Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

atık pis kokuyorum.net

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• atık pis kokuyorum.net

Önelikle herkesten özür dileyerek başlayayım. Muhatap bu forum değil, ben kokuyoruma 5 gündür kayıt yaptım ancak yöneticiler çok meşgul sanırım üye onayı veremediler hala. onun için buradan yazıp şikayetimi belirtmek istedim. neticede hobi aynı sorun aynı. Bu konuyu açma nedenim iki köklü parfüm forumundan biri olan ve artık ticarethaneye dönen kokuyorumdaki split pazarı hakkında. dediğim gibi oraya yazacaktım ancak kaç güdür onay verilmdi. üyeler hemen hemen aynı benim amacım üyelerin görüp bir nebze dönen dolaptan haberdar olması. Önceden bolusturme mantığında hiçbir kar amacı gudulmezdi hatta forumda öyle katı bir tutum vardı ki en ufak kar amacı sezilen üye uyarılır uzaklaştırılirdi. Hatta meseyosunu.com forumunda bir yönetici splitinde kar elde ederek bu işi yaptığı için yoneticilikten uzaklaştırıldı gerçi şuan kokuyorumda devam ediyor splitte yapmış yeni bitmiş. Herneyse konuya dönecek olursam splitin kurallarını biraz okudumda tamamen ticari bir bolusturme olmuş. Örneğin siseli alan üyeye 17 tl paketleme ücreti. Kutuyu pat pata sarmak bu kadar tutar mı bilmiyorum . Kabaca 500 siseli bir splitte 100 şişe gitse 1700 tl sadece şişeye el vurma ücreti aliniyor, hobi için güzel fedakarlık. Bunun dışında 1 şişe alana 20 ml yaklaşık 100 mllik bir şişenin 5 te 1 i parfum alınması yani satılması zorunlu kılınmış paylasmaksa mesele denemek için 5 ml yeterli diye düşünüyorum ondan ziyade forumun geneli eski zaten denemedigi koku belki cogu insanin kalmadi sirf almak icin aldirmak bence buyuk bi dayatma ve buda yüksek tutarlı bi satış oluyor. Son olarak bu splitede parfum veren birçok üyeyi yakinen tanıyorum kendileriyle görüştüm adamlar isim vermiycem tabi, biz parfümü bi fiyata anlaşıyoruz spliti yapan kişi kendi karını ekleyip öyle listeyi açıyor diyor kendi karı ise en düşük ml başına 2- 3tl tabi üst bandı bilemiyorum. Bakınca buda güzel bir kar. E her ay forum içi splitlerde adet haline gelmiş kayıtlara baktımda. Nerden baksan ayda bi 20 bin en düşük getirisi olan bir halk hizmetine dönmüş. Ne bileyim önceden forumlarda büyük denetim olurdu x şahıs bir ürünü 1 liraya almışsa 1.01 e bile vermeye kalksa afişe edilip direkt aforoz edilirdi. Şimdi paylaşım adı altında resmen üyelerin malları ticari sermayeye dönmüş. Ha diyeceksiniz en azından bu işi yapanlar şimdi çıkıp der sanane. Yok öyle arkadaş önceden bu durumlardan dolayı rencide edilen insanlara aynı muamele yapılsaydı onlarda şuan sizin gibi bir üyeydi, bizde o insanları zamanında sizinle birlikte kınadık. şimdi onların yaptığı yanlış sizin hizmetiniz olmuş birileri bu durum etik değil diye eleştiriliyor ve yargılanıyor ise kusura bakmasın kimse ,herkes aynı muameleyi görmeli. Yada şöyle denmeli burası bi ticarethane. Paylaşım esas değildir kar amacı gudulur vs. En komigide bi üye enson aldığım konusunda resim paylaşmış adamı afişe etmişler sen Instagram da şu fiyata satıyorsun vs komik olmuş gerçekten. Yüksek karlar ile bir split sürerken başkasının başka bi mecrada işini yapmasını eleştirmek çok garip. Ha bu arada o arkadaşı tanımam etmem onu savunduğumda yok sadece başkası yaparsa ahlak bekçisiyiz ama biz yaparsak halka hizmet mantığı acayip bi durum olmuş. Umarım yazdıklarımı öfkeyle değilde şapkayı öne koyup düşünür okuyan arkadaşlar. Gerçekten hobi adı altından büyük karlar ile yapılan bi ise dönmüş yazık olmuş. Bakıldığı zaman satış başlığında resmen satmayın derecesinde bir katılık var ama splitte bi o kadar genişlik. Kusura bakmayın ama bu şu anlama geliyor. Kardeş siz satmayın çünkü biz size güvenmiyoruz ama aynı ürünü bize verin biz karımızı koyup güzelce satalım sizde memnun olun bizde. arkadaş splitteki ürünler satılabilir ürünler ise üyede sizi rahatsız etmeyecek fiyat çerçevesinde kendi ürününü talep edene versin sizin kar etmenize gerek varmı Bu konuda meşeyosunu forumunu taktir ediyorum adamlar yöneticisinin bile kovdu. bizim için paylaşım esas dediler varsın üye sayımız artmasın. Parfumhobiside ha keza durağanlaştı ama bura gibi ticarethaneye dönüşmedi.umarım yönetimde bu konudaki çifte sıtandardı sonlandırır ve hakikaten PAYLAŞIM algısı olan bir mecraya evirir.

bu arada unutmadan belirteyim. yazdığım her şey şuan aktif devam eden splitlerinde kendi belirledikleri kurallar. Yani karalama iftira vs gibi savunmalara gireceklerdir daha da komik olurlar. Gerçi en büyük savunmaları zaten başlı başına komedi. Biz HİZMET veriyoruz hem de hiçbir kar gütmeden Hizmet sektöründe oldukları doğru sadece ince bi ayrıntı var. Güvenip sattırmadıklaır üyelerin mallarını sermaye olarak kullanıyorlar. bide aklıma gelmişken ilk dönemde kutusuz ürün asla splitlenmezdi şimdi onlarda splitleniyor yakında testerde splitlenir. belkide decant verilenlerde o tarz bir ali cengiz oyunuda vardır ben artık bu ticaretten herşeyi beklerim.

Yorum

aklıma geldikçe geliyor ya. Bu spliti yapan adamlar bir dönemin testerci diye afaroz edilen nice üyelerinden el altından ürün alıyor ne doktorlar (dr...) ne hakimler var aralarında diyeyim siz oradan anlayın sadece üye değil uyguna şişede bulup güzel fiyata alıp splitte eritiyorlar ayrıca forum içerisinde kendi ikinci, üçüncü hesaplarıda mevcut ani durumlara müdahale için tam teşkilat

Yorum

Arkadaş adamlarda ne ar damarı var, üç maymun misali adamlar üstüne dahi alınmadan splitlerine devam ediyor. Baskalarini rencide edecek kadar onurlu ama kendileri dik duramayacak kadar.... neyse.

Yorum

cantona8 Mustafa hocam sen misin? Alo alo, pıh pıh.. Sen isen emoji koy, anlarım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uncle-benjen View Post
            cantona8 Mustafa hocam sen misin? Alo alo, pıh pıh.. Sen isen emoji koy, anlarım..
            Forum içi splitleri fikir olarak ilk kez bu forumda başlatan kişi olarak bana da giydirilmiş zaten hocam. Ben yukarıdaki paragrafın gizli öznesiyim aslında... Ama arkadaşın dediği gibi olmuyor o işler. Atladığı vs bir çok konu var da ben eski ben olsam cevap verirdim. Vallahi üşeniyorum artık. Vaktim de yok eskisi gibi. kokuyorumdaki o splite ben de katıldım ayrıca. Herkes işine geldiği gibi davranıyor. İşine gelmeyen splitlere girmiyor.

İnstagram üzerinden fahiş karlar ile yapılan splitler vs varken forumlarda biz neyin mücadelesini verelim? Bizlerin emeği gasp edilmeye müstehak mıdır? Ben bıraktım bu yüzden split işlerini. Eğer bir gün keyfim olursa yapar 5 10 arkadaş aramızda bişeyler bölüşür deneriz. Gerisi mi? Gerisi hiç umrumda değil. Ben de işime ne geliyorsa öyle davranır geçerim. Karakter koymaya, yargı dağıtmaya hiç gerek yok. Altı üstü bir parfüm. İsteyen parasını kazansın. İsteyen de hobisini yaşasın. Bana ne!

Saygılar sevgili uncle-benjen

Yorum

• uncle-benjen
              uncle-benjen Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Saygılar üstat..

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Estağfurullah hocam ne üstatlığımız var

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Forum içi splitleri fikir olarak ilk kez bu forumda başlatan kişi olarak bana da giydirilmiş zaten hocam. Ben yukarıdaki paragrafın gizli öznesiyim aslında... Ama arkadaşın dediği gibi olmuyor o işler. Atladığı vs bir çok konu var da ben eski ben olsam cevap verirdim. Vallahi üşeniyorum artık. Vaktim de yok eskisi gibi. kokuyorumdaki o splite ben de katıldım ayrıca. Herkes işine geldiği gibi davranıyor. İşine gelmeyen splitlere girmiyor.

İnstagram üzerinden fahiş karlar ile yapılan splitler vs varken forumlarda biz neyin mücadelesini verelim? Bizlerin emeği gasp edilmeye müstehak mıdır? Ben bıraktım bu yüzden split işlerini. Eğer bir gün keyfim olursa yapar 5 10 arkadaş aramızda bişeyler bölüşür deneriz. Gerisi mi? Gerisi hiç umrumda değil. Ben de işime ne geliyorsa öyle davranır geçerim. Karakter koymaya, yargı dağıtmaya hiç gerek yok. Altı üstü bir parfüm. İsteyen parasını kazansın. İsteyen de hobisini yaşasın. Bana ne!

Saygılar sevgili uncle-benjen
            Hocam benim yanımdaki özne inan sen değilsin ve splitlerini incelemedim. Madem şahıs 3 maymunu oynuyor isim vereyim. Ticarethane dönüştüren azurra. Meseyosunu.com dan kovulanda Umut aras. Dediğim gibi oraya yazardım ancak üyelik onayı vermediler. Ha senin yazdığın şu noktaya takıldım. Herkes işine geldiği gibi davranıyor. O halde satış başlıklarında neden bu denli katılık var alicida satıcıya işine geldiği gibi alışveriş yapıyordu zaten. Ya en basiti bahsettiğim gibi adam sadece şişeye el degdirip pat pata sarmaya 17 tl alıyor. Şuan 100 şişeye yakın oldu devam eden splitte. Hani paylasimdi hani özveriydi. O zaman herkes yapsın canım bu özverili kazançlı fedakarlığı. Ve bu adam geçmişini biliyoruz en ufak kar amaçlı satış yapan insanı aforoz eden biriydi şimdi forumun tek tüccarı. Ya herseyi geçtim insanları kar ediyor diye afişe eden adam splite parfum veren üyelerin malını sermaye gibi karını koyup veriyor. Yani bu her onyargidan kurtulup baktığınızda bile kar amaçlı bir iş değil mi. Ha dediğim gibi zamanında insanları bu konuda sahtekarlık la hobiye gölge dusurmekle itham etmeseler denirdi ya herkes gibi buda hizmet bedelini alıyor. Ama Ahmete yasak bana hak. Orda durmak lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yunuskorkmaz View Post

Hocam benim yanımdaki özne inan sen değilsin ve splitlerini incelemedim. Madem şahıs 3 maymunu oynuyor isim vereyim. Ticarethane dönüştüren azurra. Meseyosunu.com dan kovulanda Umut aras. Dediğim gibi oraya yazardım ancak üyelik onayı vermediler. Ha senin yazdığın şu noktaya takıldım. Herkes işine geldiği gibi davranıyor. O halde satış başlıklarında neden bu denli katılık var alicida satıcıya işine geldiği gibi alışveriş yapıyordu zaten. Ya en basiti bahsettiğim gibi adam sadece şişeye el degdirip pat pata sarmaya 17 tl alıyor. Şuan 100 şişeye yakın oldu devam eden splitte. Hani paylasimdi hani özveriydi. O zaman herkes yapsın canım bu özverili kazançlı fedakarlığı. Ve bu adam geçmişini biliyoruz en ufak kar amaçlı satış yapan insanı aforoz eden biriydi şimdi forumun tek tüccarı. Ya herseyi geçtim insanları kar ediyor diye afişe eden adam splite parfum veren üyelerin malını sermaye gibi karını koyup veriyor. Yani bu her onyargidan kurtulup baktığınızda bile kar amaçlı bir iş değil mi. Ha dediğim gibi zamanında insanları bu konuda sahtekarlık la hobiye gölge dusurmekle itham etmeseler denirdi ya herkes gibi buda hizmet bedelini alıyor. Ama Ahmete yasak bana hak. Orda durmak lazım.
              Splitlerimi inceleyebilirsin zaten hocam. Geçmiş bütün splitleri arşivde saklıyorduk. Yeni gelen arkadaşlar eski splitlerde neler neler kaçırmış bakıp üzülsünler diye saklıyoruz Ayrıca fiyatların zaman içinde nerden nere geldiğini vs...

Hocam bu forum harcinde bir tartışmaya girmem etik olmaz. Keza ben bu forumun kuruluşundan bu yana üyesiyim. Her forumun kendince kuralları vardır. Onlara eleştiri getirmek sadece ilgili forum kanalıyla yapılmalıdır. Siyasetçi gibi cevap vermek istemezdim ama maalesef belirttiğim gibi.

Kendi adıma konuşacak olursam da; Dekant şişesi başına 1 2 tl emek ücreti ekleyip bu splitleri yaparken kargo masrafları ıvır zıvır masrafları (enjektöründen, bantından, yapışkanlı etiketine kadar) oluyor. Şişeler ise hacimden dolayı daha fazla patpat naylon istiyor. Patpat naylonların bile metre fiyatı uçmuş gitmiş. Yani üstüne basarak belirtiyorum "ben" split yaparken splitin total değerinin yüzde 5 ile 10u arasında bir para geçiyordu elime tüm masrafları düştükten sonra. Ve onunla da yine kendi splitlerimden parfüm alıyordum. Yani parayı hiç cebimde görmedim. 1-2 şişe heves ettiğim parfümü de almayayım mı emeğim karşılığında? Ben ilk zamanlarda kuruşu kuruşuna hesap yapıp kuruş ücret eklemeden split yapıyordum. Sonra baktım ki 2-3 şişe parfüm splitlerken iyi de 10 20 30 diye gidince çok fazla vakit alıyor. Bekarken güzel de evlenince hele de çocuk olunca zor E haliyle splitin açılış tarihinden itibaren organizasyona harcanan zaman günleri buluyor. Zamanın da mı hiç bir kıymeti yok? Sizin için yoksa zaten neden sorguluyorsunuz ki? Sevmediğiniz ortamda bulunmazsınız olur biter. Ha "zamanında siz yaptınız para kazandınız şimdi sıra bizde" vs gibi düşünceleriniz varsa da şunu belirteyim ki bu işler güven esaslıdır. Kimse güvenmediği bir insanla ticarete girişmez. Vesilenizle bugüne kadar bana güvenmiş, mallarını ve paralarını emanet etmiş bütün herkese de şükranlarımı sunuyorum. Yani bu işler emek ve özveri istiyor. İsteyen bunu bir para karşılığında satar, isteyen de tamamen vicdani bir şekilde hiçbir şey talep etmeden yapar. Buna 8 9 sene önce olsa ben de karışır tiraz ederdim ama artık eski günler geride kaldı. Ben bile değiştim. Belki bilmezsiniz biz parfummerakı forumunda da çok yaşadık bu kısır tartışmaları. Kimler kimler bir kalemde banlandı. Kendilerini savunma hakları bile tanınmadan... Boş beleş işler yani kısacası. Siz kendi çapınızda bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız ilgili mercilere veya kişilere ulaşmaya çalışınız en iyisi

Ben konuşmaya başladım mı çok konuşurum. Bu huyumu da hiç sevmem... O yüzden bize bir eleştiriniz varsa buyrun başımız gözümüz üstüne. Ama öküz altında buzağı arıyorsak benden bu kadar. Saygılar
              Son Düzenleme cantona8; 02-05-23, 17:35. Tarafından yapıldı.

Yorum

Buna 8 9 sene önce olsa ben de karışır tiraz ederdim ama artık eski günler geride kaldı. Ben bile değiştim bu cümleniz herseyi özetliyor ve benim değinmek istediğim nokta da esasen bu. Siz ne guEl açık yüreklilikle durumu anlattınız, ancak zamanında hakkına girilen insanların hakkı? Savunma hakkı bile tanınmamış dediğiniz gibi. Ve bu hakkı tanımayanlar şuan aynı işlerin en yetkili mercii. İnstagram vs bunlarda ticaretini yapan olabilir veya sizinde dediğiniz gibi açıklayarak artık bende bu işten emeğinin hakkı şudur bunu alarak yaparım diyerek yapan olabilir saygı duyarım ama bir satış başlığı bile açmak için yok öz geçmiş yok cv yok gbt kaydı ardında da ver senin satamadığı ben satayım üstelik forum paylasimmmmm kültürüyle. Bu çok saçma. Ha bu arada ben de eski bir koleksiyonu olarak çok az kokuyu elde etmemişimdir ama 1 lira karım olmamıştır aksine hep zarar ve kar etme gibi bi düşüncemde yok emin olun uğraşamam zaten. Sadece değinmek istediğim çelişkiye dikkat çekmek istedim umarım anlasilabilmisimdir

Yorum

Benim açımdan anlaşılmamış hiçbir şey yok

Ama dediğim gibi her forumun kendine özgü huyları, gelenekleri, kuralları var. Bunları eleştirmek tabi ki de doğal. Kimse makine değil. Çeşitliliklerimiz olabilir ama hoşgörü ve anlayışla çözülemeyecek hiçbir şey yoktur kanaatindeyim. Tekrar selam ve saygılarımla. İyi günler dilerim.

Yorum

Haklisiniz hocam Allah bizi kahretsin 😅
                    Son Düzenleme UmutAras; 02-05-23, 20:46. Tarafından yapıldı.

Yorum

Ha cihan mertsen hani benim forumdan attigim söyle her oynadığımızda aglayacaksan oynamayalim 🤣

Yorum

Arkadaşım ben yunus korkmaz. Ankara kizilayda yunus hukuk burosu adinda bi avukatlik bürosu isletiyorum. Bahsettigin arkadaşı tanımıyorum, kınayarak bi durumda bulunmussa atmakla iyi yapmışsın ha illa o veya baska biri olmami istersen o sahsi tanıyorsan benim için izin alabilirsen senin için oda olurum bu arada onca yazılan arasından kar amaçlı split yapıp forumdan atılmani kabul edip buna takilmamissinda. Kovuldugunu kimin söylediğine mi takıldın . Ama cidden tanımak isterdim o arkadasi sende ilk aklına gelecek kadar ciddi bi iz birakmissa ya derin bi vicdan azabı yada büyük bi kuyruk acısı kalmış. Neyse benim için önemli olan Ahmet Mehmet mert degil. Senin yönetimde ahlaksız görülen bi durumdan ötürü standar bir üye bile değil yönetici iken kovulman. Geçmişi bilmem ama parfum forumları tarihinde bir ilk olabilirsin Buda bi başarıdır.

Yorum

Arkadaşım ben yunus korkmaz. Ankara kizilayda yunus hukuk burosu adinda bi avukatlik bürosu isletiyorum. Bahsettigin arkadaşı tanımıyorum, kınayarak bi durumda bulunmussa atmakla iyi yapmışsın ha illa o veya baska biri olmami istersen o sahsi tanıyorsan benim için izin alabilirsen senin için oda olurum bu arada onca yazılan arasından kar amaçlı split yapıp forumdan atılmani kabul edip buna takilmamissinda. Kovuldugunu kimin söylediğine mi takıldın . Ama cidden tanımak isterdim o arkadasi sende ilk aklına gelecek kadar ciddi bi iz birakmissa ya derin bi vicdan azabı yada büyük bi kuyruk acısı kalmış. Neyse benim için önemli olan Ahmet Mehmet mert degil. Senin yönetimde ahlaksız görülen bi durumdan ötürü standar bir üye bile değil yönetici iken kovulman. Geçmişi bilmem ama parfum forumları tarihinde bir ilk olabilirsin Buda bi başarıdır.
                          Yav he he 🤣🤣👍👍

Yorum

Orjinal yazı sahibi: UmutAras View Post

Yav he he 🤣🤣👍👍
                            Bak ben seni forumdan üç kağıt ile splitten para kazanmaktan ötürü attılar diye biliyorum ama belkide neden bu ciddiyetsizliginde olabilir. Güzel genişlik valla, belgeli tasdikli kovulmussun ve buna geniş geniş gülebiliyorsun. Kardeş meseyosunu.com ve burası daha ciddi bi mecra ama kokuyorum.net te iyi ekmek yersin zaten başlamışsın geçen ay koparmaya. Hayırlı işler

Yorum

İşleniyor...
                            X