Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Çığır Açan Parfümler İçinde Favoriniz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Çığır Açan Parfümler İçinde Favoriniz?

Belli dönemlerde öyle parfümler var ki o ana kadar yapılmamış işleri yapıp arkasından bir tarz oluşturarak piyasaya yön vermişler. Belki ilk çıktığı zaman eleştirilmiş belki de üretimi sonlanma aşamasına dahi gelmiş. Ama onlar parfüm sektöründe adını altın harflerle yazdırmışlar.

Sizce hangisi sektörde daha fazla iz bırakmıştır.

(Yazdıklarım haricinde aklınızda isim varsa lütfen yazınız)
    63
    Mugler Angel
    4.76%
    3
    Giorgio Armani Acqua Di Gio
    3.17%
    2
    Dior Fahrenheit
    11.11%
    7
    Dior Homme
    11.11%
    7
    Creed Aventus
    26.98%
    17
    Guerlain Shalimar
    6.35%
    4
    Dior Hypnotic Poison
    0%
    0
    Tom Ford Black Orchid
    1.59%
    1
    YSL M7
    0%
    0
    Creed Green Irish Tweed
    7.94%
    5
    İssey Miyake L'eau D'issey
    3.17%
    2
    MFK Baccarat Rouge
    1.59%
    1
    JPG Le Male
    4.76%
    3
    Terre D'Hermes
    17.46%
    11

Tozlu paçuli ve çikolata harmanı ile kadın parfümleri arasında bir farklılık yaratan ve çığır açan Mugler Angel

Mineral ve turunçgil notaları ile yeryüzünü simgeleyen enfes bir parfüm ortaya çıkartan Jean Claud Ellena yapımı Terre D'Hermes

İkisi arasında kalsamda Terre diyorum.

Yorum

Dior Homme ve Aventus arasında çok kaldım fakat her ne kadar favorim olmayıp öyle çok sevmesem de oyumu Aventus'a verdim.

Bu arada listeye Bleu de Chanel, Sauvage, Kouros ve LIDGE eklenebilir

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Oyun görünmüyor

• xPixa
        xPixa Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Doğru Aventus'u seçip oy basma butonuna basmadım çünkü hahahahahaha Şimdi gözüküyordur artık

Kendi beğenim, getirdiği yenilikler vs. gibi kriterleri bir kenara bırakırsam; geçirmiş olduğu süre, parfümlerle ilgisi olsun olmasın hemen hemen her kesimin adını bildiği ya da duyduğu, asıl kokusuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan doldurma muadillerinin bile uzunca bir dönem deli gibi ilgi gördüğü karşısında, sektörde daha fazla iz bırakan bence Fahrenheit.

Yorum

Terre D'Hermes benim için çok özel bir parfüm olsa da, çok sevdiğim Aventus'un çok fazla kopyası üretilmiş olsa da malesef bu iki parfüm benim için "çığır açma" tanımını Dior Homme kadar karşılamıyor...

Yorum

Benimde oyum Aventus’a , Sağlam bir batch’e denk gelirsen yıkar geçer ortalığı. İlave olarakta Lddm benim için kimyon kişniş ve amberle ile Dünyanın 8. Harikasıdır

Yorum

Oyum Angel'a... Etil maltol kullanımıyla tatlı gourmand kadın parfümlerine (hatta erkek parfümlerine) giden yolu açtığı için. Listeye Chanel No.5 ilk versiyon mutlaka eklenmeli. Aldehitlerin sıradışı kullanımıyla, daha sonraki dönemlerde uzun süre o tarz parfümlerin üretilmesine yol açtığı için. Bir parfümün sadece kendisinin çok rağbet görüp taklitlerinin yapılması çığır (yeni bir yol) açması için yeterli değil bence. Belli bir tarzın ilk ve başarılı örneği olup o tarzın da uzun süre, bir yığın başka marka tarafından kullanılması lazım. Yani yeni bir parfüm trendi başlatması lazım.

Yorum

her ne kadar issey miyake yıllardan beri favorim ve vazgeçilmezim olsa da, narenciye kokusuna farklı ve minimal bir bakış açısı getirdiği için oyum Terre'ye.

Yorum

Bkz: Avatar

Yorum

Dior sever olarak oyum Fahrenheit a

Yorum

Fahrenheit ve gio arasında kaldım. gio'ya karar verdim.Bence niş parfümler bu segmente giremez en çok satan niş bile gio,fahrenheit,le male,joop home,one million gibi kitleleri arkasına alamaz

Yorum

Terre aventus demek istiyorum

Yorum

Aventus ve Dior Homme arasından oyum Aventusa gitti

Yorum

Altug hocam hangi parfüme oy verdiğimizi görebiliyor muyuz, bazen o kadar arada kalıyorum ki bir süre sonra yeniden anket sayfalarını okudugumda hangi parfüme oy verdiğimi hatırlayamıyorum

Yorum

Özellikle niş parfüm konusunda çok eski olmadıgım için niş parfüme geçiş yaptıgım sıralarda adını en çok duydugum sürekli övülen aventus benim için çığır açan parfüm. Ancak dior homme ile arada kaldığımı belirtmeliyim.

Yorum

İşleniyor...
                            X