Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Yeniyim ve arayıştayım

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Yeniyim ve arayıştayım

Değerli forum üyeleri aranıza çok yeni katıldım, tecrübesizim, bilgisizim ama ilgiliyim.
    Öncelikle kendimi tanıtayım adım Alper, 29 yaşındayım, doktorum, Eskişehirliyim.
    Dediğim gibi parfüme ilgim var ama bilgi konusunda başlangıç seviyesinin de başındayım. Hoşgörünüze sığınarak kendimi size bırakıyorum
    Ara ara forumdaki paylaşımlarınızdan fikir sahibi olmaya çalıştım olduğu kadar, şu anda elimde creed aventus ve dhi var. Aventusun ferahlığı hoşuma gitti ama bazen de traş kolonyası hissiyatı uyandırıyor beni sürekli arada bırakıyor. Dhi ortalama geliyor. Özellikle yazlık baharlık ferah kokuları seviyorum ama yolumu bulamıyorum öncelikle kendime bir imza parfüm arayışındayım, klasik giyinmeyi tercih eden bir yapım var ama ferah kokuları seviyorum belki biraz garip belki de değil bilmiyorum. Söyleyeceklerim bu kadar teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hoşgeldiniz

Forumun beyleri size daha çok yardımcı olacaktır ama ferah kokular sevdiğiniz ve hekim olduğunuz için birkaç parfüm önermek istedim, çünkü geçen yıl tıptan yeni mezun olan kuzenime hediye ararken bu türden yaygın parfümerilerde kolay bulunur tasarımcı (designer) parfümleri epey araştırmıştım. O zamanki listemden,

Prada Homme ve Homme L'Eau: Hafif pudralı ve sabunsu bir koku, çok temiz ama dozu iyi ayarlamak gerek. İkincisi biraz daha hafif ve çiçeksi versiyonu.
    Prada Infusion Iris ve Iris Cedre: Yine temiz, pudralı ve ciddi kokulardan. İlki daha çiçeksi, ikincisi daha odunsu.
    Prada Amber Homme
    Prada Luna Rossa Carbon
    (Bu arada tüm bu parfümler aynı burundan Daniela Andrier, ve Prada temiz, sabunsu kokuların çokça bulunabildiği bir marka)

Chanel Platinum Egoiste: Pırıl pırıl, temiz, biraz soğuk bir koku. Ama kesinlikle profesyonel ortamlara uygun. Belki birkaç yıl sonra kullanmak isteyebilirsiniz, biraz yaş istiyor sanki.

Dior Homme Sport, Dior Allure Home Sport

Dior Eau Sauvage EdT ve EdP: İlki yazlıki ikincisi ise daha serin havaların varyasyonu gibi düşünebilirsiniz. Klasik, narenciye ve yosun notaları, biraz odunsu.

İyi günler, kolaylıklar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
      Hoşgeldiniz

Forumun beyleri size daha çok yardımcı olacaktır ama ferah kokular sevdiğiniz ve hekim olduğunuz için birkaç parfüm önermek istedim, çünkü geçen yıl tıptan yeni mezun olan kuzenime hediye ararken bu türden yaygın parfümerilerde kolay bulunur tasarımcı (designer) parfümleri epey araştırmıştım. O zamanki listemden,

Prada Homme ve Homme L'Eau: Hafif pudralı ve sabunsu bir koku, çok temiz ama dozu iyi ayarlamak gerek. İkincisi biraz daha hafif ve çiçeksi versiyonu.
      Prada Infusion Iris ve Iris Cedre: Yine temiz, pudralı ve ciddi kokulardan. İlki daha çiçeksi, ikincisi daha odunsu.
      Prada Amber Homme
      Prada Luna Rossa Carbon
      (Bu arada tüm bu parfümler aynı burundan Daniela Andrier, ve Prada temiz, sabunsu kokuların çokça bulunabildiği bir marka)

Chanel Platinum Egoiste: Pırıl pırıl, temiz, biraz soğuk bir koku. Ama kesinlikle profesyonel ortamlara uygun. Belki birkaç yıl sonra kullanmak isteyebilirsiniz, biraz yaş istiyor sanki.

Dior Homme Sport, Dior Allure Home Sport

Dior Eau Sauvage EdT ve EdP: İlki yazlıki ikincisi ise daha serin havaların varyasyonu gibi düşünebilirsiniz. Klasik, narenciye ve yosun notaları, biraz odunsu.

İyi günler, kolaylıklar...

Yorumlarınız için teşekkür ederim, dikkate alacağım. Bu arada yaygın parfümerilerde olmayanlara da bir miktar ulaşabiliyorum belki bu durum önerilerinizi değiştirir, belirtmek istedim

Yorum

merhabalar hocam öncelikle foruma hoşgeldiniz. ben de sizin gibi ferah parfümleri seven biriyim. sizlere bu konuda önerebileceğim parfümler genel olarak herkesten kabul gören ve her mevsim kullanılabilecek parfümler. forumdan dekant temin ederek hangisi daha çok beğendiğinize karar verirsiniz.

Bleu de Chanel edt : ferah turunçgiller,zencefil ve tütsü baskın notalar
        Acqua di gio profumo : deniz temalı klas ve maskülen bir koku. tütsü paçuli ve deniz notaları baskın
        Dior sauvage edt : ambroksan bergamot ve kararbiberli bir koku. bu parfümü seven de var sevmeyen de. anlatması zor bir koku.
        versace dylan blue : yukarıda saydığım parfümlerin karışımı gibi. fiyat performans açısından en iyisi.
        allure homme edition blanche : limon vanilya ve kremsi sandalağacının baskın olduğu çok çekici koku. fiyat olarak içlerinde en pahalısı ülkemizde bulmak biraz zor olabilir.

Yorum

Merhaba..
          Oncelikle bilmenin ogrenmenin sonu olmadigi icin kendini bilen biri ben biliyorum demez... baslarda splitin ne oldugunu bile bilmiyordum.. )
          Koku konusu kisiye ozel bir durum oldugundan size sadece oneri de bulunabilir ve deneyimlemenize yardimci olabilirim.. Kendim kullanmaktan hoslandigim ve kullanmasam da bir erkekte guzel duracagina inandigim sizinde belirttiginiz notalari iceren kokular yazabilirim
          Creed.. Virgin Island Water
          Profumum Roma..Aqua di sale
          Ramon Monegal... La isla blanca
          Hermes.. Nil
          MFK .. Aqua Universalis Forte
          Heeley... Sel Marin

Ilk aklima gelenler...
          Mutlu kokulu günler

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Biraz forumda gezindim ve merak ettiğim bir üçlü var sanki arzuladığımı karşılayabilirler gibi geldi.

Creed’ SMW
            Xerjoff Mefisto
            Xerjoff Mefisto Gentiluomo

Aventus kullandım güzel ancak performansı konusunda arada bıraktı beni o yüzden. Creed parfümleri genelde performansı düşük oluyor sanırım forumdaki yorumlar genelde bu yönde gibi geldi. SMW de aynısını yapar mı bilemiyorum.

Gentiluomo’nun şişesi renk ve tasarım olarak çok ilgi çekici. Narenciye açılışlarını genelde seviyorum. Ama yine de acemiliğimden bu noktada susup sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum

• _sefa_
              _sefa_ Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Aventus'a, performans yönünden alternatif olarak Rasasi Pour Lui tavsiye ederim. Tarz olarak aynı fresh meyveli kafalar.

• DouglasCst
              DouglasCst Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              üçü arasından bana göre daha iyi olan mefiso. bu arada bütçenizi o seviyelere çıkarırsanız Roja Elysium cologne parfümünü öneririm şahane bir kokudur

Merhabalar, aramıza hoşgeldiniz öncelikle.
            Aventus deneyiminizden sonra size Nishane Hacivat denemenizi tavsiye edebilirim, performans olarak sizi kesinlikle üzmeyecektir

Yorum

Merhabalar, öncelikle hoşgeldiniz. Arkadaşlar gerekli önerileri yapmış ben de size haddim olmayarak gerekli bir tavsiye vermek istiyorum. Buralara kadar geldiyseniz maalesef artık imza parfüm olayını unutun derim. Bende sizin gibiydim imza parfümüm olsun diyordum sonra bir düştük işin içine bir daha çıkamadık. 🙃

Yorum

• Ozan_b
                Ozan_b Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Mükemmel bir özet olmuş hocam.

• furkan1001
                furkan1001 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Teşekkür ederim hocam, elimizden geldiği kadar. 🙃

Öncelikle hoşgeldiniz hocam evinizde inşAllah müsait yerleriniz bulunuyordur size bundan sonraki evrelerde çok lazım olabilir Bende şahsen imza kokumu bulmak için girmiştim ama Arif’in Manchester’a attığı gol muhabbetine döndü biraz ben şahsen memnunum durumumdan dolayı yeni şeyler keşfetmekten çok keyif alan bir fıtrata sahibim fakat bazı insanlar için sıkıcı bir olay olabiliyor.Yeni maceranızda başarılar diliyorum.Beyazıd-ı Bestami hazretlerinin bir sözüyle kapatayım ‘Bulanlar arayanlardır’.

Yorum

Hocam yavaşça uzaklasin..

Yorum

İşleniyor...
                X