Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Forum Geliştirme Anketi 2

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Forum Geliştirme Anketi 2

Aslında daha forumu kurarken aklımda bir çok proje vardı. Ve bu projeleri yavaş yavaş hayata geçirme vakti geliyor bu konuda da sizden görüş isteyeceğim. Aklımda olan şey Türkiyenin parfüm alanında en büyük eksiği olan çok kapsamlı bir platformunu hayata geçirmek. Bu yüzden ana sayfa uygulamasına bir zaman sonra geçiş yapmayı planlıyorum. Bu ana sayfada biraz basenote tan biraz fragrantica tarzından bişeyler alarak ve ortaya yeni birşeyler çıkartarak yapmak istiyorum. Örneğin forumdaki bir arkadaşımızın parfüm yorumunu ana sayfaya çıkartarak orada yayınlamak veya yeni bir parfüm çıktığında ana sayfada onu çıkartmak ropörtaj söyleşi gibi parfümle ile ilgili her konuya ana sayfada yer vermek gibi. Ana sayfadan kastım ön planda ana bir sitenin çalışması mantığı. Yani foruma site üzerinden forum sekmesiyle ulaşmak. Bu şekilde parfümseverlere daha fazla ulaşabileceiğimizi ve ülkemizde parfüm hobisini daha da sevdirebileciğimizi düşünüyorum. Bu plan en az 2 yıllık bir plan hatta uzun vade de 10 yıllık bir plan diyebilirim. Yabancı dilim zayıf olduğundan dolayı yabancı sitelerde hiç vakit geçirmiyorum diyebilirim bu yüzden fazla bir bilgim yok yabancı forumlarla ilgili.

Sizden ricam en beğendiğiniz ve kullanımını kolay bulduğunuz (arayüz olarak içerik değil) yabancı parfüm platformunu yazarmısınız? Ben sadece 2 şık koyacağım daha fazlası için yorum olarak yazabilirsniz
    49
    Fragrantica
    91.84%
    45
    Basenote
    6.12%
    3
    Diğer (Belirtiniz)
    2.04%
    1

fragrantica dedim ama ona da eklemek istediğim bir özellik puana göre sıralama hocam. bunun eksikliği hissediliyor bence. mevsim, yaş, nota vs. seçerek en yüksek puanlı parfümleri görmek güzel olurdu.

Yorum

Arayüz ve kullanılabilirlik olarak bakıyorsak fragrantica gerçekten keyifli

Yorum

Parfumo is a community for perfume enthusiasts. Discover new fragrances, rate and review perfumes and much more.

Yorum

Fragrantica oldukça iyi bu konuda basenote a göre, ancak clapton a katılıyorum farklı seçeneklerle sıralama yapılabilmesi önemli ve güzel olur. Fragrantica da gördüğüm tek eksik de buydu zaten..

Yorum

Fragrantica iyidir hocam 👍🏻

Yorum

"Örneğin forumdaki bir arkadaşımızın parfüm yorumunu ana sayfaya çıkartarak orada yayınlamak veya yeni bir parfüm çıktığında ana sayfada onu çıkartmak ropörtaj söyleşi gibi parfümle ile ilgili her konuya ana sayfada yer vermek gibi." çok güzel bir fikir!

Kesinlikle neredeyse 10 yıldır üyesi oldugum Fragrantica diyorum.

Bu arada kurucularından Zoran Knezevic'in (Zoka) özellikle eski üyelere gösterdiği yakın ilgi -bknz ben :-) - cok sayıda kullanıcı olmasına rağmen takdir edilmesi gereken bir durum.

Yorum

Bencede fragrantica
                http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Kullanım kolaylığı ve hızı ile fragrantica diyorum.
                  ​​​​​​

Yorum

Ben de fragrantica diyorum. Kendimize ait sayfalar çok kullanışlı. Fragrantica daki parfüm dolabım olmasa parfüm listemi kendim şaşırırdım 😂 Özellikle sonradan ekledikleri parfume timeline uygulamalarını da çok beğeniyorum. Basenotes'a alışamadım bir türlü, ancak koku notalarını piramit şeklinde göstermelerini beğeniyorum.

Yorum

Eğer sadece ana sayfadan bahsediyorsak bence Basenotes daha önde, sadeliği severim ancak Fragrantica biraz daha basite yakın tarafta bana göre.

Yorum

Fragranticayı seviyorum ancak parfümlere yapılan yorumların tarihinin gözükmemesi büyük eksik

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NeroBianco View Post
                          Fragranticayı seviyorum ancak parfümlere yapılan yorumların tarihinin gözükmemesi büyük eksik
                          Gözüküyor? Sanırım üye olmanız lazım. Girşi yaptıktan sonra yorumların üzerine geldiğinizde sağ altta yazım tarihi gözüküyor.

Yorum

• NeroBianco
                            NeroBianco Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Üyeliğim var ama login olmaya ihtiyaç duymadım bilgilendirme için teşekkür

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Üye olmadan da yorum üzerine gelindiğinde sağ altta tarih görünüyor

katılıyorum bu sitede çok faydalı

Yorum

Fragrantica güzel ancak daha özgün ve bize uygun yeni şeyler ekleyerek harika olur

Yorum

İşleniyor...
                            X