Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Fragrantica hakkında

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Fragrantica hakkında

Herkese merhaba,
    Fragtantica sitesinde sillage diye bir alan var. Bu parfümlerin hangi özelliğini içeriyor?

Yayılırlık- farkedilirlik.

Yorum

Merhabalar, performansıyla ilgili puanlama orası. Bu arada size benden bir öneri yorumlamalara ve puanlamalara pek takılmayın en güzel yorum deneyip kendininizin yaptığı yorumdur.

Yorum

Zaten özellikle Sillage kısmına pek takılmamak gerekiyor. Bazı parfümler yüksek yayılım için neler yapıyorsa cılkını çıkartıyorlar parfümün. Burnunuzun direği sızlıyor adeta ve kalitesiz kokuyor. Jeremy one mesela yüksek sillage sahibi bir parfüm ama ben tahammül edemiyorum

Yorum

Silajı çok yüksek olanlar yerine daha sakin parfümleri tercih etmeye çalışıyorum bende.

Yorum

Farkedilirlik önemli ama parfümleri nasıl kullandığımız da önemli.

Kalıcılık konusu da yağlı kuru ve karma tene göre değişiyor.

"Pahalı parfüm çok kalıcı daha uygun fiyatlı parfümler kalıcı değil" düşüncesi yanlış.

Kokuların yayılması için : boyun - bilek içleri (kan dolaşımının hızlı olduğu yerlere sıkılması) ve mutlaka kıyafetlere de uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

Dünyaca ünlü markaların yüksek fiyatlı parfümleri de sadece tene ve yanlış uygulandığı takdirde kokuların tenimizde kalmadığını görüyoruz.

Bu durumda "parfümler kalıcı değil" deyip parfüm firmalarını suçlamak yanlıştır.

Çünkü sadece tene ve yanlış bölgelere uygulanan parfümler dünyaca ünlü markalar olsa da bir süre sonra etkisini kaybedecektir.

Ayrıca uzun süre aynı kokuya maruz kalan burnumuz hassaslaşır ve biz kokuyu algılayamayız. Aslında o koku çevreye yayılır ve bize yaklaşan kişiler kokuyu alır.

Parfümün kullanımı için en ideal bölgeler :

- Boyun

- Bilek içleri

- Kol içleri

- Göğüs bölgesi

- Kıyafetler ( 20-30 cm uzaktan sıkılmalı)

Yorum

İşleniyor...
            X