Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Kalem Tutkusu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kalem Tutkusu

Saatlerden kahveye, oradan viski ve puroya her alanda ilgili üyelerimiz olduğu için aramızda kalem severlerin de olduğunu tahmin ederek bu konuyu açıyorum. Kahve, saat ve parfümlerde olduğu gibi bunda da başlangıç seviyesinde ilgiliyim.

Şu an elimde Pentel Graph 1000 Limited Edition var ve bir tane de dolma kalem almak için araştırma halindeyim.

İlgilenen, koleksiyonu olan güzel yazı yazanların da paylaşımı bu konu üzerinden olsun.

Sevgiler..

Bu konuya yanılmıyorsam vesna hocamızın bir ilgisi olması lazım. Zira sigara kullanmayan bir adam olmasına rağmen Çakmaklar'a olan bir sempatisi var kalemde aklımda kalmış ama yanlışta hatırlıyor olabilirim

Yorum

Minik bir koleksiyonum var diyebilirim kalem severlerle burada rastlaşmak ne güzel sürpriz

Yorum

Öğrencilik yıllarımda rotring tikky lerimi saklayarak pentel smash e uzanan kalem kolleksiyonumda bayağı bir kalem biriktirdim. Ama zaman ayırıp da ilgilenmeye vaktimiz olmuyor senelerdir.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Kalemleri severim, ama yazım doktor yazısından hallice. O yüzden ne hobi olur ne kasaba.
          Sadece garçons.

Yorum

ben bu konuyu da severim, 30. yaş günü hediyem olan Graf von Faber Castell ebony wood bir dolma kalemim var , ayrıca günlük kullanımda Lamy safari ler favorim..

Yorum

Pelikan m 400 bir dolma kalem hediye geldi bir müşterimden fakat yazım vasat ayrıyetten mürekkep almayı bile üşendiğim için gelen hediyeler arasında durur fakat hastalık derecesinde bir tutku olduğunu biliyorum aynı hediye eden kişi 20 bin liraya işlemeli dolma kaleminin olduğunu belirtti parfüm uçar yazı kalır güzel hobi

Yorum

Bende bir kalem severim ama genelde ücretsiz olan veya az miktarda ücretli olan bilinen marka eşantiyonlarından bir tükenmez kalem koleksiyonum var.

Kurşun ve Versatil olarak

Faber-Castell TK-Fine Vario L
                Pentel Graphgear 500
                Faber-Castell Contura
                Faber-Castell TK-Fine 1306
                Faber-Castell Grip 2011
                Faber-Castell Grip 1347
                Faber-Castell Grip Plus
                2 3 adet Rotring Tikky 2008 öncesi kalemler mevcut.

Monami Metallic Color
                Maped Color Peps
                Faber-Castell Bicolor 48

Caretta Soft Liner 55 Keçeli

Tabi sayamadığım bir sürü kurşun kalemlerim var.
                Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MeaCulpa View Post
                  Pelikan m 400 bir dolma kalem hediye geldi bir müşterimden fakat yazım vasat ayrıyetten mürekkep almayı bile üşendiğim için gelen hediyeler arasında durur fakat hastalık derecesinde bir tutku olduğunu biliyorum aynı hediye eden kişi 20 bin liraya işlemeli dolma kaleminin olduğunu belirtti parfüm uçar yazı kalır güzel hobi
                  pelikan m serisi ikonik bir seridir , 200, 400 ,600 , 800 , 1000 diye gider , sizin elinizdeki incelemiştim , işçilik , tasarım olarak çok başarılı bir kalemdir , iyi bir mürekkeple değerlendirin derim...değerli bir parça..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fergus

pelikan m serisi ikonik bir seridir , 200, 400 ,600 , 800 , 1000 diye gider , sizin elinizdeki incelemiştim , işçilik , tasarım olarak çok başarılı bir kalemdir , iyi bir mürekkeple değerlendirin derim...değerli bir parça..
                    Sanırım miras bırakacağım çocuklarıma 😊

Yorum

Pelikan M serilerinin ozellikle tortoise shell versiyonlarini cok severim. M800, -eskiden benim de sahibi oldugum- M1000'in buyuk geldigi eller icin bicilmis bir kaftandir.
                      Tipki saatlerde de oldugu gibi 'tek saat' kavramini dolmakalemlere uyarlarsak 'tek kalem' olarak Mont Blanc Meisterstuck 149'u tavsiye edebilirim. Cigar shape denilen eskimeyen formuyla uzun bir sure baska dolmakalem almanizi gercekten engelliyor, tecrubeyle sabittir

Yorum

Ne kadar bütçe ayrılabildiği de önemli tabi dolmakalem için.Başlangıç seviyesinde Lamy Safari veya Pilot MR serileri uygun olabilir.

Yorum

Versatil - uçlu kalem söz konusuysa her zaman Pentel.Neredeyse her modeline sahibim

Yorum

Parker kalemlerini seçiyorum ben de.. Tutku değil benimki. O bizim akademisyen hanımda var..Zilyon tane kalem toplamış. Bakmadım bile nedir ne değiller diye.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersan View Post
                              Ne kadar bütçe ayrılabildiği de önemli tabi dolmakalem için.Başlangıç seviyesinde Lamy Safari veya Pilot MR serileri uygun olabilir.
                              100 civarı düşünüyorum. Lamy Safari, Kaweco Sport ve Parker I.M. dikkatimi çekti ilk etapta.

Yorum

• ersan
                                ersan Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Güzel seçimler bence.Üçü de güzeldir.
                            İşleniyor...
                            X