Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Mutluluk Veren Kokular

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mutluluk Veren Kokular

Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	521.3 KB ID:	15437Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	157.0 KB ID:	15438Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	44.6 KB ID:	15439Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	290.4 KB ID:	15440Belirli kokular güçlü duygular uyandırabilir, hatta ruh halini değiştirme gücüne sahiptir. Koku ve bellek arasındaki bağ çok güçlü.Kokunun geçmişe yolculuk ettirme gücü var. Mutlu olduğumuz özel bir ana, kişiye ya da yere götürerek nostaljik duygular yaşatır.İşte bizi mutlu eden kokulardan,bir kaç örnek.
    -Taze ekmek kokusu:Tokken bile insanı cezp eder fırından yeni çıkmış taze ekmeğin kokusu.
    -Deniz kokusu: İçinize çektiğinizde, mutlu olmayan var mı?
    -Temiz çarşaf kokusu:Sevgi, huzur ve şefkat duygusunu simgeler. Seven ve sevilen kadınları hatırlatır; anne, anneanne, babaanne, abla, eş, sevgili.
    -Biçilmiş çim kokusu. Doğanın kullandığı en etkili parfümlerdendir. İnsanın içinde bahar gibi, yepyeni duygular uyandıran, tazelik ve saflık katar
    -Çiçek kokusu:Hangisinin kokusu insanın ruhunu ele geçirmez ki?

-Yağmur sonrası toprak kokusu:
    Yağmur damlalarıyla birlikte koklar, kokladıkça ruhunu temizlersin? Ruhu kirleten ne varsa alıp götürür, geriye pırıl pırıl bir mutluluk bırakır.
    -Vanilya kokusu:İştah açıcı kokusuyla akla birbirinden güzel kek, pasta ve kurabiye görüntüsü getirir. Sevenlerin; sevdiklerine sevgiyle yapıp, sevgiyle sundukları.Yani sevginin kokusudur vanilya, insanı sarıp sarmalayan.
    -Çikolata kokusu:Gaipten çikolata kokusu almayan var mıdır; peşinden sürüklenip en yakın çikolatacıda gözünü açmayan.
    Peki size mutluluk veren kokular hangileri???
    Son Düzenleme jatne; 11-02-17, 16:16. Tarafından yapıldı.

Bana hayatımın hiç unutamadığım güzel dönemlerini çağrıştıran kokular hep mutlu hissettirir.

CK One (2005 ve 2011 yazında en güzel yaz tatillerimi geçirmiştim bu parfümle)

Dior Homme Intense (2014 yılında Hollanda'da eramus yaptığım zaman ki parfümüm bütün güzel anılarla)

Chanel Coco Mademoiselle ( Bana çocukluğumdaki güzel zamanları hatırlatır hep)

JPG Le Male (Yine güzel anılarla beni mutlu edenlerden)

Yorum

Hocam koklamayı boşver yazdıklarını okuyunca ve onları hayal edince bile mutlu oluyor insan. Ben parfüm olarak değil de koku olarak yaklaşacağım olaya. Akşam işten eve dönünce kapıyı bana her zaman kzım açar henüz 4 yaşına bile girmedi kendisi kapıyı açar açmaz diye kucağıma zıplar BABAMM der ve sarılır bana işte o anda ben onu öpüp kokusunu derin derdin içime çekerim o kokusu ben mutlu eder hayattaki en mutlu olduğum kokudur. Hatta elimde olsa onun kokusundan parfüm yaptırıp imza parfümüm olarak kullanacağım bu derecedir. Bu mutluluğu Allah hergün yaşamayı nasip etsin bana. Çocuk sahibi olanlar ne demek istediğimi anlar. Olmayanlara ise Allah en kısa sürede bu mutluluğu göstermeyi nasip etsin
      Son Düzenleme matrai; 11-02-17, 17:12. Tarafından yapıldı.

Yorum

Sevdiğim kokular...
        bebek / çocuk kokusu - huzur
        eşimin kokusu- güven
        temiz çarşaf kokusu - hijyen
        nergis kokusu - umut
        Kahve kokusu - keyif
        Arap sabunu kokusu- temizlik 😊
        Bu kokulari ne zaman koklasam aynı hissiyati verir hep bana .

Yorum

Sanırım benim en mutlu olduğum koku sabah ilk uyandığımda pencereyi açıp ciğerlerime doldurduğum havanın kokusudur. Tabi bunu köye, tatile vs gittiğimizde yapabiliyoruz. Allah muhafaza Ankara'da çok fazla çekerseniz zehirlenebilirsiniz.

Yorum

İncir, çilek, muz, portakal, mandalina, limon kokuları
            Sabunsu temizlik kokuları (temiz çamaşır, temiz çarşaf)
            Eski kitap kokusu
            Yeni ahşap parke veya mobilya kokusu
            Eski ahşap dolap, sandık kokuları
            Anız yakıldığında yayılan dumanın kokusu
            Kavrulmuş ve taze öğütülmüş kahve kokusu

Yorum

Yeni kitap
              Soğuk kokusu, tarif edemiyorum ama dışarıdan soğuktan gelen birine sarıldığınızdaki koku.
              Deniz-yosun
              Taze ahşap
              Kibrit çakması
              İspirto, saman kağıda ispirto baskı sınav kağıtlarını hatırlayan var mı?
              Limon kabuğu
              Fırındaki kek
              Beyaz sabun
              Ruj
              Bebek
              Anne
              Evimin kokusu.
              Son Düzenleme Rayiha; 23-07-20, 01:09. Tarafından yapıldı.

Yorum

Yağmurun hemen ardından gelen toprak kokusu.

Eski apartmanlarda girişteki rutubet kokusu.

Neredeyse tüm çiçek kokuları.

Eski kitap, ahşap kokuları.

Yakılmış doğal tütsü-reçine –hususen mür-benzoin– kokuları.

Yorum

Kitap Defter Kokusu
                  Nemli Toprak Kokusu
                  Yeni Doğmuş Bebeğin Ağız Kokusu
                  Banyodan Sonra Vücuttaki Hijyenik Koku
                  Bide Dalin Kokusu
                  Odun,Talaş Kokusu

Yorum

yağmur sonrası toprak kokusu
                    beyaz kalıp sabun
                    deniz kokusu.
                    denize girince yayılan güneş kremi kokusu.

Yorum

Mandalina kabuğu soyarken süzülen koku, elmalı tarçınlı hamur işleri, mahlep, rüzgârla çarpan gülibrişim kokusu...Daha nicesini düşündükçe insan dünya fena bir yer değil galiba hissine kapılıyor.

Yorum

Oglumun boynunun kokusu
                        Köyümün toprak kokusu
                        Evimin kokusu

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                        X