Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

bazı küçük ayrıntılar..

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• bazı küçük ayrıntılar..

herkese merhaba..

dikkatinizi çekmek istediğim bi kaç şey var arkadaşlar.. kimseyi hedef almadan yazıyorum, lütfen sözlerimi kişisel algılamayın. söylediklerime dikkat edip etmemeniz tamamen size kalmış...

cümlelerinde bu platform için ısrarla form yazan arkadaşlar var; burası bir forum..

eğer cümlemizde hepimizi kastedecek bir kelime kullanacaksak herkes dememiz lazım; herkez değil..

bağlaç olan "de/da" ayrı yazılır, aklımızda bulunsun.
    cümleye "dahi/bile" anlamı katıyorsa bilin ki o "de" bağlaçtır.

ayrıca arkadaşlar "ğ" yerine "y" kullanmaya gerek yok, klavyemizdeki "ğ" çalışıyorsa eğer; deyil, eylence, eyer... yazmamaya özen gösterelim.

son olarak, normalde cümlelerimize ve özel isimlere büyük harfle başlamamız gerek..
    ki; ben buna pek uymuyorum, çünkü üşeniyorum..

sevgiyle kalın..
    Son Düzenleme guardian; 09-02-17, 22:46. Tarafından yapıldı.

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	87.0 KB
ID:	14761

Yorum

Ağzına sağlık ..Hep aklımdaydı bu mesele, inşaallah herkes okur bu konuyu..En azından daha dikkatli yazarız çizeriz cümleten

Yorum

forumun kalitesini belirleyecek unsurlardan biri aslında guardian 'in değindiği mesele.. tam destek!

Yorum

Bir de sesli harfleri yutarak yazı yazmamaya dikkat edelim lütfen değerli dostlar.

Yorum

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          bence de dikkat edinilebilinir :P

Bu arada ben bazen cümleye büyük harfle başlamayı unutabiliyorum. O da ekşi'den gelen kötü bir alışkanlık ne yazık ki

Yorum

• vesna
          vesna Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          önemli olan imlada tutarlılıktır..

• Medea
          Medea Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          kATılmmıYor uM

Küçük dediğimiz ayrıntılarda aslında büyük çoğunluğu etkileyebilir. O yüzden hatalarımızı ne kadar aza indirgersek o kadar yapıcı oluruz ve kendimizi de zamanla geliştirmiş oluruz. Aynı koku hobimizi geliştirdiğimiz gibi. O yüzden güzel bir konuya değinilmiş, bilgilendirme için @guardian' a teşekkür ederiz.

Yorum

guardian dikkat çektiğiniz konu detay ama önemli,bunun için teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
          X