Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ağir toplar

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ağir toplar

Forumlarda,bloglarda adı sıklıkla geçen, bu hobiyle ilgilenen çoğu kişinin bildiği hatta kendi markalarının lokomotifi diyebileceğimiz parfümleri ankete açayım dedim. Tek bir cevap verebilecek olan arkadaşları piste alalım.
    82
    Dior Homme İntense
    13.41%
    11
    Serge Lutens Chergui
    13.41%
    11
    PdE Ambre Russe
    2.44%
    2
    By Kilian Straight to Heaven
    6.10%
    5
    Xerjoff Casamorati 1888
    4.88%
    4
    Amouage Jubilation XXV
    21.95%
    18
    Roja Dove Enigma
    7.32%
    6
    Chanel Coromandel
    7.32%
    6
    Tiziana Terenzi Ursa
    2.44%
    2
    Nasomatto Black Afgano
    2.44%
    2
    Pekji Ruh
    1.22%
    1
    Parfums de Marly Herod
    3.66%
    3
    LDDM
    18.29%
    15
    HDP 1740
    4.88%
    4
    MFK Baccarat Rouge
    0%
    0
    New York Amber Bond No 9
    2.44%
    2
    Frederic Malle Musc Ravageur
    3.66%
    3
    Nicolai New York İntense
    4.88%
    4
    MDCI Chypre Palatin
    3.66%
    3

Enigma - Jubilation ve LDDM arasında uzun süre düşününce LDDM de karar kıldım.

Yorum

Enigma'da önümü iliklerim fakat 1740 ve onun sınır tanımayan erotik edebiyatı karşında fazla şansım yok. Marquis de Sade ateşlerde yanasın.
      Oyum 1740'a.

- Stop the car...
      - What ?!
      - Stop the fuckin' car!

Yorum

parfümün kalitesi kullanılan içerik falan ayrı bir bakış açısı ama rakiplerine bakınca hepsi çok başarılı nicheler ve daha kaliteli içeriğe sahipler ki çıktığı dönemi sallayan jubi ve Bond Amber gibi örneklerde olsa piyasaya sürüldüğü günden itibaren hit olan ve bildiğim kadarıyla listedeki tüm parfümlerden daha fazla satılmış olması bir çok markanın kopyalamaya çalıştığı dünya genelinde Kültleşmiş parfümler listesine adını ilk sıralardan yazdıran DHİ tabiki Bu kendimce objektif yaklaşımım,öznel olarak gönlüm Bond Amber,Enigma ve Afganodan yana

Yorum

Creed Aventus yok mu Aventus yoksa aynı değerde beğendiğim jubi ve herod arasından daha çok sevdiğim heroda verdim oyumu

Yorum

Xerjoff oldukça fazla görüyorum.

Yorum

Amouage Jubilation XXV dedim. Kullanılabilirliği, genel beğenisi, verdiği lüks hissiyatı, harman kalitesi, ağırbaşlılığının yanı sıra eğlenceli/enerjik bir tarafının da olmasıyla çok düşünmedim.. doğrusu...
              estefanyen

Yorum

Chergui - 1740 - Jubilation - Enigma - LDDM...
                Ne yalan soyleyeyim, secemedim.

Edit: Sectim, LDDM.

Yorum

Genel beğeniye en uygun Dhi, kişisel olarak Chergui ve 1740...

Yorum

Sonsuza kadar L'Air du Desert Marocain. Ben ki asla bir parfümde sabit kalamayan biriyim... İlk göz ağrım. Muhtemelen son göz ağrım da... Çünkü bunca yıl boyunca (tanışmamızın 5. yılı) daha fazlasını alamadım hiçbir parfümden...

Yorum

listede olmayan Dior Homme Parfum , listediklerden ise denediklerim arasında Jubi
                      فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• cantona8
                        cantona8 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Dior Homme Parfum... Designer denilen tayfanin zirvesini temsil eden 2 3 parfumden biridir benim icin...

böyle bir oylama yapmak açıkcası cok zor. burdaki parfümleri birbirleriyle karşılaştırmayıp, her bir parfümü markanın diğer parfümleriyle karşılaştırdığımızı düşünüp oyumu 1740 a verdim. 1740 ın diğer hdp modelleriyle arasında ki fark çok yüksek kanaatindeyim.

Yorum

Listede yer almayan DHP'yi anarak ve denemediklerimi bir kenara koyarak (LDDM, Enigma ve 1740) oyum Jubi'ye gidiyor

Yorum

Jubilation’a oy kullandım. İlk anlardaki kadar ilgimi çekmese de günümüze uyum sağlayabilmiş Doğu’ya ait bir parfümde sahip olması gerekenlere harfiyen sahip diye düşünüyorum ama New York Amber ile çok tereddüt yaşadım.

Yorum

Yine anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı türünden bir anket Listede Mdcı veya Nicolai olsaydı cevabım farklı olabilirdi fakat hepsini kullanmış biri olarak cevabım burun farkıyla Coromandel olur çok çok zorlanarak.
                            Son Düzenleme İlyas; 27-08-19, 00:19. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                            X