Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Profumum Roma Aqua Viva

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Xerjoff Fiero ferah narenciyeli güzel bir yazlık fakat Renaissance bana daha keyifli geliyor şimdilik içindeki doğal mandalina notasindan dolayı. Zamanla kullandıkça karar vereceğiz

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Hermes d orange verte eau concantree

Yorum

• Xerjoff - Fars

Yorum

• Hermes D'Orange Verte Concentre

Yorum

• Mab b683

Yorum

• Creed Erolfa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Davidoff - Cool Water Night Dive. 🙂

Yorum

• Acqua di Parma Mandorlo di Sicilia

Marzipanlı, meyveli, çikolatalı fondan. Vanilya biraz çikolatamsı his vererek çalışıyor. Notaların iyi bütünleştiğini düşünüyorum. Yasemin, ylang ylang, şeftali, narenciye içeren nefret ettiğim parfümler vardır. Burada ise bir denge var. Vanilya baskın, dry-down da Orchidee Vanille' i anımsattığını düşünenler olacaktır. Yayılım ve kalıcılık benim tecrübeme göre zayıf. Özellikle arayacağım bir iş değil.

Yorum

• Tom Ford - Beau de Jour, çok severek kullanıyorum

Yorum

• Lalique - Encre Noire Sport

Yorum

• Serge lutens cracheuse de flammes.

Yorum

• Clinique Happy, Clinique

1999 çıkışlı aromatik narenciye koku grubunda yer alan ve aquatik özellikler taşıyan bir parfüm. Tarz olarak Acqua di Gio’ya benzerlik taşısa da koku olarak belli nüanslar ile birbirinden ayrılıyor.

Kokunun açılışında turunçgiller mandalinamsı, portakalımsı bir sulu yuvarlaklıkta turuncu renkte izler çizerek yeşil bir akora doğru yönelmesiyle biraz turuncu-yeşil kontrastlı bir estetik oluşturuyor. Birkaç su dalgası ve küçük beyaz bir çiçek akoruyla mevsimsel temiz estetik yön yakalanmaya çalışıyor, yanında birkaç da cılız odun…

Koku değişim sancıları geçirirken mandalina-portakal, parfümün karakterini, ruhunu oluşturan statik majör notalar olarak her bölümde, her daim biraz da olsa size gülümsüyorlar.

Gio daha sivri turunçgiller ile daha fazla bir marine estetiğine sahipken, Happy daha yuvarlak turunçgiller ile "meyve suyu kokulu" daha fazla turuncu bir renge sahip ve biraz daha yeşil; yalnız Gio'ya göre daha az marine temasına sahip.

Geçmişte 2000'li yıllarda n'oldu bilmiyorum (sanırım çok satan parfümlerdenmiş), bugün Happy, rekabetçi modern parfüm piyasasında sürprizsiz aşina kokusuyla popülaritesi hayli düşük kalıyor, uygun fiyatlı olmasının avantajıyla da halen bir şekilde piyasada kendine yer bulabiliyor olsa gerek.

Peki Happy, Gio gibi Okyanus Ferahlığı Odası Spreyi gibi mi kokuyor? Hayır, öyle kokmuyor. Okyanus Ferahlığı Oda Spreyi’nin mandalina flankerı gibi kokuyor.

Ama şu an, bugün bu parfümün daha da önemli bir sorunu var, o da adı: "Happy"

Gerçekten böylesine bir pandemi döneminde, siyasi çalkantıların, ekonomik buhranların içerisinde, bir yandan insan hakları ihlalleri, kozmetik firmaların hayvanlar üzerindeki acımasız deneyleri devam ederken, adeta tam da dünyanın sonundayken, dünyanın son günü, mahşerin ortasında böyle Pollyannavari bir parfüm seçimi ne kadar doğru? Emin değilim...

Click image for larger version

Name:	happy.jpg
Views:	127
Size:	107.0 KB
ID:	201860

Yorum

• Mont Blanc - Explorer

Yorum

• CHANEL .. COROMANDEL EDT

Hafif yagmurlu serin dag havasina cok yakisti... cok hosuma gidiyor...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                                X