Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Besin Destekleri / Bitkisel Destekler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Arkadaşlar yıllarca araştırdım ilgi ve hobi olarak ailemde bende yıllardır saglık sektöründeyiz. Hiçbir vitamin ilacı gıda takviyesi denir ama sentetiktir buna omega 3 kapsülünden tutun b12 vitaminine kadar sentetiktir. Çünkü bi ayrıştırma sözkonusudur saf halde , yardımcı elementler taşıyıcılar vs hiçbi bileşen yoktur onu vücutta metabolizmaya katıcak .Yani omega 3 ü balıktan yada semizotundan degilde ayrı saf halde alırsan yardımcı bileşenler olmadıgı için direk atarsın vücuttan . He ameliyat olursun kan degerlerin düşüktür kansızlık çekersin pharmaton b12 demir ignesi kullan . Ama durduk yere vitamin alıpta hormonlarını bozma . Kısa ve anlaşılır dille anlatıyorum lakin kefir konusuna gelince kefir kültürü o kefir degil aynı yogurt yapımında kullanılan hollandadan gelen yogurt kültürü gibi maya degil kültür o kimyasını burda anlatamıcam ama bi araştıralım lütfen . sirke konusuna gelince bakkal sirkesi kesinlikle kullanmayın asetik asit ten oluşan asidik bi sıvı. Dogal sirke bulun ona can kurban . Turşu konusundada rafine tuz ve bakkal sirkesinden oluşan turşu kesinlikle mide ve bagırsak kanseri riskini artırır. Turşuda dogal olmalı . Kaya tuzu ve dogal sirke ile yapılmalı. Lütfen dikkat gerekmedikçe önlem amaçlı böyle ticari şeylerle saglıgımızla oynamayalım . Çörek otu yagı , zeytin yagı, ph ı yüksek su ,çankırının rafine olmamış kaya tuzu , vb evyapımı yogurt gibi şeylere yönelelim.

Yorum

• promesta
      promesta Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler kadir hocam, sirke ve turşuyu kendim yapıyorum zaten market turşuları plastik gibi oluyor hiç beğenmiyorum. Kefir evde yapmayı hiç denemedim ama tavsiyeleriniz doğrultusunda denemekte fayda var.
İşleniyor...
X