Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Paçuli'li Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Oyu Coromandel kaptı..

Ama eklemelerim var :-)

Parfumerie Generale Intrigant Patchouli
    Laboratorio Olfattivo Patchouliful
    Reminiscence Patchouli ve Patchouli Elixir

Yorum

Denediklerim arasında Coromandel ve FM Monsieur digerlerinden öndeydi benim icin.

Yorum

Ayrım yapmak konusunda sadece denemediklerimi ayırabilirim. Ama sırf yeşillik olsun diye Borneo'ya kullandım oyumu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Minty View Post
          Oyu Coromandel kaptı..

Ama eklemelerim var :-)

Parfumerie Generale Intrigant Patchouli
          Laboratorio Olfattivo Patchouliful
          Reminiscence Patchouli ve Patchouli Elixir
          Intrigant Patchouli hariç diğerlerini denemedim. Onları da yazıyorum bir kenara Aysu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Intrigant Patchouli hariç diğerlerini denemedim. Onları da yazıyorum bir kenara Aysu.
            Kesinlikle dene Mustafa, benim paculi kokusu alacaksam eger listemin ilk sıralarında geliyorlar.
            Parfumerie Generale kullanmıştım.. Ama digerleri listemde..
            Laboratorio Olfattivo Pachouliful, baharatlarla karısık, cook hafif tatlımsı, zengin bir koku.

Reminiscence ise belki de uygun fiyatları yüzünden genelde göz ardı edilen, ama cok başarılı calışmaları olan bir marka ve bu markanın Musc adlı parfümü benim icin en güzel musk örneklerinden biridir. Paculiyi de nefis kullanmışlar, cok cok dogal.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Minty View Post

Kesinlikle dene Mustafa, benim paculi kokusu alacaksam eger listemin ilk sıralarında geliyorlar.
              Parfumerie Generale kullanmıştım.. Ama digerleri listemde..
              Laboratorio Olfattivo Pachouliful, baharatlarla karısık, cook hafif tatlımsı, zengin bir koku.

Reminiscence ise belki de uygun fiyatları yüzünden genelde göz ardı edilen, ama cok başarılı calışmaları olan bir marka ve bu markanın Musc adlı parfümü benim icin en güzel musk örneklerinden biridir. Paculiyi de nefis kullanmışlar, cok cok dogal.
              Hımm..

Zaten Reminiscence'te Noir gayet üst düzey bir koku fiyatına göre. Markanın diğer işlerini de denemek lazım haklısın.

Yorum

Reminiscence Patchouli ve Patchouli Elixir'in methiyelerini başkalarından da duymuştum. Denemek için benim de listemde.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ortigia Ambra Nera'ya yakında ulaşacağım (sağolsun bir dostum geçti siparişi) bende abi.. Büyük yorumlar geldi sizden.Heyecan yaptım.

• Medea
                  Medea Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Büyük yorumlar daha çok Makedon'a ait. Benim içinse yumuşak, naif, aromatik detayları keyif veren bir akdenizli amber kompozisyonu. Öyle adı gibi karanlık falan değil, performans olarak da mütevazı. Sevdiğim bir parfüm ama yokluğu da büyük kayıp olmaz. Bahar, yaz ayları için düzgün bir amber seçeneği. Diğerleri çok ağır kaçıyor hava ısınmaya başladıktan sonra.

Yani elbette burada Coromandel ve 1740 varsa (ki ben onları seviyorum) onlara oy veririrm ama Ambre 114 ve Prada Amber Intense Women da bu kokularla aynı segmentte sayılır gibi geliyor. Herkesin Paçuli kokusundan beklentisi farklıdır muhtemelen. Ben tatlılıkla harmanlanmış paçuli kokularını çok seviyorum. Fikir sahibi olmak ve duymadığımız kokuları da denemek adına böyle anketlerin faydalı olduğunu düşünüyorum.
                http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

Oyumu Coromandel için kullanacaktım ama son anda tercihim LIDGE oldu.

Yorum

coromandel iyidir..

Yorum

Elimde olanlardan Dior ve coromandel berabere..İkiside birinci.Bohemi almayı istiyorum,FM monsieuru merak ediyorum

Yorum

Coromandel

Yorum

Nemli ve rutubetli paçulisi ile Coromandel.

Yorum

1740'ı paçuli parfümü olarak nitelendiremiyorum. Yoksa şıklar içinde en sevdiğim parfüm o. Ama devre dışı kalırsa Coromandel ve LIDGE arası gider gelirim. Coromandel diyelim.

Yorum

Oyumu Coromandel'e kullandım lakin listede İntrigant Patchouli olsaydı ona kullanırdım.

Yorum

İşleniyor...
                              X