Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior homme parfum 75 ml-- orjinal mi sahte mi ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior homme parfum 75 ml-- orjinal mi sahte mi ?

fotoğrafların hepsinde sağdaki eskiden 2 şişe bitirdiğim güvenilir bir mağazadan aldığım 2. şişem dior homme parfum soldaki ise yedeklemek için 400tlye instagramdaki parfümcü ünlü ablalarımızdan birinin sayfasından hikayesinden aldığım dior homme parfum .

detaylı fotoğrafları paylaştım.

koku kısmına gelirsek sanki dior homme intense çok az deri notası eklemişsiniz gibi eski diorhomme parfumdeki sert deri ile alakası yok yani ve tahmin edebileceğiniz üzere kalıcılık ve fark edilirlik olarak alakaları yok, internette çok fazla kişi 2018-2020 arası dior homme serisi yeni şişelerine geçmeden önceki kısa dönemde reformülasyonlardan bahsediyorlar. bu olayda bu reformülasyon biraz mantıksız.. sebebi de şu;

eski şişem (sağdaki,koyu renkli sıvısı olan) 8G01 batch kodlu yani 2018 7. ay. ve Soldaki yeni aldığım ise 8D02 batch kodlu yani 2018 4. ay. Eğer reformülasyon varsa nasıl 3 ay önceki parfümde oluyor da 3 ay sonraki parfümde olmuyor...

fotoğraflarını paylaştım gerçek gözde tek fark edilebilirli fark üst kapak kısmı yamuk ve alt kısmında biraz farklılık var başka da bir farklılık yok .

buna benzer batch veya üretim farklılıkları yaşayan kimseler var mıdır bu parfüm için?

direk yargılamak istemedim aldığım satıcıyı o yüzden saldım meseleyi ama siz değerli parfüm severlerinde fikirlerini almak isterim.

Fragranticada bir kaç kullanıcı 2019 şişelerinde iris notasının çok daha baskın ,deri notasının geri planda olduğundan ve kalıcılığın çok kötü bahsetmiş belki gerçekten böyle bir üretim vardır bilemiyorum ...

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	482
Size:	564.0 KB
ID:	199694 Click image for larger version

Name:	0.jpeg
Views:	526
Size:	569.9 KB
ID:	199695

DHP hiç bir zaman bu renkte olmadı

Yorum

2014 ve 2015 belki de beklemelerinden kaynaklı olarak diğer yıllara nazaran çok az daha koyu. Alta ki görsel de soldaki 2014 sağdaki 2018. Sizin eklediğiniz görseldeki sıvının dhp ile alakası yok

Click image for larger version

Name:	9050c964-c123-4fa2-bd70-6720fd9c3c57.jpg
Views:	487
Size:	142.7 KB
ID:	199703
      Ekli Dosyalar

Yorum

Bende öyle düşünüyorum, internetten sıvının rengi bu kadar açık olan kimse yok. bende eski dior homme 2010 batch var o bile bundan daha kahvemsi, dolu olan yeni aldığım şişe daha pembemsi ... Bu sonradan doldurulan şişelerden sıkıldım artık kimseye güven olmuyor, instagramdaki bu ablalardan parfüm alırken daha dikkatli olmak lazım...
        Son Düzenleme samosbabos; 01-05-21, 15:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

Soldaki şişede ciddi kusurlar var.

Yorum

Yeni aldığınız 18' DH Parfum, anormal derecede açık renkli ve daha farklı tondaki bir renkte gözüküyor. Sizdeki 18' batch'li Parfum, güncel olan 100 ml. DH Parfum'dan daha açık renkte ve genel olarak da DH Parfum'lerden daha farklı tonda.... Bu uyumsuzluk, çelişki ciddi bir sorun.
            Son Düzenleme Aryan; 02-05-21, 14:16. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sserkan View Post
              Soldaki şişede ciddi kusurlar var.
              Aynen satan hanıma söylediğimde üretim yerleri farklı olduğunu için falan filandır dedi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
                Yeni aldığınız 18' DH Parfum, anormal derecede açık renkli ve daha farklı tondaki bir renkte gözüküyor. Sizdeki 18' batch'li Parfum, güncel olan 100 ml. DH Parfum'dan daha açık renkte ve genel olarak da DH Parfum'lerden daha farklı tonda.... Bu uyumsuzluk, çelişki ciddi bir sorun.
                Koku olarakta ciddi sıkıntı var. Dediğim gibi kokusu dior homme intense gibi, yani deri notası yok denecek kadar az iris baya baskın. Öyle dengesiz rahatsız edici bir halide yok kokunun çakma parfümler gibi. Ama gerçek dior homme parfum değil onda herkes mutabık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: samosbabos View Post

Aynen satan hanıma söylediğimde üretim yerleri farklı olduğunu için falan filandır dedi
                  Bu arada satın aldığım abla, hanım vb. ifadeler kullanıyorsunuz da sorun yaşadığınız satıcıyı neden ifşa etmiyorsunuz?

Yazın da bilelim. Böylece insanlar bu sorunlu satıcıyı öğrenmiş, siz de hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post

Bu arada satın aldığım abla, hanım vb. ifadeler kullanıyorsunuz da sorun yaşadığınız satıcıyı neden ifşa etmiyorsunuz?

Yazın da bilelim. Böylece insanlar bu sorunlu satıcıyı öğrenmiş, siz de hayırlı bir iş yapmış olursunuz.
                    Foruma yeni kayıt olduğum için kuralları bilmiyorum pek iyi. Durduk yere insanları da üzmek ve galeyana gelip yanlışta konuşmak istemem, o yüzden ifşamak istemedim.

Alışveriş yaptığım kişi Lorjinal Instagram hesabının başındaki lori hanım. Kendisinden zamanında baya parfüm aldım hatırladıklarım; sauvage edt 100 ml 2018 batch(hiç bir sıkıntısı yoktu ne şişe ne koku), Tf tuscan ve ombre leather (onlarda da bir sıkıntı yoktu), blue de chanel parfum 100 ml ( onda da bir sıkıntı yoktu), Prada luna rossa black ( dekantını kullanıp bitirdiğim için biliyorum hiç bir sıkıntı yoktu ve şişe ilk batchdi performansı baya iyi)..

Yani aklıma gelenler bunlar ama arada böyle memnun kalmadıklarımda oldu, kendisiyle paylaştığımda savunmaya geçti hemen bende üstelemedim. Öyle bir kötü alışveriş oldu benim için .

Yorum

• Selective44
                      Selective44 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Lori hamımın sahte ürün satacağını sanmıyorum ama gerçi o da farklı yerlerden temin ediyordur ve büyük ihtimalle bilmeden vermiş olabilir. Ama soldaki şişe şüpheli. Sıvı rengi çok açık. Dior homme edt bile bundan daha koyu bir renge sahip.

• samosbabos
                      samosbabos Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      bilmeden verdiyse bile ben gerekli açıklamayı kendisine yaptığımda kabul etmedi dior poison örneği verdi sıvı renkleri farklı olabilir üretim yerinden kaynaklı falan dedi

Bana çok çözücü gelmedi böyle konuşması, ben de irdelemedim uzatmadım.

"Büyük ihtimalle bilmeden vermiştir " tabi kedidir o kedi.
                    Bu sosyal medya satıcıları ablalar, dayılar bu kadar ucuza par fümü nasıl satıyor ?
                    Distribütörler belli, bayiler belli, bayi çıkış fıyatları belli!
                    Ne yazıkki forumda deneyim sahibi olan bir çok arkadaşta bu eğilimi görüyorum, hatta diğer forumda yine deneyimli arkadaşlardan biri demişki, "takipçi sayısı yeter " parayı verir tekipiçiyi alırsın bunu kendileri bilmiyor mu ?
                    Ne yazıkki belli başlı kişilerin reklamı yapılıyor, reklamı yapılan distribütör bayiisi ve bayi den mal alıp satan satıcının övüldüğünü görmedim, tüm derdimiz ucuza nerden alırım, alıyoruz işte yer belli, kendimizi teselliye devam.

İnsanları kandırıldığına inandırmak, kandırmaktan daha zordur.

Yorum

• samosbabos
                      samosbabos Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Merhaba ali bey!

Halil bey parfümle alakalı konuşmak yerine, toplumsal mesaj vermesini anlayamadım.. ve bu yazısı resmini paylaştığım parfümle ilgili değil, fikrinizi soruyorum ama parfümle alakalı fikirlerinizi soruyorum. Hem alanları hem satanlarI eleştirel tavrı hoşuma gitmedi. Hoşuma gitti aslında yazdığı insanların kendi düşüncesi ama ŞOV olduğu gerçeğini değiştirmez, tşk

• ali
                      ali Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      @samosbabos
                      Anlıyorum, insanların fikirleri sizin için "ŞOV" demekmiş.

• samosbabos
                      samosbabos Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Teşekkürler Ali bey yerinde tespitiniz için

Öyle kaliteli şişeler yapıyorlar ki, orijinalinden ayırt etmek zor. Koku olarak da benzerini yakalayabiliyorlarsa zaten, çok profesyonel değilseniz anlamıyorsunuz bile. Ürünlerin ciddi yüksek fiyatlara satılıyor olması bir çok sahtekar ı işin içine çekmesine sebep oluyor zaten.

Yorum

Her kim olursa olsun... ispat olmadan gerekceli resmi evrak olmadan kimse alenen kamuya acik bir ortamda ifsa edilemez... almayan icin sorun zaten yok.. alanlar icinse riskleri de goze almak gerekir.. Desifre olayi baslarsa tester urunu kutulu urun diyerek kutulu urun ml fiyatina dekantlayanlar ... asla tester kullanmam deyip tester satan unlu magazalarin kapısını asindiranlar da buna dahil olur... kimse "adini acikla diye" de gaza getirilmemelidir..
                      Nacizane fikrim budur...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• samosbabos
                        samosbabos Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        gayet açık bir şekilde buraya karşılaştırma koydum, konuşmalarımızın kanıtlarıda var lori hanım ile isteyen olursa kendisine ss de gönderebilirim.... Ben burada aldığımız ürünlerin zaten tester kutusuz vs olduğunun farkındayım ama içinin başka bir sıvıyla doldurulması kabul edilemez yanlış olanda bu, ben de bunu dile getirmeye çalıştım yoksa bir derdim yok lori hanımla.

• fsater
                        fsater Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bence bal gibide ifşa edebilir.İfşa etsinki herkes görsün.Ortalık sahtekardan geçilmiyor.Bu sebeple benim için kanıta gerek yok.En ufak bir şüphe bile beim için yeterli.Bu arada lori hanım kim ilk defa duydum.Bu tarz yerlerden alışveriş yapmayın arkadaşlar.

• samosbabos
                        samosbabos Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        instagram'ı Lorjinal adında olan bir sayfa, Lori diye bir hanım işletiyor. Her gün düzenli farklı kondisyonlarda şişe paylaşıyor işte kapaklı kapaksız tam dolu biraz eksik gibi vs. Tanıdığım bir kaç splitçi arkadaşıma sordum güvenilir demişti ben de 1 senedir alışveriş yapıyorum kendisiyle. Genelde ikinci şişemi veya dekantını bitirdiğim parfümün şişesini aldığım için kıyaslayıp kontrol ediyordum ve sıkıntı olmuyordu. Ama bu sefer ap açık bir sıkıntı var, bende sizinle paylaşmak istedim. Bireysel olan hiç bir yer tam güvenilir değil onu alamış olduk.

aldığınız diğer parfümlerin orjinal olupta bunun sahte çıkmasıda çok ilginç.Bir insan ya sahte satıyordur ya orjinal. mal karıştırması çok tuhaf.belliki onuda kazıklamışlar

Yorum

• samosbabos
                        samosbabos Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Herhalde öyle oldu.Farklı farklı satıcılardan topluyor o da sanırım, ama mantıklı bir şekilde açıklamama rağmen bana “dior poison” örneğini verip, üretim yerinden üretim yerine rengin değişebileceğini söylemesi bana doğru gelmedi sadece. Bilmediği erkek parfümlerine böyle genelleme yorum yapması yanlış.
                    İşleniyor...
                    X