Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Forum Sorunları

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Orjinal yazı sahibi: Xlusive View Post
    Designer'lar Designer diye yazılmış ama Niche'ler Niş diye yazılmış.

Niche'lere ayıp olmaz mı?
    Güzel bir noktaya değinmişsiniz.

Kendi düşüncemi söylüyorum öncelikle ama sadece benim fikrim bu fazlası değil, çoğunluk nasıl düşünüyorsa ona göre hareket ederiz: Niş kavramı parfümden de bağımsız olarak Türkçeye geçmiş bir kelime ve bizim -parfüm sektöründe de- kullanıldığı anlamla örtüşüyor genel anlamı, yani anlam sapması meydana gelmiyor, eğer Türkçede karşılayacak tabir varsa neden İngilizce kullanalım, Niche yerine niş kullanımı daha mantıklı bu açından. Designer'a gelecek olursak, eğer tasarımcı diye çevirip koyarsak bizim sözünü ettiğimiz anlamı tam karşılamayacak ve yanlış anlamalara sebebiyet verebilecek gibi geliyor bana, designer parfüm olgusu Türkçe anlamı olan tasarımcıdan daha geniş bir anlama geliyor gibi. Biri Türkçe biri İngilizce saçma duruyor mu derseniz, evet bence de biraz duruyor. Ama Türkçe kullanabileceğimiz bir kelime varsa daha makul, eğer tam karşılayacak anlam yoksa orijinal haliyle kullanma taraftarıyım şahsen. Designer için tasarımcı denilse içimize sinecek mi mesela merak ettim ? Ne diyebiliriz yerine ? Öneriler varsa ona göre hareket edelim, güzel olur . Aslında niş - designer olarak ayırmamız ankette tartışılıyor bence ayırmaya gerek yok, yine de forumdaki çoğunluk ne derse ona göre hareket etme taraftarıyım.

Yorum

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bende designer'a ne denir diye düşünüyorumda gece gece...
      Aklıma gelen 2 öneri;
      1) designer'a "dizayn koku" denebilir niche ye nasıl Niş diyorsak
      2) designer'a sevgi diyelim,niş'lere İse Aşk diyebiliriz

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Biri bir diğerinden üstün gibi gösterirsek yanlış anlaşılma olabilir, ikisine de eşit mesafede olmak lazım sanki Dizayn'ı yazdım bir kenara, bakalım anket belirlensin de, belki de hepsine direkt parfüm diyeceğiz, gerek kalmayacak ayrıma

• vesna
      vesna Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      cok temiz bir aciklama, tesekkurler

AfterShave yazısının altındaki yeşil bar ne olaki, benim tv'nin ses artırma moduna benziyor

Yorum

Aftershave'i gelen talepler doğrultusunda dedorant yaptık bu arada

Altındaki yeşil bar itibar puanı oluyor. Eski forumlarda hatırlarsanız "+rep" mevzusu vardı, burada da sanırım beğeni aldıkça itibarınız artıyor, yeşil barlar doluyor. Ona da birkaç yenilik gelecek bu arada

Yorum

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Benim aklımda bu sıralamadan çok daha önce de açık parfümle başlamak vardı Açık kolonya da olabilir evet, daha dibe ne kadar gidecez bakalım Açık Kolonya > Eyüp Sabri Kolonyaları > EDT Parfüm ... Bu şekilde

• Xlusive
        Xlusive Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yok yok şakaydı deodorant daha iyi olmuş

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Zaten siz de demiştiniz daha önceden deodorant fikrini

Orjinal yazı sahibi: Pink Floyd View Post
      AfterShave yazısının altındaki yeşil bar ne olaki, benim tv'nin ses artırma moduna benziyor
      O rep hocam. Eski forumlarda çok kanlar döküldü onu doldurmak için.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camorr View Post

Çoğu eski forumda fake üyelik açılıp rep verilmesi veya milletin organize olup birbirine rep vermesi yasaktı, çok katı şekilde ban veriliyordu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camorr View Post

Bizim camiada bu çokta önemli olmaz herhalde

Yorum

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kimse takmaz bence de

Ozan Hocam bir de bir kelimelik bişey yazdığımızda en az 10 karakterli bir ileti girin diye uyarı veriyor biraz önce bugün hangi parfümü kullandım bölümüne sadece resim koyayım dedim yine aynı uyarıyı verdi bende resmin altına10 tane nokta koydum öyle kabul etti

Yorum

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Basenotes'da da var o.. Ben de Türk mantığıyla birkaç kişiye +1 yazayım dedim. İzin vermemişti. Daha iyi aslında. Anlamlı bir şeyler yazmaya zorluyor insanı

• Pink Floyd
            Pink Floyd Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Neyse bizde artık bir kaç kelam ederiz sıkıntı olmaz

• camorr
            camorr Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            +1

Önemli bir sorun değil ama gözden kaçmış birşey olduğu için aktarmak istedim. Kullanıcı profilinde İçerik sekmesindeki Renkler başlığı yanlışlıkla Renler olarak yazılmış. Bizimde ufakta olsa bir katkımız olsun.

Yorum

• Guest's Avatar
            Misafir Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Düzeltiyorum, teşekkürler uyarı için.

Sorun olarak değil de soru olarak kabul edelim lütfen. 🙂
          Her parfüm için başlık açıldığında sayı giderek artacak, sonrasında parfümleri kendi markalarının başlığı altında toplamaya başlamak mı gerekecek, nasıl bir yol düşüyorsunuz?
          Bir de bir "Kolonya Dosyası" oluştursak iyi olacak gibi, artık kolonyalarda da çeşit çeşit nota ve içeriğin hüküm sürdüğü bir pazar oluştu.
          Rebul, Eyüp Sabri Tuncer... ilk akla gelenler olsa da haftasonu Vakko'nun kolonyalarını denedikten sonra bu işi ciddiye almak gerektiğini düşünmeye başladım.
          Naçizane tavsiyeler...😊

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kokanka View Post
            Sorun olarak değil de soru olarak kabul edelim lütfen. 🙂
            Her parfüm için başlık açıldığında sayı giderek artacak, sonrasında parfümleri kendi markalarının başlığı altında toplamaya başlamak mı gerekecek, nasıl bir yol düşüyorsunuz?
            Bir de bir "Kolonya Dosyası" oluştursak iyi olacak gibi, artık kolonyalarda da çeşit çeşit nota ve içeriğin hüküm sürdüğü bir pazar oluştu.
            Rebul, Eyüp Sabri Tuncer... ilk akla gelenler olsa da haftasonu Vakko'nun kolonyalarını denedikten sonra bu işi ciddiye almak gerektiğini düşünmeye başladım.
            Naçizane tavsiyeler...😊

Sizlerin önerileri dahilinde geliştirmeler devam edecek. Herkesin fikrine ve önerilerine açığız. Her konuyu değerlendirip doğrusu ne ise ona karar vermeye çalışırız

Yorum

Saat ayarlaması + gmt 3 için illa ki doğum günü tarihini istiyor girmeden kaydetmiyor üstadlar...bilginize

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Saat atarında bir sorun yok Faruk hocam şu an itibariyle ülkemiz GMT+3 ü kullanıyor saatlerin geri alınmamasından dolayı saat dilimimizde değişti daha önceden GMT+2 iydi.

Iphone dan fotoğraf boyut yada mesajlara beğeni alıntı hiç birşey yapılamıyor acaba benmi göremiyorum?

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Bülent hocam telefonu yan çevir

androidden avatar yuklemeye calistim ama problem oluyor, kesim yapilamiyor vs. Yanlis fotolar attım bu yuzden

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                O işi bende beceremedim muhtemelen mobil sürüm kaynaklı bir sorun. Eğer çözebilen arkadaş olursa bizide yeşillendirsin

mobilde telefonunuzu yan çevirmeden alıntı ve beğeni yapmak istiyorsanız, yazının sağ altındaki boşluğa dokunursanız begeni yorum alıntı butonunu görebilirsiniz deneyin bi..

Yorum

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	52.2 KB
ID:	2479 bu şekilde..

Yorum

• matrai
                  matrai Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bunu öğrendiğimiz iyi oldu
              İşleniyor...