Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Baharatlı / Yayılımlı Parfüm Önerisi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Baharatlı / Yayılımlı Parfüm Önerisi

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir uzaktan takip ettiğim ve ne zamandır '' bu gün, o gün değildir '' deyimi ile hareket ettiğim bu nacizane foruma sonunda giriş yapabildim. Umarım bu yeni atılımım kendim ve sizler açısından güzel bi serüvene dönüşecek ve dostluk ve kardeşlik kavramında en güzel hikayelere yer vereceğim. Fazla uzatmadan asıl konuma dönüş yapmak istiyorum.

Aşağı yukarı 3 senedir parfüm hobisi ile ilgilenmekteyim. Elime geçen ve deneyimleyebildiğim parfümler üzerinden konuşmak gerekirse, benim hoş bulduğum koku grubu aromatik baharatsı / tatlı , odunsu kokular. Koku algım her ne kadar sizler kadar iyi olmasa da beğenmiş olduğum ve kullanıyor olduğum belli başlı bir kaç marka var. Dior Sauvage, YSL NY, L homme, la nuit de'l homme, Azzaro Wanted/By Night, Spicebomb ve buna yakın piyasa yapmış daha farklı markalar ve ürünleri. Koku olarak bunlara yakın olmayan, alışılagelmiş, piyasa ürünlerinden farklı kendine özgü ve maskülen bi koku arıyorum. Biliyorum, bu konu her ne kadar göreceli olsa bile ben sizlerin vereceği önerilere her zaman önem veriyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi, aromatik baharatsı kokuları her zaman kendime yakın görmüş bi insanım. Sizden alacağım öneri dahilinde kullanmak istediğim parfüm imza kokum olacak. Yani yaz kış ayırt etmeden kullanabileceğim, yayılımı güzel olan ve aromatik baharatlı kokular grubuna giren bi koku aramaktayım. Bütçe olarak 600 Liraya kadar kendime bi yol çizdim. Bu bütçeyi cüzri rakamlar dahilinde aşabilirim fakat çok fazla aşamayacağımı düşünüyorum. Şimdiden ilginiz, alakanız ve hoş sohbetiniz için teşekkür ediyorum. Hepinize iyi akşamlar dilerim

Not : 22 Yaşındayım, sadece akşam vakitleri dışarıya çıkıyorum. Gece hayatım oldukça fazla. Gündüz için kullanmayacağım.
    Son Düzenleme josren; 12-07-19, 20:58. Tarafından yapıldı.

Serge Lutens Five O'Clock Au Gingembre aradiginiz tarzda bir parfum denemenizi oneririm.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Bütçenizi göz önünde bulundurarak full şişe olmasa bile %50-%60 dolulukta Amouage Epic Man bulabileceğinizi düşünüyorum forumda. Kokunun ilk yarım saati parfümün şişesi gibi yeşilimsi bir havada ilerlerken sonrası sizin istediğiniz gibi baharatlı tatlı bir odunsu koku oluyor. Kokuyu bir mağazada deneyin derim

Yorum

İşleniyor...
      X