Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Puro tüttürenler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Click image for larger version

Name:	40656956833_069d740b44_z (1).jpg
Views:	243
Size:	105.4 KB
ID:	123789Click image for larger version  Name:	32680598117_8764f7c9b7_z.jpg Views:	1 Size:	57.8 KB ID:	123787

Partagas Salomones 2016 Vintage

Yorum

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Afiyet olsun.

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      matrai Teşekkürler Altuğ Hocam

Yorum

Yorum

Yorum

• cornelius
        cornelius Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim hocam, havalar güzelleşince böyle oldu. Sağdaki Caldwell - The Last Tsar

• mustafa2121
        mustafa2121 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Afiyet olsun hocam yüzükler çok dikkat çekici

• cornelius
        cornelius Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim hocam

Yorum

• protectedsugar
        protectedsugar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Kardeşim insanı böyle tahrik etmeyin :-))

Yeni bir keyife merhaba dedim

Click image for larger version  Name:	IMG-4847.JPG Views:	1 Size:	1.36 MB ID:	129370

Yorum

• ufuk.mercan
        ufuk.mercan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok teşekkürler

• mustafa2121
        mustafa2121 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Afiyet olsun hocam güzel başlangıç

• ufuk.mercan
        ufuk.mercan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkürler hocam biraz genel beğeniden başlamak istedim

Name:	
Views:	0
Size:	411.2 KB
ID:	129530 Non-cuban
      Son Düzenleme mustafa2121; 02-07-19, 13:34. Tarafından yapıldı.

Yorum

Sigara kullanmayan biri olarak bende merhaba dedim ama her defasında bulmak beklemek ve neden aramak zorunda olduğumuz düşüncelerinden ötürü istemeyerek uzak kaldım anca denk gelirse.
        Bırakın satın almayı kanunen tütün mamullerinin kargolanması bile yasak biliyorsunuz.
        Bazı arkadaşlar hatırlar önceden serbestti esenler otogarda bile binlerce çeşit puro satılırdı bandrollü yasal olarak sonradan yasaklandı.

Yorum

Yorum

• cornelius
            cornelius Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Doğrudur, lakin uzun zaman önce Hollandalılar tarafından satın alındı. Yine de gurur kaynağı, o ayrı. Markanın değişik serilerde ve vitolalarda güzel f/p ürünleri var. Özellikle Amerika'da oldukça tüketilen bir marka. Purolarının da tad olarak sert bir yapısı var ama oldukça keyifli. Denediklerim arasından orta yollu durumlar ve rahat içimde özellikle Colombia serisini, yoğun aroma için de Brazil ve Flathead serisini önerebilirim . Vitola tercihi size kalmış.

• ufuk.mercan
            ufuk.mercan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bir yerde denk gelmişti ve bir Türk'ün böyle başarılı bir marka oluşturduğunu okumuştum ama satıldığından haberim yoktu, en çok denemek istediğim markalardan.

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Külleri ne güzel beyaz öyle..gerçek tütün olduğu belli.

Cool Lime %30 + Captain Gordon Spiced Blend Rum %70, Ülker Napoletano, Caldwell Blind Man’s Bluff, Yoldaş ve Alacakaranlıktan kayıplarla geceye...

Name:	A01034EB-F4EE-4D6C-990E-7EE50F84471F.jpeg
Views:	365
Size:	823.1 KB
ID:	129911

Yorum

Bir parfüm-severin puro içmesi değil, puro kelimesini etmesi bile üzücü...

En kaliteli puro dahi içinde lastik yakılmış ve terkedilmiş umumi tuvalet gibi kokar..

Not: Sevimsiz bir bilgi, sigara (yada puro, nargile vs) içenler, kendi berb.. neyse hoş olmayan diyeyim, kokularını almazlar..

Asla yanyana getiremeyeceğim iki ayrı dünya..

Yorum

• protectedsugar
              protectedsugar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Rokfor peynir de güzel kokmuyor; ama lezzetli.

İşte parfümü sevmek yada benim gibi onunla gerçekten sevişmek demek iki değil çok iki ayrı dünyaları bir araya getirmek ve onları sentezlemekten geçiyor. Geri kalanına parfümsever demek hata olabilir bence vasat/standart kullanıcı olarak adlandırılmalılar.
            Görsel ve işitsel sanatların birikimi ve icrası, mutfak sanatlarının birikimi ve icrası bununla beraber tarih ve coğrafya bilgisi ile bir parça edebiyat ve tabi ki felsefe olmadan bir şey sevmek pek sevmek olmuyor gibi sanki artı zor olan kişinin kendi zevkleri ve kapasitesince kendisine yukarıdakilerden başka şeyler de katabilmesi cesareti aslında...
            En kaliteli puro bahsettiğiniz gibi kokmuyor üzgünüm. Elbette puro, şarap, nargile veya tütün yada çeşitli alkollü içeceklerde de parfümde olduğu gibi indie/artisan ve underground/guerilla tipi işler mevcut. Takdir edersiniz ki bu işlerin arasında ağır labdanumlu ve coumarinli, yakılmadan evveli vajina yakıldıktan sonrası ise benzoin yani dumanlı vanilik deri gibi yada direkt oldschool meşeli yosunlu, galbanumlu ahır olanlarına rastlayıp büyük bir keyifle de tükettim ancak iddia ettiğinizin tersine kalite nedir sorusunun vücut bulmuş cevabıydılar gusto sahibi kullanıcıları için.
            Kendi duymadığımız berbat yada nokta nokta yazdığınız için boktan demek daha doğru olur kokumuz hayır kokum dışında anlık en az 60-70 başka kokuyu da rahatlıkla alıyor ve ayırt edebiliyorum tabi kombinasyonlarıyla ortaya çıkan bu sayının 2-3 katı kadar diğer akorları da... Ayrıca hiçbir kadından kokumla alakalı bir şikayet de almadım dolayısı ile rica ederim şu platformda bir bilgi kırıntısı paylaşınca yada büyük yazarların ancak büyük kitaplarında belli bir cüret çerçevesinde ettiği şu şöyleyse bu böyledir yönündeki büyük açıklamalara kaynak gösteriniz.
            Daralıyorum...

Yorum

Hocam öncelikle selamlar.. Anladığım kadarıyla yazım biraz sert yada kırıcı olmuş, bunun için özür dilerim.. Maksadımı aştığımı farkediyorum ancak amacım da biraz abartıp bu tarz tütün ürünlerini kullananlarda dışarıya verdikleri imaj hakkında farkındalık oluşturmak.. Siz aşmış bir puro içici olabilirsiniz, ki öylesinizdir, hijyeniniz, vücut bakımınız üst düzeydir ama içenlerin çok büyük kısmı dediğim gibi kötü kokuyor ve etrafı onları kırmamak adına bunu söylemiyorlar..
              Ben hekimim ve daha hasta içeri girerken sigara kullanıp kullanmadığını çoğunlukla anlayabiliyorum ve istemesemde bir 2. sınıf vatandaş etiketi yapıştırıyorum, hekimlerin çoğunluğu gibi..

Yorum

Yıllarca sigara kullanıp çok yıllar önce de bir anda bırakan bir kadın olarak subjektif görüşüm; puroyu itici, kaba ve söz meclisten dışarı fakat misal bmw anahtarın ve siyah dana derisi cüzdanın yanında statü göstergesi olarak masalarda teşhir edilen bir hobi nesnesi olarak görmekteyim (sığ bakış açım için affınıza sığınırım) , lakin bu da diğer tüm hobilerde olduğu gibi zevkler kısmına girdiğinden beni ilgilendirmemekte. Tıpkı benim parfüm hobimin öznel olarak sadece beni ilgilendirmesi gibi. Zevk ve keyif meselesi. İster ciğerini dağlar, ister içmez biriktirir, ‘benim bedenim benim kurallarım’ misali.. Sağlıksızlığı ancak kendilerini ilgilendirir. Ben burada görüp de etkilenen hipnotize beyinli insanların olmadığını varsaymak istiyorum. Yoksa köşebaşındaki sigara içen gençlerden de etkilenmemeliler, başka dumanlı maddelerden de..
                Ancak belirtmeden geçemeyeceğim, doktor kimliğindeki birinin insanları 3. dünya ülkelerindekilere benzer kast sistemine göre kategorize etmesi beni endişelendirdi.
                https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Özür dilenecek bir durum yok rica ederim yazınız da hiç sert veya maksat aşan bir kimlikte değil ben yalnızca okuduğumdan ne anladıysam o doğrultuda cevap yazmak gereği duydum hepsi bu.
                  Buna ek olarak dana derisi cüzdan ve BMW marka araç anahtarının statü sembolü olarak teşhirine akıllı telefon eklemek ve karbon kağıdı giyim tarzıyla da noktalamak isterim. Ama hata! Çünkü bahsetmiş olduğunuz 3.dünya ülkelerinde bunlar ancak statü ve etki/cazibe sembolü oluyorlar ve ne yazık ki çok yakın zamanda edinmiş olduğum ayrıca hala edindiğim acı tecrübelerden yola çıkarak söylemeliyim ki; insanlar bu bahsi geçen orta sınıf araç, içeriği ve uzantıları şişkin olması beklenen deri cüzdan ve iki marka tahakkümündeki teknolojik alete saygı duyuyor ve sahibini tercih ediyorlar puroyu değil.

Saygılarımı sunar güzel kokulu, tatlarla dolu ve varlıklı günler dilerim.

Yorum

İşleniyor...
                  X