Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Satılık Şişeli Parfüm Kuralları Yorumlarınız

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Satılık Şişeli Parfüm Kuralları Yorumlarınız

Dostlar,
    Kurallari 'biz yaptik oldu' mantigiyla belirlemedigimizden ve gozden kacirdigimiz noktalar elbette olabileceginden bu basligi aciyorum.
    Satilik siseli parfum kurallari ile ilgili mantikli ve makul yorumlariniz/fikirleriniz yonetimimiz tarafindan her zaman itinayla degerlendirilecektir.

Ayrı bir sayfa olması iyi olmuş, belki kuralların olduğu sayfalara da böyle ayrı bir başlık açıldığı bilgisini not düşmek faydalı olabilir.

Yorum

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben yazana kadar zaten notu düşmüşsünüz

• connoisseur
      connoisseur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ayni seyleri dusunmemize sevindim

Kurallar yayımlandıkları gün itibariyle geleceği yönlendirmek içindirler Ben 3 Şubat öncesi ve 3 Şubat sonrası kısmına bir eleştiri getirmek istiyorum Peki ya 3 Şubat'ın kendisi? Arafta kalmasın. 3 Şubat günü üye olan ve kuralların yayımlanacağından haberleri olmayan arkadaşların da bence 250 mesaj kuralına tabi olması gerekir. Sonuçta hiçbirimiz ne zaman yayımlanacaklarını bilmiyorduk. Bu konuda bir ihtilaf oluşmaması adına üzerinde bir düşünülürse iyi olur kanaatindeyim. Tartışmaya mahal vermemek adına. Aksi takdirde kuralların yayımlandığı gün değil de an geçerli olacaktır. Saatler, dakikalar vs.

Memuriyetim beni bu şekilde düşünmeye yönlendirdi

Yorum

• connoisseur
      connoisseur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      3 Subat tarihini 250 mesaj kuralina dahil edebiliriz, bir sakincasi yok diye dusunuyorum.
      Niyetimiz kimseye zorluk cikarmak degil.
      Tesekkurler Mustafa hocam.

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ediyorum sayın admin. Ben de zorluk çıkmasın diye bu şekilde olsa nasıl olur? maksadıyla sordum. tekrar teşekkürler.

Aşağıdaki kuralın eklenmesini talep ediyorum.

Forum üzerinden alınmış şişeli parfümlerin, yine bu platformda üzerine kar(kargo ucreti dahil) koyularak satılmaları engellenecektir. Israrla kar koyarak parfum satmaya çalışan kişilerin satis&takas ve split yetkileri ellerinden alınacaktır.

Yorum

ince eleyip sık dokunulmuş kurallar. herkese keyifli alışverişler diliyorum .malesef önümüzdeki 5 yıl parfüm alabileceğimi sanmıyorum :s yinede iddaa filan tutarsa bakarız

Yorum

Degerli arkadaslar,
        • 3 Subat 2017 tarihinden once uye olanlarin ilan acabilme minimum mesaj sayisi aldigimiz karar sonucu 100'e dusurulmustur.
        • Forumumuzda paylasim esas oldugundan forum uzerinden alinan parfumlerde kar etmeye izin vermedigimizi vurgulamak icin kurallara asagidaki madde eklenmistir:
        g-) Forum üzerinden satın alınmış şişeli parfümlerin yine bu platformda üzerinde herhangi bir oranda kar koyularak satılmaları engellenecektir. Buna ragmen ısrarla kar koyarak parfüm satmaya çalışan kişilerin satış, takas ve split yetkileri forum yönetimi tarafından ellerinden alınacaktır.

Herkese keyifli forumlar
        Sevgiler

Yorum

Satılan parfümleri kimin aldığı belirtilmemişse bunun kontrolünü yapmayı ve kibarca uyarmayı aksatmayın lütfen.

Yorum

• connoisseur
            connoisseur Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Mete hocam hatirlatma icin tesekkurler. Ben elimden gelen gayreti ozellikle gosterecegim.

• Medea
            Medea Yorumladı
            Yorumu düzenleme

Şu 'Aradığınız Parfümler' ya da diğer başlıklarda yüz tane ayrı başlık açan arkadaşların başlıkları kirletiyor forumu. Herkesin tek bir başlıkta araması/satması/takaslaması normali değil mi? Tek başlık açan insanların başlıkları spam altında geride kalıyor.

Yorum

• matrai
            matrai Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aynen bende dikkat ettim bu duruma bir temizlik yapmak lazım. Aynı kullanıcının birden fazla başlığı olmamalı

• connoisseur
            connoisseur Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ben daha 2-3 gun once bir uyenin iki adet satilik ilanini birlestirmistim; hem bizim daha dikkatli hem de baslik acan kisilerin daha bilincli olmalari lazim.

Dediklerinizde haklı olabilirsiniz,iyi forumlara baktığınızda şartlar çok daha zor mesela bir yabancı foruma üyeyim,orada özel üye olmak için mesaj sayım yaklaşık 1000 i buldu,üstelik belli süre girmezseniz mesajlarınızda siliniyor,yani herşey sil baştan bu da benim için 4-5 yılı buldu,tabi amacım belli bir mesaj sayısına ulaşmak değildi elbette.
          Bir örnek daha vereyim,site ismi önemli değil satış onaylı bir kişiden dekant aldım yakında oturuyormuş buluştuk dekantı görünce hemen farkettim sahte,arkadaş bozuldu sonuçta tester parfüm bu dedi olacak okadar,ama almadım,kendisi siteye üye olalı 4-5 ay olmuş,mesaj sayısı fazla satış onay almış,çok fazla da satışı vardı!
          Dediğiniz şekilde satış yapan üyeler var donanımhaber.com da forumdaki şartları sağlamayan fakat burada çok dekant parfüm almış arkadaşlar.
          Sonuçta yine bir değişiklik site yönetimindeki arkadaşların kararları doğrultusunda olacaktır

Yorum

Az önce başıma geldiği ve kötü hissettiğim için yorum yapıyorum, yoksa olayın içindeki forum üyelerimiz yanlış anlamasın lütfen, onlar hedef değil.

Şu rezerve olayına bir kısıtlama getirilmeli. Elbette dileyen dilediğine satmakta özgür. Ancak bir parfümü 10+ gün süreli rezerve etmek, buradaki paylaşma kültürünü yok eder. Bir parfümü aylarca bekliyorsunuz. Nihayet satışa çıkıyor ama rehin tutulmuş, alamıyorsunuz. Satıcı satmak istiyor, belki paraya ihtiyacı var. Alıcı zaten tutuşmuş, bir an önce almak istiyor.

Farklı düşünen varsa yorumda bulunsun, tartışalım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yanqoue View Post
              Az önce başıma geldiği ve kötü hissettiğim için yorum yapıyorum, yoksa olayın içindeki forum üyelerimiz yanlış anlamasın lütfen, onlar hedef değil.

Şu rezerve olayına bir kısıtlama getirilmeli. Elbette dileyen dilediğine satmakta özgür. Ancak bir parfümü 10+ gün süreli rezerve etmek, buradaki paylaşma kültürünü yok eder. Bir parfümü aylarca bekliyorsunuz. Nihayet satışa çıkıyor ama rehin tutulmuş, alamıyorsunuz. Satıcı satmak istiyor, belki paraya ihtiyacı var. Alıcı zaten tutuşmuş, bir an önce almak istiyor.

Farklı düşünen varsa yorumda bulunsun, tartışalım.
              Tamamen satan kişinin inisiyatifinde gibi görünüyor. Eski üyelerden bir arkadaşımız "rezerve süresi 2 gündür" diye not düşerdi ilanlarına mesela. Böyle bir yöntem uygulanabilir. Aslında dediğiniz şey doğru ve haklı. Ama önüne engel koyamayız. Evet çok aradığınız bir parfüm satışa çıkıyor ve "pat" rezerve. Bundan sonrası ise tamamen satan ile alan arasında. Benim de aylarca rezerve beklettiğim parfümler oldu ama bu benim politikam ile alakalıydı. Zaten acil paraya ihtiyacı olan arkadaşlar rezerve süresini çok uzatmıyorlar.
              Son Düzenleme cantona8; 22-11-18, 15:59. Tarafından yapıldı.

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Benim yazacaklarımı yazmışsın zaten Alan satan arasında durum tamamen.

Hocam kurallarda var galiba ama zannediyorum çok dikkat edilmiyor bir kaç üye dışında, başta mustafa hocam yapılan indirimi bile ilan sayfasında derhal gösteriyor bence çok saygıdeğer bir davranış şeffaflık böyle forum ortamlarında çok önemli.
              Kural uygulanmalı ve kim kimden kaç liraya aldığı parfümü kime kaç liraya sattı bu gösterilmeli diye düşünüyorum. Bazen parfüm ilana çıkarılıyor hiç birşey denmeden geri çekiliyor, satmaktan vazgeçilebilir tabiki ama sanki satıldığı için çekiliyor gibi.
              Burda kimse ticaret yapmıyor hobimiz üzerinden kar etmeye çalışmıyorsa şeffaf olmaktan kimse rahatsız olmaz diye düşünüyorum bu kuralı daha sıkı uygulayalım diyorum, uygulanmazsada nacizane aldığım kararı paylaşmak isterim ilerleyen süreçte sadece buna dikkat eden üyelerden alışveriş yapacağım herkese iyi forumlar

Yorum

Merhabalar,
                Bir süredir eskisi kadar kullanmadığım ya da artık koklamaktan yorulduğum bazı parfümlerimi elden çıkarmamın iyi olacağını düşünüyorum. İki yıldır foruma üyeyim ama mesaj limitimi doldurmamışım. Fragrantica'daki 1000 küsur mesajımı buraya transfer edebilir miyim Şaka bir yana, güvenli satış için nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Yorum

Üzerinde düşününce başka bir soru oluştu aklımda, kurallarla ilgili olarak. Mesaj sayısı kadar üyelik süresi ve aktif kullanıcı olmak da kriter değil midir bu hobinin ciddiye alındığını gösteren? Mesajların içeriğini niteliğini gözardı edince kısa sürede limiti tamamlamak pek de zor değil aslında. Yukarıda yaşanmış bir örneği de verilmiş.
                  Son Düzenleme Rayiha; 28-10-19, 12:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• matrai
                    matrai Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Selamlar kurallarda en az 6 ay süreli üye olunması da gerekmekte olduğu yazmakta. Ayrıca satış ilanının açık kalabilmesi için forumda aktifliği devam ettirmek amacıyla yine son 3 aylık mesaj sayısı ortalaması verilmiş. Salt olarak mesaj sayısınına bakmıyoruz. Aslında kurallarda üstü kapalı olarak belirttiğimiz şey satış başlığı saibinin forumda aktif olması. Biz burada ki herkesin güvenilir kişiler olduğuna inaıyoruz bizim amacımız herkesin daha fazla aktif olması. Mesela benim 5000 küsür mesajım olmuş ve inanın ki bunun için hiç bir zaman kasmadım ve laf olsun diye de bir mesaj atmışlığım yok. Bir şeyler paylaşmak, tecrübelerimi aktarmak istediğimde girip yazıyorum. Sizin gibi tecrübeli parfümseverlerin tecrübelerinden daha fazla yararlanmak isteriz. Özellikle bayan parfümleri hakkında yazdıklarınızı her zaman severek okuyoruz bizi o güzel kaleminizden mahrum bırakmayın zaten o mesaj sınırını nasıl geçtiğinizi inanın ki anlamayacaksınız bile.
                    Son Düzenleme matrai; 28-10-19, 18:03. Tarafından yapıldı.

• Rayiha
                    Rayiha Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    matrai Aydınlattığınız için teşekkür ederim Ben kuralların öncelikle güvenlikle ilgili olduğunu düşünmüştüm, yani yeni bir üyeyi paylaşımları ve sürekliliği ile tanımak için, ikinci yorumum da bu varsayım üzerinden olmuş.

Şişesini ya da kokusunu çok beğendiğim ama bende iyi durmasa da saklamak isteğiğim birkaç parça dışında başarısız kör alışlar olarak kullanmadığım ya da yorulduğum parfümler bir süre sonra vicdan azabı oluyor. O nedenle çoğunu yakınlarıma hediye ettim zaten, mutluluklarını görmek paha biçilemez Aslında iş ciddiye binse o bir-iki şişeden vazgeçebilir miyim emin olamıyorum, ancak çok istediğim başka bir parfümü finanse edeceklerini düşününce gönlüm razı geliyor.

Hayatımda sadece iki eşyamı, o da arkadaşlarımın sohbet esnasında talip olmalarıyla satmışlığım var. Dolandırıcılığın kol gezdiği bir zamanda burayı güvenli, sizleri de alım-satım konusunda deneyimli bulduğum için danışmak istemiştim bir taraftan da.

Yazılarımla ilgili yorumunuz için de teşekkürler, zaman buldukça yazmaya devam edeceğim tabii ki, parfüm konusunda deneyimlerimizi paylaşacağımız bir ortam bulmak çok güzel ve gündelik hayatlarımızda bunu bulmak pek kolay değil
                    Son Düzenleme Rayiha; 29-10-19, 16:09. Tarafından yapıldı.

Sadece şişeli parfümle ilgili değil genel bir konu... Forum kurallarına "Parfüm dışında başka bir ürünün satışı, takası, vs. yapılamaz" gibi bir madde eklenmeli. Burasını parfüm platformu olmaktan çıkaracak hiçbir şey (telefon, kulaklık, müzik seti, bisiklet, kask, giyim eşyası, vs...) burada yer almamalı. Ana amaç parfüm paylaşımıyken bu tür ilanlar burayı 2. el eşya satış platformu gibi gösteriyor.

Yorum

İşleniyor...
                X