Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Puro tüttürenler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Puro tüttürenler

Puro seven dostlarla bu başlıkta fikir alışverişinde bulunabiliriz. Ben puro içmeye henüz birkaç ay önce başladım ve yavaş yavaş araştırarak farklı lezzetleri tadarak öğrenmeye çalisiyorum. Ne yazık ki, puro da ülkemizde kolayca ulaşabileceğimiz birşey degil ve parfum gibi tütün ürünlerinin de ithalatı yasak. O yuzden tedarik kısmını yurtdışı seyahatlerine giden eş dost vasıtasıyla hallediyorum, şimdilik bir aksilik yasamadım ama olumsuz durumlar ile cok kolay karşılaşalıbilir. Teminin de muhafazasına büyük emek isteyen bir uğraş ama sonuçta verdigi keyif de bir o kadar büyük. Puro sevenlerin paylaşımlarını bekliyorum.

Her türlü özendirici tütün ve tütün mamulüne karşıyım Ama parfümde tütün notasını seviyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ibrhm View Post
      Puro seven dostlarla bu başlıkta fikir alışverişinde bulunabiliriz. Ben puro içmeye henüz birkaç ay önce başladım ve yavaş yavaş araştırarak farklı lezzetleri tadarak öğrenmeye çalisiyorum. Ne yazık ki, puro da ülkemizde kolayca ulaşabileceğimiz birşey degil ve parfum gibi tütün ürünlerinin de ithalatı yasak. O yuzden tedarik kısmını yurtdışı seyahatlerine giden eş dost vasıtasıyla hallediyorum, şimdilik bir aksilik yasamadım ama olumsuz durumlar ile cok kolay karşılaşalıbilir. Teminin de muhafazasına büyük emek isteyen bir uğraş ama sonuçta verdigi keyif de bir o kadar büyük. Puro sevenlerin paylaşımlarını bekliyorum.
      İbrahim dostum sayesinde nefis bi' kutu dolusu Küba ve çeşitleri sahibi oldum. Yeni yıl hediyesiydi. Benim için filtre kahvenin yanına fırsatım oldukça arkadaş olarak getireceğim bi' zevk. Hatta çok çok keyifli bi' zevk. Baileys ve kaliteli Scotch' lar da bu zevkinizi katlayabilir.

Bi' de bu meretin öyle değişik bi' aurası var ki; sadece içmek değil, fotoğraflarını çekmek yada onunla fotoğraf çekilmeye zorlamak gibi. Resmen sizi teşvik ediyor.

Ayrıca bakımı, bekleme süresi, nemlendirme durumları falan derken ciddi özen gerektiriyor. Öyle alayım koyayım seneye içerim durumu tortularla, kuruyup kırılmalarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Fazlası elbette zarar ama sigarayla kıyaslandığında, bi' puro içimi sonrası neredeyse 4-5 saat sigara içme isteğiniz kesiliyor. Bu durum kişiden kişiye değişebilir tabi fakat tütün içme dürtüsünü uzun bi' süre baskıladığı bi' gerçek.

Sonuç olarak benim de sevdiğim bi' tütün mamülü. Uzaklaşmak istenilen anların, kendini dinlemeye geçtiğin dakikaların yoldaşı. İbrahim dostuma bi' kez daha teşekkürlerimi ileteyim burdan da.
      - Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Paranoid Android
        Paranoid Android Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Normalde hiçbir tütün ürünü kullanmam,sigaradan nefret ederim ama puro deyince içim bir hoş oluyor.
        Yurtdışına seyahat etmediğim için alamıyorum, içerden bulunanların yüzde 99 u da sahte puroymuş.
        Vuslat yaşayamadık o nedenle, beklemedeyiz

• Lagerfeld
        Lagerfeld Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ehem ehem! Belki ilerde bi' güzellik yapabiliriz sana.

Forumda dumansız hava sahası istiyoruz.
      Sadece garçons.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
        Forumda dumansız hava sahası istiyoruz.
        Bu başlık dumanlı, diğer taraflara alalım sizleri efenim.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Hattab.
          Hattab. Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          4207 sayılı yasayı ihlal ettiğiniz için sizleri şikayet ettim. Gidiyorum efenim.

• Lagerfeld
          Lagerfeld Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sağlıcakla efenim

Yorum

Bu başlığı açtınız özendirdiniz beni hemen çerezlik bir Jose L.Piedra yaktım bende.

Yorum

Kaliteli olanlarını bilmiyorum fakat dandik olanlar tabacco vanille kokuyor , kafeye oturuyorum yanımdaki adam içiyor belli dandik bir puro aman allahım bu kadarmı rezil kokar baş ağrısı yapar , 2 paket sigara içerim slim 1 günde 2 paketi aynı anda yaksan öyle kokmaz .... Umuyorum kaliteli Purolarda öyle kokmuyordur , yada kalitelileri öyle kokuyorsa ben hiç anlaşamıyorum Puroyla , TV benzetmesinden yola çıkarak ara ara TV de baş ağrısı yapıyor içeriğinde sönmüş mum gibi bir koku algılıyorum puro da da o geliyor bazen .. Neyse uzatmadan içiyorsak Kalitelisini içelim...

Feci ezmişim TV yi niye öyle olmuş...

Yorum

• Kadir.tbk
              Kadir.tbk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hahaha kardeşim bak kötü örnek oluyosun Türk Halıkına :-)

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Batuhancım düzeltim, W'lular çok göze batıyordu

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Allah razı olsun hocam

toscanello kahve aromalı olanı ciddi şekilde tobacco vanille benziyor. Bir türlü ilgi alanıma giremedi ama puro

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Toscanello'nun yakmadan önceki hali yani ham kokusu Ursa'nın açılışı gibi; Tobacco Vanille'nin o tatlı reçinelerini de yakalayabiliyorsunuz. Keza Tea for Two'daki yaş saman ve Light my Fire'nin topraksı yeşil yönü de mevcut. Bu yüzden Toscanello favori purom. Aynı zamanda anasonlunun ham halini koklamak ve onu tüttürürken Dior Eau Noire koklamak da ayrı bir keyif. Böyle bir manyaklık işte bizimkisi...

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Puro değil o yaw

• ibrhm
              ibrhm Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Muhteşem aromalı toscanellolar icin aynı başlıktan devam ederiz😉 Makedon'un önceden anasonlu toscanello'yu baya aradım ama üzümlü ve kahve aromalılari da denedikten sonra toscanello'da favorim şimdilik çikolatalı. Makedon club 20'leri keşfetmen lazım mini purolar icin.

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC
            Kaliteli olanlarını bilmiyorum fakat dandik olanlar tabacco wanille kokuyor , kafeye oturuyorum yanımdaki adam içiyor belli dandik bir puro aman allahım bu kadarmı rezil kokar baş ağrısı yapar , 2 paket sigara içerim slim 1 günde 2 paketi aynı anda yaksan öyle kokmaz .... Umuyorum kaliteli Purolarda öyle kokmuyordur , yada kalitelileri öyle kokuyorsa ben hiç anlaşamıyorum Puroyla , TW benzetmesinden yola çıkarak ara ara TW de baş ağrısı yapıyor içeriğinde sönmüş mum gibi bir koku algılıyorum puro da da o geliyor bazen .. Neyse uzatmadan içiyorsak Kalitelisini içelim...

Feci ezmişim TW yi niye öyle olmuş...
            Purolar degil de cigarillo denilen küçük purolar aromalandırılıyor. Ecnebilerin Cigar dediği purolar ise tutun yapraklarının sarılmasıyla yapılıyor ve kimilerine çok kötü koksa da, yanan tutun yaprağının doğal kokusudur. Yetiştiği yere, aldığı yağışa vs göre de aroması değişebiliyor. Hasat edilen her türlü ürün icin geçerli seyler bunlar.

Yorum

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Doğrudur abi hiç anlamadığım iş zaten pro işi ama uzaktan bir lüks bir zengin duruyor ... o kısmı hoşuma gidiyor..

nadir puro içtiğim zamanlardan biri. Toscanelllo. Aslında library collectiona gönderme amaçlı bir fotoydu

Yorum

ortalama ayda 2 defa , güzel bir single malt yada konyak yanında bir küba purosu tüttürürüm tüttürmeden önce uzun uzun koklarım , çok meraklısı değilim ama arada bir de olsa , kendime ait bir saatlik keyif için hayır demem. Genelde coronitas , reyes , perla gibi küçük boylarını seviyorum , Son dönemki favorilerim ; Trinidad reyes , Cohiba Maduro Secretos ve Monrecristo No5.

Yorum

2005 senesinde sigarayı bıraktım ancak bu aralar çok ciddi şekilde puroya başlamayı düşünüyorum. Nerden başlanır, çeşitleri nelerdir pek bilgi sahibi değilim. Her türlü tavsiye ve öneriye açığım

Yorum

• ibrhm
                  ibrhm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ben de sigarayı bırakalı 3 yıl oldu, haftada bir puro keyfi yapıyorum ama bu isi biraz daha hobi haline getireceğim sanirim. Puro temini biraz sıkıntılı bir durum çünkü arkdaşınıza ısmarladığınız 200€luk 25lik demet aslinda küflenmiş bir çöp çıkabilir.

• Fergus
                  Fergus Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  önce para sonra dikkat gerektiren bir iş bu puro işe . türkiyede teminle ilgili ciddi sıkıntılar var , bir çok insan küba purosu içtiğini sadece zannediyor. piyasa sahte mal dolu. dominik vs gibi makul fiyatlı ürünlerle başlanabilir , eğer küba derseniz 25 lik bundle lar en küçük boylarda 200 avro , robusto larda 400 avro , fantastik boylarda esplendidos vs de 700 eurolar üzerine çıkıyor. ciddi paralar. ben şöyle yapıyorum , 40 ring olan boylardaki puroların 10 lu paketleride oluyor , fiyatları ortalama 70 ila 120 euro gibi , onlardan 3 seçenek alıyorum , sonra yarıladığımda birer 10 lu ile takviye yapıyorum , böylece genelde hep 20 adet civarı ve 3-4 çeşit purom oluyor elimde , genelde yurtdışına giden arkadaşlardan , tanınan cigar shoplar yada büyük duty freelerden aldırıyorum. çok teferruatlı bir iştir.

Buraya yazmam doğru mu bilmiyorum ama puro,parfüm,saat merakı olanlar erkeklerde genellikle tesbih merakı da oluyor yanlış mıyım 😂

Yorum

• ibrhm
                  ibrhm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bir baslik acin Emre bey, sonucu ben de merak ettim😉

• Paranoid Android
                  Paranoid Android Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  A*MEN Hoca da var o galiba
                  Hem saat hem tesbih

connoisseur Sercan hocamın guzel hediyesi Nub Habano ile geçenlerde 1,5 saatlik keyifli bir zaman geçirdim. Buradan da teşekkür edip, başlığı hareketlendireyim.
                Son Düzenleme ibrhm; 15-02-17, 15:08. Tarafından yapıldı.

Yorum

• connoisseur
                  connoisseur Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Lafi olmaz Ibrahim, guzel gunlerde keyifle...
                  Bir gun de Istanbul'da beraber karsilikli tutturelim

• ibrhm
                  ibrhm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Nisan'da belki😉
              İşleniyor...
              X