı ama birçoğunuzun Ganymede diyeceğini de sezinliyorum nedense
    -Sizce hayal kırıklığı parfümü: Net bir şekilde Bat. Ben çok daha acayip bir şey bekliyordum. Genel beğeni nişi olmuş. En azından kalitesi yüksek.
    -Gizli hazinesi: Azemour Les Orangers. Benim için çok başka bir seviyede olan, dumansı meşeyosunu ve narenciyeler içeren başyapıt.
    -"Keşke yine spliti olsa"sı: Camel... Bütçemi farklı parfümlere kullandım ama bir daha spliti olsa bütün kartlarımı Camel e oynardım.
    -Plase olarak gecenin sürprizi: LLI Dom Rosa! Cidden gecenin sürprizi ve parıltısı...

Yorum

Yorumlarımı bu formatta belirtmeden önce kısaca:
      Şahsım adına papillon’ları kaçırdığıma üzüldüm fakat çok fazla şişeli talepte bulunduğum için bütçemi daha da zorlamak istemedim. Yakında nokta kozmetiğe de gelecek sanırım. Belki papillon özel bir split düzenlenebilir bende katılırım diye düşünüyorum.

Francesca Bianchi beni oldukça memnun etti. Sticky fingers deneyemediğime üzüldüm gerçekten. Geçenlerde düşük ml olarak dark side temin ettim. Diğer parfümlerinide yavaş yavaş temin etmek isterim. Fb nin oldugu bir splite katılım gösteririm elbette

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Dark Side ile bence tepe noktasını elde etmişsin hocam Bianchi'nin

• omerikb
        omerikb Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok güzel hocam Dark side ama yenilerden Tyger Tygerıda çok beğendim. Bal notasını gerçekten seviyorum. Her biri birbirinden farklı Bee,Dark side, Tyger Tyger fakat 3'üde çok hoşlar. Tyger Tyger şeftali ile bala bir ferahlık katmış fakat alışılmış FB karanlığı mevcut. Dark side hepsinden dahada karanlık. Bee ise gerçekçi bir bal yorumu

Yukarıda yazan parfümlerden sadece Amouage Enclave'i almam sebebiyle onun için yorum yapıyım; benim için hayal kırıklığı oldu ne beklediğim kokuyu, ne de arzu ettiğim performansı alamadım.

Yorum

Fiyat/performans parfümü: Ganymade diyebilirim. Mükemmel bir parfüm ve bu splitte genel piyasanın çok altında bir fiyata aldık.

-En beğendiğiniz parfümü: Elephant'ı daha önceden deneyip şişeli aldığım için onu saymazsak Zoologist Sloth. Herbal parfümleri çok seviyorum, Sloth benim için tam anlamıyla bir şaheser.

-Balon/abartı parfümü: Rasei Fort Cielito Lindo. Bu parfümü tam çözemedim. Beklediğim gibi çıkmadı. Sanırım ambergris benim için rahatsız edici bir nota.

-Sizce hayal kırıklığı parfümü: Zoologist Hummingbird. Çiçeksi parfümler ile zaten pek aram iyi değil de, yapan Zoologist olunca güzel bir şey ortaya çıkmış olabilir mi dedim, hiç aradığımı bulamadım. Oldukça feminen ve sıradan bir parfüm gibi geldi bana. Bunun yerine Chamelon'u ya da Panda'yı doldursaymışız keşke.

-Gizli hazinesi: Les Liquides Imaginaires Dom Rosa. Şişeli alacağım bir parfüm olmasa da kalite düzeyi çok yüksek ve çok özgün bir parfüm. Şampanya, gül ve meyve uyumu harikaydı. L'Orchestre Parfums Darbouka da çok hoşuma gitti.

-"Keşke yine spliti olsa"sı: Zoologist Sloth bir daha gelse de şişeli alsam keşke, ya da bu fiyatlardan Ganymade
        Son Düzenleme Myrkur; 05-02-21, 17:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

Les Liquides Imaginaires Dom Rosa: Gül kullanımı çok hoşuma gitti, performansı benim üzerimde gayet yeterli, şişeli de almak isterim.Denediğim için mutluyum. 3.5/5

L'Orchestre Parfum The Darbouka: Verili notalar oldukça sadeydi zaten ne beklediğimi ben de bimiyorum.Bir süre daha deneyeceğim ama ilk izlenimim, ayırt edici hiçbir yönü olmadığı. 2/5

Rasei Fort Cielito Lindo: Burada beklentim yüksekti ama benim zevkim için biraz katı bir kompozisyon.2,5/5

Zoologist Bee: İlk etapta gerçekçiliği, doğallığı takdir ettim nötr bir tavırla yaklaştım fakat karlı havalarda birkaç gün boyunca arka arkaya denedikçe çok sevdim, bir başka splitte daha yakaladım.Denk gelirse full şişe talep edecek kadar sevdim.Performansı muhteşem ve açıldıkça çok yumuşak yanları ortaya çıkıyor.4/5

Zoologist Elephant: Benim için bir hayal kırıklığı..Bir yeşil sever olarak çok sevebileceğimi düşünmüştüm.Açılıştaki ezile ezile suyu çıkmış bitki lifi fazla çarpıyor bana, drydown da ilgimi çeken hiçbir şey yok.2/5

Zoologist Hummingbird: Yorum bile yapmak istemiyorum.Kesinlikle hiç sevmedim.Fena halde sıradan floral kompozisyon, Zoologist ne yaparsa şaşırtacak diye bir kaide yok tabii de işte... 1/5

Zoologist Sloth: Seride dikkatimi çeken işlerden biri, çok hoş ve kesinlikle ilginç bir herbal tasarımı.Performansı da oldukça iyi.3/5

cantona8 deneyim şansı için tekrar teşekkürler.

Yorum

-Fiyat/performans parfümü: Marc Antoine Barrois - Ganymede
            -En beğendiğiniz parfümü: Zoologist T- Rex (ardından Meander'ı ekleyebilirim).
            -Balon/abartı parfümü: Amouage Enclave
            -Sizce hayal kırıklığı parfümü: Zoologist Squid'ten epey umutluydum ve çok merak ediyordum. Deniz temalı bir parfüm diye çekiciliği vardı, ama beklediğimi bulamadım. Ama hala umudum var, 2-3 kez daha deneyeceğim farklı mevsimlerde de.
            -Gizli hazinesi: Benim için Parfumerie Particulaire- Typewriter oldu. Çok özel bir parfüm. Tam bir keşif.
            -"Keşke yine spliti olsa"sı: Zoologist T-Rex ve yetişemediğim Francesca Bianchi parfümleri.

Yorum

-Fiyat/performans parfümü: Humiecki & Graef - Askew / L'Orchestre Parfum - The Darbouka
              -En beğendiğiniz parfümü: Rasei Fort - Cielito Lindo
              -Balon/abartı parfümü: Marc-Antoine Barrois - B683
              -Sizce hayal kırıklığı parfümü: Zoologist - Bat
              -Gizli hazinesi: Les Liquides Imaginaires - Dom Rosa
              -"Keşke yine spliti olsa"sı: Les Liquides Imaginaires - Dom Rosa
              Son Düzenleme cornelius; 06-02-21, 20:35. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
              X