Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Chanel mi? Dior mu? Guerlain mi?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Eskilerde çok meşhur parfümü var ve denmekte Guerlain'ın ama son zamanlarda maalesef çok satmak için az hammaddeli, ve sentetik koku moleküllü parfümleri hepsi üretebiliyor.. Christian Dior bende daha ağır basıyor. İki olaydan bahsedeyim. Christian Dior Eau Sauvage Parfum (EDP) açıklanmayan meşeyosunu içeriğiyle mükemmel kokulardan benim için ve forumdan buna katılanlar vardır. Reçinelerle meşeyosunu mükemmel uyum olmuş, ki meşeyosunu kaba halli parfümleri de seviyorum. Bol olmalı böyle yoğun yoğun .. Bu parfüme maşallah demedik mi bilmiyorum 2017 versiyonu çıktı. Eski versiyona son verilmiş oluyor diye biliyorum dior'da, sonda tarih yazar ise ve belki tüm parfümlerde, eğer özel bir seri değil ise, isimle belirtilmemişse..

Guerlain'da mesela Ambre Eternel gerçekten benim için bir facia.. Ne beklerken ne bulmak. Les Absolus d`Orient Ambre Eternel, içindeki Amber, Doğu kültüründeki Balina Amberi. Batı Kehribara da amber diyebiliyor. Guerlain'ın LDDM ve Serge Lutens Ambre Sultan'dan ders alması lazım..

Guerlain Derby eski şişe genelde bozulmuş olabiliyor vintage'i. Ben daha ucuza daha yoğun meşeyosunlu parfümlerin Guerlain Derby Kartal Şişe'yi kaldırdığını düşünüyorum. Aslında kimi Vintage parfümler bu sebepden de kalkmış olabiliyor ve diğer sebep ifra tabi. Çok güzel vintage parfümler var, biliyoruz.. Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men(Pour Homme)(Bence mükemmel yazlık), Antonio Puig Quorum(Mükemmel soğuk hava parfümü) meşeyosunlu ve ucuz parfümlere örnek.. Bu parfümler karşısında, pahalı ve buramlı kokmayan meşeyosunlu parfümlerin kalması çok zor. Yeni güncel Guerlain Derby çok meth ediliyor bu arada..

Yorum

Guerlain in büyük ve etkileyici bir hikayesi var ama Eau Savage ve Fahrenheit ı düşününce Dior dedim. Guerlain parfümlerinin önünde gelir bu ikisi benim için.

Yorum

İnkar edemem ben bir Dior fanıyım...ama Guerlain den de vazgeçilmez parfümlerim var ... 1 dior 2 Guerlain 3 chanel diyorum ( no 19 ve misia nın hatrına )

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Düşündüm. Zevklerim için Chanel

Yorum

Guerlain>>Dior>Chanel

Yorum

Guerlain elbette
              ruhu olan parfümler yaratmış köklü bir parfümevi
              Jicky, Shalimar, L''Heure
              Bleue... birer sanat eseri

Yorum

Ben oy veremedim. Üç markadan da çok beğendiğim parfümler var.

Yorum

Dior home intense'm olduğundan dior dedim lakin diğerleri hediye falan yollarsa fikrimi değiştirebilirim

Yorum

Tabi ki guerlain

Yorum

Guerlain.... aslında hepsi dünya çapında en ilgi gören markalar... Neden Guerlain? Christian Dior & Chanel Moda/Fashion kültleri, parfümleri de var sevilen...Guerlain sadece parfüm/koku, işte ayıran fark bu. Burası parfüm forumu yerine moda forumu olsaydı o zaman cevap farklı olurdu, kozmetik denseydi gene değişirdi...
                      PARFÜM HOBİSİNE VEDA !!!

Yorum

Piyasa trendini belirleme ve genel beğeni açısından bakarsak Dior,ama parfüm tarihi ve kültürü olarak bakarsak Guerlain...
                        Chanel'i kıyaslayamıyorum, No.5 'in ekmeğini yediklerini düşünüyorum.

Yorum

dior güven veriyor

Yorum

guerlain daha şey gibi. dior dedim.

Yorum

Chanel

Yorum

İsminden midir cisminden midir bilemiyorum Guerlain da tarifi zor bir çekicilik söz konusu benim için.

Yorum

İşleniyor...
                                X