Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior Homme vs Dior Homme İntense (Güncel formülasyonlar)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior Homme vs Dior Homme İntense (Güncel formülasyonlar)

Merhabalar sevgili forumdaşlar, koku güzelliği açısından sizce hangisi daha iyidir? Hangisi şişeli olarak alınmaya değer?

Not: Her ikisini de dekant olarak denedim ortada bir yerde kararsız kaldım
    36
    Dior Homme
    36.11%
    13
    Dior Homme İntense
    63.89%
    23

Forum anketi bence bu konuda senin için yanıltıcı olacaktır. Çünkü Dior Homme intense ezici bir çoğunluğa ulaşacaktır. Bana kalırsa sen hangisini daha çok beğendiysen ve hangisi sana yakıştıysa onu kullan. Yoksa biz kendi zevkimize göre bir yönlendirme yapmış olacağız.

Yorum

• DouglasCst
      DouglasCst Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Altuğ hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Not kısmında da belirttiğim gibi ikisini de dekant olarak denedim fakat uzun süreli bir kullanım olmadı tabiki 5-10 ml kadar. Uzun süreli kullanımda insanın parfüm hakkındaki düşünceleri değişiyor olumlu ya da olumsuz yönde. Kendi deneyimime göre Dior homme tozlu kuru ve tatlılık pek alamadım. Dhi ise edt kadar tozlu olmasa da hala tozlu fakat kuru değil birazda tatlılık söz konusu. En iyi si dediğiniz gibi birer parti daha dekant deneyip karar vermek olacak sanırım sağolun tekrar
      Son Düzenleme DouglasCst; 24-12-18, 16:18. Tarafından yapıldı.

• serif_aydogar
      serif_aydogar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ne kadar doğru söylemişsin. Bende DHI dedim.

Orjinal yazı sahibi: matrai
    Forum anketi bence bu konuda senin için yanıltıcı olacaktır. Çünkü Dior Homme intense ezici bir çoğunluğa ulaşacaktır. Bana kalırsa sen hangisini daha çok beğendiysen ve hangisi sana yakıştıysa onu kullan. Yoksa biz kendi zevkimize göre bir yönlendirme yapmış olacağız.
    Hocam sizin zevkinize göre secim yapıp hic yanıldığım olmadı.. Parfum yorumlarinda önce siz yazmışmısınız diye bakıyorum sonra diger yorumlarıda okuyorum..

Yorum

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ederim ne güzel zevklerimizin uyuşması

Yalnız Dior Homme 2 çeşit; Dior Homme Edt, Dior Homme Parfum, hangisi ?

Parfum olanını denemedim ama yinede DHI diyorum

Yorum

• DouglasCst
      DouglasCst Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Dior homme edt hocam

Son aldığım 2018 Batch ile Dior Homme Intense ile olan yılların dostluğuna son vermiş bulunmaktayım. Bir daha asla yeni bir şişe daha almayacağım zira parfüm artık iyice kalitesi düşmüş ve performansı yerlerde sürünen bir hal almış durumda. Önceden ertesi gün dahi tenimde hissettiğim parfümüm, sabah neredeyse 10 fıs sıkmama rağmen öğlen 12 gibi gram kalmıyor üzerimde.

Yorum

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aslında 2018 batch geçtiğimiz batchlare göre daha iyi geldi bana. Performansı bir tık artmış gibi. Ama sen bu şekilde diyorsan alıcı gözüyle bir daha bakmam lazım

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post
    Son aldığım 2018 Batch ile Dior Homme Intense ile olan yılların dostluğuna son vermiş bulunmaktayım. Bir daha asla yeni bir şişe daha almayacağım zira parfüm artık iyice kalitesi düşmüş ve performansı yerlerde sürünen bir hal almış durumda. Önceden ertesi gün dahi tenimde hissettiğim parfümüm, sabah neredeyse 10 fıs sıkmama rağmen öğlen 12 gibi gram kalmıyor üzerimde.
    Aynı sorunu bende yaşadım ve çok sinirlendim.

Benim için DHI' in kredisi bitik zaten. Bi' koku bu kadar harcanabilirdi gerçekten. Ölümüne kurcalayıp bu kadar reformüle etmenin tadı kaçtı artık.
    Seveni çok diye sesimi çıkarmıyorum, kötü bi'şey yazmamak için otokontrolün dibini yaşatıyorum kendime ama yani yeter.

Saçma salak fiyatlara 3-4 saat sonra kaybolan, intense kelimesini kullanıp o familyanın üçüncü sınıfına erişmeyi başaran kokulardan uzak duruyorum artık. Ne kadar olağanüstü olduklarıyla ilgilenmeyi de bıraktım.

Zamanında 150 TL ye aldığım ve şu kurlarla bile gayet uygun fiyata hala bulunabilen Bentley "Intense" i bitiremedim.

Her neyse.. Douglas'ın sorusunu perişan etmeyeyim, farklı bi' cevap vereyim Dior Homme Parfum performansıyla ve karakteriyle bu serinin yeni kralıdır, ötesi sıfırdır. Kendisiyle anlaşabilirseniz paranızı ona yatırmanızı tavsiye ederim.
    Son Düzenleme Lagerfeld; 25-12-18, 00:13. Tarafından yapıldı.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• İbrahim20
      İbrahim20 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bende DHP'nin güncel versiyonu var. Deri onda o kadar baskın değil. Denemenizde fayda var

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İbrahim20 katılıyorum deneyin öyle karar verin. Acımsı deri şöleni sakinleşince DHI'nin özlenen karakteriyle buluşuyorsunuz. DouglasCst
      Son Düzenleme Lagerfeld; 25-12-18, 19:44. Tarafından yapıldı.

• DouglasCst
      DouglasCst Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İbrahim20 ve Lagerfeld hocam dediğiniz gibi en iyi Dior homme serisinden dekant alıp denemek en doğrusu olacak karar vermek için teşekkür ederim

Şu anki koku profilleri ve performansları ile bakıldığında bana da en yakın gelen Parfum versiyonu. Hem DH'nin kültleşen DNA'sını taşımaya devam ediyor, hem farklı pencereler açıyor hem de daha dolu dolu.

Yorum

Kisisel zevkime gore secimim her zaman Dior Homme Parfum olur. Deri notasinin kullanimini ve yogunlugunu begeniyorum. Kalicilik ve silaja ise zaten laf edilmez. Bulunabiliyorsa ilk uretim yili olan 2014 versiyonu alinip koleksiyona katilmali derim.

Yorum

Dior Homme serisinden şu anda alınabilecek olanı Parfum versiyonu, mutsuz etmez. Ama Dior Homme EDT ile Intense arasında kıyaslama yapıyorsam Dior Homme klasik derdim. Intense versiyonundaki tatlılık ile pek anlaşamadım.

Yorum

• DouglasCst
          DouglasCst Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Frozenwings hocam ben daha önce ikisini de dekant olarak denemiştim. dhi bana tatlı gelmedi hatta birçok kişinin söylediği gibi bir çikolata kokusunu ben almadım hiç. dior homme da ise toz kakao kokusunu hissetmiştim

• Frozenwings
          Frozenwings Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          DHI'da kakao değil de vanilyamsı bir tatlılığı yoğun olarak almıştım, armut-vanilya kaynaklı olabilir. Dediğiniz gibi DH'de kakao daha ön planda.

Yeni formülasyonları çok tutmuyorum. Yeni formülasyon alınacaksa Dior Homme parfum olanını almak daha mantıklı olacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Dior Homme Edt bence İntense versiyonundan daha klâs.Sentetik gelir bana hep Dhi.Dhp farklı bir segment fakat o da yorucu geldi bana zamanla.Benim net favorim 2005 ve 2013 arası Dior Homme Edt.

Yorum

• Frozenwings
            Frozenwings Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Özellikle ilk Dior Homme EDT inanılmazdı. Elegant kelimesinin sözlük anlamı gibiydi.

• DouglasCst
            DouglasCst Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            yabancı forum sitelerinde DH ile DHI arasındaki benzerlikler veya farklılıklara dair araştırma yaptığımda DH hakkında çok az bilgi var. nedense DHI gerisinde kalmış. detaylı bir inceleme bulamadım. incelemesi yapılanlar da vintage versiyonu hakkkında

(öyle ki dior homme edt yazmama rağmen dior homme intense ile ilgili arama sonuçları çıkıyor )

Dior Homme Parfum olsaydı onu seçerdim fakat Dior Homme Intense’i Edt versiyonuna tercih ederim.

Yorum

İşleniyor...
          X