Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Forum Sorunları

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bildiğiniz gibi forumda genel olarak yavaşlık ve sayfalarda açılmama sorunu vardı son zamanlarda bu sorun zirve yapmaya başlamıştı. Bu sorunların kökten çözümü için server ve versiyon değişikliğine gittik. Bununla beraber forum yazılımı en üst seviyeye update edildi ve hatalar ayıklandı.

Bu süre zarfında yaklaşık 20 saatlik bir kesinti yaşadık. Sabrınız için teşekkürler

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yazılar çok çok küçülmüş, büyütme imkanı var mı?

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Gönderi fontları çok küçük, gönderi yorumu fontları normal büyüklükte görünüyor.

• Site güncellendikten sonra yazı yazma yeri de yazı fontu da siyah geldiği için hiçbirşey görünmüyor, hatta bir süre sistemde hata var zannettim yazdıklarımı göremeyince. Renk ayarlarını değiştirebiliyor muyuz? Bu yazdıklarımı da ancak ctrlA ile görebildim.

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Temayı nereden değiştirebileceğimi bulamadım. Masaüstünden giriyorum bu arada.

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Default Style bozuk bir temada kalmış onu düzelttim. Şu anda düzgün çalışıyor olması lazım. Bizim siteye özgü olan temada ufak hatalar var onlar düzeltildikten sonra tekrar kullanıma açılacak

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ederim matrai, renkler de, font büyüklükleri de düzeldi

• Herkese selam. Yeni bir gönderi oluştururken sadece 5 görsel eklemeye izin veriliyor. Bu limiti artırmak mümkün mü?

Yorum

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Berk o mümkün değil maalesef. Server ayarları ile ilgili bir durum

• "Konu açmak için gönderi sayısı barajı getirilmeli" yazmıştım daha öncesinde. Amaç bazı sözlük/forumlarda olan bu kuralın, başlık açmadan önce asgari de olsa forumda vakit geçirmeyi, forumu okumayı ve katılımı ön koşul haline getirmesi, bu vakitte yeni katılan üyelerin forumun işleyişini ve düzenini tanımasıydı. Çünkü forum, yeni üyelerin foruma katılır katılmaz ilk mesajıyla açtıkları benzer ve niteliksiz başlıklarıyla doldu. Forumun yanlış bölümlerine, tirajikomik oksimoron konu içerikleriyle, garip isimli başlıklar açılıyor. "Parfüm" isminde bir konu başlığı var mesela; parfüm tavsiyesi isteniyor... Yurtdışındaki bir çok forumu da takip ediyorum, ben böyle bir kalitesizlik görmedim. Uzun bir süredir gündelik, beylik, niteliksiz bir arşiv gelişiyor forumda.

Oysa bir üye mesela karanlık bir parfüm arayışındaysa, tavsiye başlığı açmadan önce arama butonuna sadece "karanlık" kelimesini yazması bile karşısına bu nitelikte sayısız parfümler ve onların koku yorumlarını önüne getirir... Forum, bunu karşılayacak düzeyde kaliteli bilgi arşivine sahiptir.

Konu açmak için mesaj barajı getirilemiyorsa da mesela; sabit bir "parfüm tavsiyeleri" başlığı açılabilir; nasıl bir parfüm tavsiyesi isteniyorsa o başlığa yazılır, başlık altında konuşulur, tartışılır... Yöneticilerin de parfüm tavsiyesi isteyen yeni üyeleri yönlendirmeleriyle bu düzen sağlanır. Parfüm satışı/takası konusunda kararlı bir şekilde tavizsiz bir düzen sağlayan yöneticiler bunu gerçekleştiremeyecekler mi!?

Çok başlık açılması ve çok mesaj yazılmasının forumun kalitesini belirleyen unsurlar olmadığına inanan birisi olarak yazıyorum bunları.
    Son Düzenleme Aryan; 31-03-22, 00:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
      "Konu açmak için gönderi sayısı barajı getirilmeli" yazmıştım daha öncesinde. Amaç bazı sözlük/forumlarda olan bu kuralın, başlık açmadan önce asgari de olsa forumda vakit geçirmeyi, forumu okumayı ve katılımı ön koşul haline getirmesi, bu vakitte yeni katılan üyelerin forumun işleyişini ve düzenini tanımasıydı. Çünkü forum, yeni üyelerin foruma katılır katılmaz ilk mesajıyla açtıkları benzer ve niteliksiz başlıklarıyla doldu. Forumun yanlış bölümlerine, tirajikomik oksimoron konu içerikleriyle, garip isimli başlıklar açılıyor. "Parfüm" isminde bir konu başlığı var mesela; parfüm tavsiyesi isteniyor... Yurtdışındaki bir çok forumu da takip ediyorum, ben böyle bir kalitesizlik görmedim. Uzun bir süredir gündelik, beylik, niteliksiz bir arşiv gelişiyor forumda.

Oysa bir üye mesela karanlık bir parfüm arayışındaysa, tavsiye başlığı açmadan önce arama butonuna sadece "karanlık" kelimesini yazması bile karşısına bu nitelikte sayısız parfümler ve onların koku yorumlarını önüne getirir... Forum, bunu karşılayacak düzeyde kaliteli bilgi arşivine sahiptir.

Konu açmak için mesaj barajı getirilemiyorsa da mesela; sabit bir "parfüm tavsiyeleri" başlığı açılabilir; nasıl bir parfüm tavsiyesi isteniyorsa o başlığa yazılır, başlık altında konuşulur, tartışılır... Yöneticilerin de parfüm tavsiyesi isteyen yeni üyeleri yönlendirmeleriyle bu düzen sağlanır. Parfüm satışı/takası konusunda kararlı bir şekilde tavizsiz bir düzen sağlayan yöneticiler bunu gerçekleştiremeyecekler mi!?

Çok başlık açılması ve çok mesaj yazılmasının forumun kalitesini belirleyen unsurlar olmadığına inanan birisi olarak yazıyorum bunları.
      Çok başlık, çok yorum, çok üye sayısı..................................

Ben bunların hepsinin başına "nitelikli" kelimesinin geleceği bir an hayal ediyorum

Yorum

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Kesinlikle! İdeal senaryo o zaten sevgili cantona8

• Merhabalar
      Adminlerden bir ricam var, önemi gözden kaçıyor bence: Forumda split başlamış, geç farkettim, bu tür etkinlikler ana sayfadaki galeride ilan edilirse (kokuyorum.net forumundaki gibi) daha iyi olur düşüncesindeyim.

Yorum

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Merhaba, Split sayfasını anasayfa banner'a taşıdım. Ayrıca, split bölüştürme sayfasına abone olursanız yeni splitler bildirim butonunda belirecektir.

• junleon
        junleon Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim.

• site son bir iki haftadır çok yavaş. uzun zamandır pek girdi olmasa da sırf ihtiva ettiği veri tabanına ulaşım ve konular/sayfalar arasında rahat dolaşılabilmesi adına bu sorunun çözülmesi mümkünse iyi olur.

Yorum

İşleniyor...
      X