Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Aromatics elixir sahte mi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aromatics elixir sahte mi

Merhaba, foruma yeni üyeyim. Hemen sormak istedim. İkinci el Aromatics Elixir almak istiyorum. Fakat emin olamadım. Etiketin üzerinde paris yazıyor. Bugüne kadar aldıklarım da malum sadece İsviçre yazardı. Rica etsem bakar mısınız.

Ürün bu.

Yorum

Üretim yeri değişmiş olabilir mi? Satıcıya parfümü ne zaman aldığını sormak ve parfümerilerde halihazırdaki kutularda ne yazıyor bakmak yararlı olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
        Üretim yeri değişmiş olabilir mi? Satıcıya parfümü ne zaman aldığını sormak ve parfümerilerde halihazırdaki kutularda ne yazıyor bakmak yararlı olabilir.
        Kendisine sordum hatırlamıyorum çok parfümüm var dedi. Bir gün araştırdım, hiç etiketinde ekstra paris yazısı görmedim. Acaba bu parfümün de sahtesi olabilir mi? Genelde moda parfümlerin çok sahtesi var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CaesarRoma View Post
          Ürün bu.
          Bu almak istediğiniz ürün mü? Ben üzerinde "Made in Switzerland" görünce bunun orijinalliğinden emin olduğunuz kendi şişeniz olduğunu, sizin almaya niyetlendiğiniz şişede ise "Made in Paris" yazıyor sanmıştım.

Marka aidiyeti olarak Paris, London, Newyork vb. çeşitli kentler yazılabiliyor pek çok üründe. Belki şirket yapısında bir değişiklik olmuştur, etiket tasarımı değişmiştir. Mesela ben yıllardır üretimi durduğu söylenen Gucci Rush 2'yi bir duty free'de yeni üretim olarak bulunca şaşırmıştım, biraz araştırınca Gucci'nin el değiştirdiğini ve bendeki parfümün yeni firma tarafından üretildiğini farketmiştim.

Piyasada sahtesi yaygın bulunan parfümleri topluca görmek için sahte sattığı bariz olan satıcıların ürün gamına bakıyorum, halihazırda piyasada nelerin sahtesi olduğu konusunda fikir veriyor. İkinci el mağazalarında bol miktarda var bunlardan. Genelde "parfümeri" adıyla olamayacak fiyatlara satış yaparlar. Normalde bilinen markaların popüler parfümleri taklit edilirdi ama son zamanlarda en yeni flanker'ları, üretimden kalkmış efsaneleri görür oldum, çok hızlı çalışıyorlar ve fotoğrafla ayırdedilemeyecek şekilde kopyalıyorlar maalesef.
          Son Düzenleme Rayiha; 06-11-21, 23:12. Tarafından yapıldı.

Yorum

ebay'a göz atım, şöyle bir ilana rastladım:
            https://www.ebay.com/itm/27491815334...VsAAOSwln1hJE0 D
            Kullanılmış Eixir'lere gözatmak iyi olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
              ebay'a göz atım, şöyle bir ilana rastladım:
              https://www.ebay.com/itm/27491815334...VsAAOSwln1hJE0 D
              Kullanılmış Eixir'lere gözatmak iyi olabilir.
              Çok haklısınız, 38 yaşındayım ve 10 15 20 yıl öncesini özler olduk. Eskiden azdı ama özdü. Sahteyi anlamak kolaydı. Ebay linki için ayrıca teşekkür ederim, kafamda ki soru işareti giderildi. Vintage bulsam hemen alacağım.
              Son Düzenleme CaesarRoma; 08-11-21, 16:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

Geçen gün en nihayetinde boynerden satın aldım. Tam bir fiyasko. O köşeli sert hali yok. Uysal bir kediye dönmüş. Yazık etmişler parfüme.

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Pek çok parfümde olduğu gibi. Ama biraz dinlendirin, işe yarayabiliyor.

Orjinal yazı sahibi: CaesarRoma View Post
                Geçen gün en nihayetinde boynerden satın aldım. Tam bir fiyasko. O köşeli sert hali yok. Uysal bir kediye dönmüş. Yazık etmişler parfüme.
                Çok merak ettim, nasıl dinlendireceğim. 2021 şubat üretimi.

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bir parfümü açtıktan birkaç hafta sonra performansının bir miktar arttığını görüyorum. Özellile Guerlain'larda. Çeşitli forumlarda da benzer deneyimler yaşandığını okuyorum.

Anladım bekleyim o zaman biraz. Teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
                X