Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Encre ile nostalji yapalım dedim rüzgar li serin İzmir akşamında..encre bile klasik oldu vayy be..

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior Eau Noire kullandım. Serin ve hafif rüzgarlı havada oldukça keyifliydi. Açılışındaki çemenimsi kısım bu kullanışımda pek uzun sürmedi ve zaman geçtikçe hafif tatlılaşmaya başladı. Tatlılık uç noktalarda değil ve herbal yapı ile birlikte hissediliyor. İlginç ve bir o kadar da çekici bir parfüm benim için. İleri zamanlarda imkanım olursa şişesini almak isterim.

Yorum

• Xerjoff Uden eski şişe kullandım Beğendim Ferahlatıcı kullanımı rahat bir parfüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• CK Truth Woman

Yorum

• Creed Milesime imperial

Yorum

• Akşam akşam 2 fis noir de noir 1 fista Vakko infinite for us( poal flenkeri) sıktım..
              Güller,paculiller tütsüler sandallar havada uçuyor 🥰

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Nishane Hacivat
                Şu gizli olan lastigimsi nota olmasa çok güzel olacak. Yada bana öyle geliyor her sıktıgımda lastik kokusu alıyorum arada

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Laura Biagiotti - Roma Uomo

Yorum

• CD FAHRENHEİT COLOGNE

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• CK Eternity Summer

Yorum

• Click image for larger version

Name:	5A5A183C-97A8-47F0-BBAE-5A3BF3240526.jpeg
Views:	166
Size:	209.6 KB
ID:	203332 sümbülteber seven biri olarak bayıldımmm. Hermes Twilly ile benzerlik taşıdığı doğru mu?

Yorum

• Rayiha
                          Rayiha Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          İkisini de çok detaylı denemedim ama benzediklerini düşünmüyorum Swann.

• Libra
                          Libra Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          İkisi de elimde var. Pek benzediklerini düşünmüyorum açıkçası. İkisi de çok güzel kokuyor. Gucci Bloom buram buram beyaz çiçek hissi veriyor. Daha klasik bir havası var. Twilly ise değişik bir parfüm. İçindeki zencefilden dolayı sanırım. Daha özgün bir kokusu var. Başka parfümlere benzemiyor. Arada beni tıkasa da çok beğeniyorum.

• Swann
                          Swann Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Sevgili Rayiha, sevgili Libra çok teşekkür ederim. Birçok yorumda benzeştiklerini okudum, bu seneki istanbul gezim tayin işlerimden dolayı epey sarktı tarih olarak. Pazar günü Taksim Sephora’yı altüst etmeye gidicem orada bakarım artık 😊

• Romeo Gigli Man.

Yorum

• SIBELYS ...SOUL OF NATURE

Hava serin ve yağmur yagiyor..Kuzineyi de yaktim... Fındık zamani oldugu icin otlar bicilmis.. taze cimen ve islak toprak kokusu birbirine karismis ve o kadar guzel kokuyor ki... kahve mi yapip bir sigara yaktim.. kuzine den de yanmis odun kokusu etrafa yayilinca beni cok mutlu eden huzur veren bir koku oluştu.. Bu dogal kokuyu bozmak istemedim...
                          yesil.. toprak..odun .. kahve...tutun.. notalarin guzelligine bakin
                          Parfumor mu olsam acep 🤔

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• YSL Paris EdT. Uzun zamandır aklımda olan bir parfümdü, koleksiyonumda Sophia Grojsman tasarımı bir pudra kokusu olmasını istiyordum. Paris, ilk denediğimde bana çok tanıdık gelmiş ve çocukluğumun güzel günlerini anımsatmıştı, herhalde o günlerde çok popüler olduğu için parfümün ya kendisiyle, ya da benzer şekilde kokulandırılmış sabun veya kozmetik ürünlerle tanışmış olmalıyım.

Paris, tam 80'lere yakışır şekilde oldukça gösterişli bir çiçeksi krem/pudra kokusu. Grojsman, bu parfümü değişen tüketim alışkanlıklarına uyacak şekilde, alışveriş merkezi müşterisinin hakkında kısa sürede karara varıp hemen alabilmesi için lineer olarak tasarlamış, yani fazları arasındaki değişkenlikler yüzünden uzun bir süreç içinde deneyimlenmesine gerek olmamasını hedeflemiş. Gerçekten de ilk andaki parlak notalar flaş gibi patladıktan sonra koku pek değişim göstermiyor ve giderek hafifleyerek sahneyi terkediyor. Her ne kadar gül parfümü olarak bahsedilse de, net bir gül kokusu almıyorum, hatta net olarak bir çiçek benzeşimi kuramıyorum, belki menekşe ve mimoza ağırlıklı bir koku profili diyebilirim.

Koku oldukça feminen karakterde. Neşeli ve romantik, en depresif ruh halini bile canlandırabilirmiş gibi. Cilde yerleştiği zaman hafif pudralı, çokça kremsi bir yapıya bürünüyor. Notaları tek tek ayırdedemiyorum, pek çok bileşenden oluşan, bildik bir başka koku profili ile benzeşim yapamadığım için soyut, tam anlamıyla parfüm gibi bir parfüm.

Bendeki şişe 2016 üretimi büyük ihtimalle. Oldukça kuvvetli, tek spreyi etrafımda bir bulut oluşturmaya yetti. Yüzümden uzakta tutmamı gerektirecek. Kalıcılığı orta düzeyde.

Bu sıcak yaz günlerinde kullanmak pek uygun olmayabilir ama ilkbaharın güneşli yağmurlarına çok yakışır gibime geliyor. Ya da karanlık kış günlerini aydınlatmak için bir fıs Paris iyi bir fikir olabilir.

Yorum

• Libra
                              Libra Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Güle güle kullanın sevgili Rayiha 🙏🏻 Aynen dediğiniz gibi neşeli, romantik bir parfüm. Karanlık kış sabahlarında çok içimi açmıştır. İlkbahara da ayrı yakışır. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah💕

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Çok teşekkürler sevgili Libra, güle güle kullanalım Paris'lerimizi
                              Son Düzenleme Rayiha; 19-08-21, 19:10. Tarafından yapıldı.

• Bugün 10 - 12 fıs kadar Narciso Fleur Musc sıktım. Böyle bol sıkınca gayet güzel, buram buram koktum☺️ Önce kayınvalideme uğradık. Ablası (90 yaşında), ne güzel koku bu böyle dedi. Arkasından İzmir e gittik. Sıcaklarda gezdik ve parfümüm kendimi çok temiz ve ferah hissetmemi sağladı. Şimdi dönüş yolundayız. Çok hafifledi ama hala ferah his devam ediyor. Az kalsın aldığıma pişman olacaktım ama bugün iyi ki almışım dedirtti😊

Yorum

İşleniyor...
                            X