Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Comme des Garcons Zagorsk

Cdg’ nin; One Man Show tipi oldschool, tatlı baharatlı, tatlı tonkalı, çamsı vetiverli, ince derili aldehitli şipre yorumu. Kyoto ile fazlaca benzer yönleri var. Kyoto’ yu özleyip artık bulamayan ve biraz da 80’ ler maskülenleri seven herkes bence gönül rahatlığı ile yönelebilir. Kullanması da bir o kadar keyifli. Bahsettiğim oldschool yapı üzerine biraz daha Cdg işi sabun-sis arası salınan duman ve bu dumanı sağlayan bir takım hafif yağlı, yanmış reçineler, kuru ağaç gövdesi talaşları olarak da düşünülebilir. Saatler sonra; hafif kireçli yaseminli, tatlı vetiverli, misksi, Cdg Vettiveru benzeri bir şekilde son buluyor. Dumanı sürekli olarak bir yerlerden tütsün isteyeceğim nefis bir modlanmış şipre.

Yorum

• Zara Night Pour Homme 2 evdeyiz diye bunu invictus'a benzeten var ama onun kokusunu hatırlamadığım için benzettiğim başka parfüm var azzaro wanted, azzaro wanted night da vardı bende ona da benziyor fakat night daha tatlı

Yorum

• Tom Ford Grey Vetiver...

Yorum

• Jovoy | La Liturgie des Heures
          adı La Bdanum olsa yeridir. malzeme kalitesi var ama çok sade. referans olarak bulundurulabilir. onun haricinde çok bir esprisi yok bence. akor olarak parfümlere yakışır ama neredeyse saf şekilde sunulması, kaliteli de olsa sıkıcı ve tekdüze bir yapı vaadediyor.

Yorum

• İbrahim20
            İbrahim20 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok ilginç ben hiç labdanum kokusu almamıştım, bir daha deneyeyim

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            bendeki macun haldeki labdanum absolute ile çok yakın profili.

• Son splitten gelen L'Orchestre Parfum The Darbouka‘yı kullandım. Citruslu açılış sonrasında ölmez otunu çevreleyen hafif odunsu ve baharatlı atmosferi gerçekten çok keyifli. Tatlılık dengesi de iyi ayarlanmış ve bayıcı bir etki oluşturmuyor. Kalıcılık ve yayılımı ortalama üstü.
          Ek olarak splitten aldıklarım arasında en az beklentiye girdiğim ve beni en çok şaşırtan parfüm bu oldu.

Yorum

• Tom Ford - Italian Cypress, sanırım zaman geçtikçe daha çok beğeniyorum, temiz ve yeşil, kapalı bir günde yemyeşil ormanın kokusu gibi

Yorum

• MiN New York - Shaman

Yorum

• Mfk grand soir

Yorum

• UNUM - But Not Today..

Oğlum, bu koku da ne, yatağına mı kaçırdın yine? Hayır yaaaa, yatağa çok gelmedi..

Kunduz yağı, hayvansallık, deri, karanfil gibi notalarla tehlikeli sularda gezen koku, Pi gibi, bir kaplan ve bir sırtlanla okyanusta aynı tekneye binmiş gibi..

CDG Black kadar suyunu çıkarmasa da, Tiziana Terenzi Ursa'ya da tam öykünemiyor..

Son dakikaya kadar bekleyip sağlam bir ters köşeyle durumu kurtarırım diye düşünse de, araç virajı dönemiyor..

Konseptteki tutarsızlık bize heyecan olarak yansımayınca, iyi başlayan macera olması gereken yoluna giremiyor..

Kimsesiz kokular mezarlığının şaşalı bir lahiti, sahibini buluyor..

Rest In Peace..

Yorum

• Swann
                    Swann Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Neinn! Bence gayet hannibal konseptine uygun ama

• uncle-benjen
                    uncle-benjen Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Az bile yazdım seveni vardır çatmasın diye.. Normalde yeri müze bile değil..

• Abbathdoom
                    Abbathdoom Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben de hiç sevemedim uncle-benjen hocam. Sunum ve konsept harika ama hikayenin parfüme yansıtılmış olduğunu pek düşünmüyorum. Hayvansallık ise bence masum kalmış.

• bugün straight to heaven kullandım bir arkadaşım çam kozalağı kokuyor çok güzel diye övdü.odaya giren başka bir arkadaşım küf kokuyor dedi. straight to heaven benim için içki temalı bir kokuyken içinde bulunan paçulinin fark edilip küf yaftası yemesi beni şaşırttı.Paçuli kokularında sizde benzeri kötü dönüşler alıyormusunuz yoksa bu bana özel bir durummu ne zaman paçuli kokusu sıksam küf tepkisi alıyorum, hiç hoşuma gitmiyor bu durum artık

Yorum

• ali
                    ali Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Sth kullandığımda bir keresinde bana da küf kokuyor denilmişti. İnsanlar bir koku dikkatlerini çektiyse ve garip geldiyse, genellikle benzetme yapmak için abartılı yorumlar yapıyor. Tamam paçuli küf/toprak kokularını anımsatmıyor değil fakat, insanların kendilerini kısa yoldan en net şekilde ifade etmek istediklerinde bence bunu çok başarılı yapamıyorlar tabi sizin örneğinize atfen söylemedim. Benim kendi tecrübelerim bu yönde oldu hep.

• Guerlian Santal Royal

deri, kırmızı meyveler, Sandal ağacı biraz oud.

seviyorum seni çocuk

Yorum

• Amouge Journey Man

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Yves Saint Laurent Opium Homme EDT vintage kullandım.

Yorum

• K by Dolce & Gabbana

Yorum

• Issey Miyake L'eau d'Issey Wood&Wood... koku açılışı çok güzel, adı ile pek alakalı değil sanıyorum odunsu değil meyvemsi bir koku olmuş fakat asıl konu o değil, kokunun kalıcılığı ve performansı cidden düşük...

Yorum

İşleniyor...
                          X