Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2017

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel Allure Homme Edition Blanche vs Frapin L'Humaniste...

Birbirlerine tat olarak yakın bulduğum iki parfümü hem kullanmış, hem kıyaslamış hem de yeniden denemiş olayım dedim.

Chanel, evet belki de kült parfümler arasına katılmış bir tat artık. Seveni ve sevmeyenine çok rastladım. Ama çoğu kişiye göre (ve bana) beğenildiği, hatta Allure Homme serisindeki en güzel parfüm olduğu gerçek. Frapin ise, esasında boozy diye tabir edilen notalar ile parfümlerini süsleyip, markasının adına yakışan bir tarz ile (bence) azımsanamayacak güzelliklerde parfümleri olan bir marka. Bu ikiliyi niche ve designer olarak birbirlerinin alternatifleri olarak görmekteyim.

Şöyle bir nokta var ki; evet benzerlik söz konusu ama Frapin'de özellikle ilk 15-20 dk boyunca fark yaratan ve "niş parfümüm ben" diyen kısmındaki "cin" notasına eşlik eden limon ve tatlımsı biberler, Chanel'deki vanilyalı ve yapay miskli yumuşaklığın açılışına kıyasla tam bir konfor ve çoşku veriyor bana.

İki parfüm de yerine göre çok güzel seçimler ama, kalıcılık ve yayılım performansları o kadar farklı ki.. L'Humaniste 2-3 saat kadar etkili koktuktan sonra tende adeta kayboluyor. Elbisede nispeten daha başarılı. Bolca uygulamak gerektiğini de belirtmeliyim (maalesef). Allure Blanche ise bence yapay misk ve vanilyanın önderliğinde bayrağı uzun süre taşıyor (sabah 10:00 civarında sıktığımı düşünürsek, hala kokuyu alabiliyorum demem yeterli sanırım ). İkisinin de Farkedilirlikleri bende ortalamaya yakın oldu ama Allure Blanche Açılıştan itibaren daha fazla yayılım gösterdi. Ben bunu yine miske bağlıyorum.

Günlük kullanımıma ikisi de çok uygun olsa da, yapay misk ile biraz daha sentetik bir hava veren Allure Blanche'in yerine 3-5 fıs daha fazla uygularım ama L'Humaniste'i tercih ederim. Çünkü L'Humaniste "niş parfüm"ün hakkını vermiş, pürüzsüz, kibar, eğlenceli ve pozitif etkiyi daha net verebiliyor bana.

Parfüm hobisine Allure Blanche'lerden, Homme Sport Extreme'lerden başladığımı da unutmamam gerek tabi

Yorum ve tercih tamamen kişiseldir. İkisini vicdani kanaatimle notlasam şöyle olurdu;

Allure Blanche: Kalıcılık ve yayılım performansları 7, beğeni 6.
    L'Humaniste: Kalıcılık ve yayılım performansları 5.5, beğeni 8.5.
    Son Düzenleme cantona8; 01-11-17, 09:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• V&R

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Nishane - Fan Your Flames

Yorum

• Aventus ile neşeli bir zaman dilimi geçiriyoruz

Yorum

• Black Orchid edt

Yorum

• Akşam için soğuk Ankara havasına çok güzel giden Dior Homme İntense

Yorum

• Havalar soğudu dekantları çıkarma zamanı geldi, sabah Parfum d Empire Fougere Bengale ile çıktım yola, geldim petrol istasyona 60 yaşındaki dedeler gibi bu koku ne dediler, dedim şu koku desem anlar mısınız, anlamazsınız onun için boşverin dedim, yorumdan fazla anlamam ama ben çok beğendim açıkçası. Klimalı ve sıcak ortamda kullanılmaması gereken, daha çok soğuk havalarda kullanılabilecek bir koku. Akşam dönüşümde ise bunun kadar olmasa da kaliteli bir Türk eseri Karagöz

Yorum

• TT- Chimaera...Hem performanslı hem de çok tatlı bir koku...

Yorum

• murrjm
                  murrjm Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Tatlılığı nasıl verilmiş hocam.Notaları ilgimi çekti

• lawyerzzz
                  lawyerzzz Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hocam parfümü yorumlayacak kadar tecrübeli değilim ama ilk sıktığım anda tatlı bir koku çıkıyor karşıma ve bu tatlılık çok da bayıcı değil. Ve ayrıca sillage ve kalıcılık gayet güçlü...Kör alış olarak splitten almıştım ve gayet memnun kaldığım bit koku oldu...

• Gene aynı tempo ancak bazı değişikliklerle...

Click image for larger version

Name:	BYRBal3.jpg
Views:	169
Size:	584.1 KB
ID:	50628Click image for larger version

Name:	BYROUDIMM.jpg
Views:	158
Size:	559.1 KB
ID:	50629Click image for larger version

Name:	RoyalOud.jpg
Views:	160
Size:	298.6 KB
ID:	50630Click image for larger version

Name:	RDEnigma2.jpg
Views:	159
Size:	624.7 KB
ID:	50631

PARFÜM HOBİSİNE VEDA !!!

Yorum

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	457.6 KB
ID:	50635

Yorum

• Olivier Durbano - Black Tourmaline

Yorum

• Amouage Memoir

Yorum

• Kadir.tbk
                        Kadir.tbk Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Birkere deneme şansım olmuştu müthiş bi performans sergiledi , bolcada tütsü almıştım gayet hoşdu.

• Biraz fazla abanmışım. Boğulucam. Fan your flames

Yorum

• tom ford noir; özlemişim

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                        KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Hangisi Gökhan Edt mi Edp mi hangisini özledin? :-))

• guardian
                        guardian Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        edp abi

• Saf Tefarik yagı. Neredeyse Ursa ile aynı çizgide, çok benzerler şaşırdım dogrusu .Daha öncede Tefarik yagı kokladım ama daha farklıydı .Muhtemelen markaya yada saflık oranına veya habitatına göre degişiklik gösteriyo olabilir. Sonuç olarak çok begendigimi söyleyebilirim .
                      Son Düzenleme Kadir.tbk; 01-11-17, 09:40. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                      X