Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Calvin Klein - Reveal Men. 🙂

Yorum

• Bugünlerde güzel bir gül parfümü arıyorum. Bulana kadar Mon Guerlain Bloom of Rose ile idare edeyim diyorum ama daha ziyade bir narenciye parfümü bendeki EdT. "Gül nerede" diye çok sorgulanan bu parfümün EdP'si de geçen yıl piyasaya sürüldü, daha fazla gül içerdiği, kullanışlı ama biraz jenerik, sıkıcı bir parfüm olduğu gibi yorumlar var. EdT'yi yaz günlerinde rahat kullanmıştım ve artık şişenin sonu görünmeye başladı, belki de EdP'yi denememe vesile olur biten şişem.

Deneyen olduysa yorumlarınızı duymak isterim.
      Temiz ama keskin olmayan, yumuşak, hafif tatlı ama ud, baharat, şeker gibi akorlarla boğulmamış, taze gül kokuları önerilerinize de açığım

Yorum

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Aslında Paris Premieres Roses veya Paul Smith Rose derdim ama malesef onlar artık bulunmuyor. Son dönemin parfümlerinden Idole ve Idole Intense yoğun gül içeriyor bence. Ben beğeniyorum. Idole kullanmıştım ama burnumu kaşındırdığı için (alerjik astım hastasıyım) istediğim halde büyük boyunu alamadım. Bir arkadaşım her ikisini de çok severek kullandı ve Intense için daha yumuşak diyor. Ben de onun üzerinde çok beğenmiştim kokusunu.

• Rayiha
        Rayiha Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Libra, Paris EdT radarımda, ilk denediğimde çok etkilenmiştim. Idole ile yıldızım pek barışmadı, gülden ziyade acımsı bir misk aldığımı, kokunun pek de dayanmadığını hatırlıyorum. Intense içinse daha olumlu yorumlar var, o da merakımı cezbediyor, bir mini boy alsam mı diyordum, teşekkürler yorumlarınız için

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Rica ederim🥰Paris EDT benim en vazgeçilmez parfümlerimdendir. Eskiden çok çok kalıcıydı.Sabah uyandığımda saçlarımdan, yastığımdan buram buram gelirdi kokusu. Şimdi o kadar değil. O yüzden artık edp yi de sık sık kullanıyorum. Elimde ikisi de bulunur hep.

• Dior Pure Poison

Yorum

• L'erbolario Vetiver de la Réunion

GM1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Guerlain Habit Rouge

Yorum

• AJMAL ...WISAL

Yaaani... yorum yok

Yorum

• Jovoy remember me

Hava sıcaklığı arttı diyemi yoksa dekant şişesinde demlenince mi oldu bilmiyorum, parfümün sentetikliği artmış. Burnunuzu dayanınca aldığınız o ilacımsı koku artık belirgin bir şekilde burnunuzu dayamadan geliyor. Önceden uzun süreli kullanımda yorucu bir koku diyordum, şimdi ise daha baştan yormaya başlıyor diyorum. Belkide soğuk havaların parfümüdür.

Yorum

• acqua di elba sport,italya toscana bölgesine ait bir parfüm evi.nişmi designermı bilmiyorum.floransada tesadüf eseri gezerken bulduğum bir mağzaydı.Güzel bir yazlık. açılışında bolca baharat ve turunçgil var çok katmanlı ve zor bir açılış. kısa sürede parfüm dinginleşiyor.Kremsi odunsu bir turunçgil kokusuna dönüyor.Nane gibi felseğen gibi yeşilliklerinde kokusu geliyor.göcek koylarında denizle orman kucaklaşmış çiçekler, deniz kokusu,çam ağaçlarından yere düşen kurumuş iğne yaprakları hep birlikte bir aroma oluşturmuşlar sanki.Oldukça karışmış aromatik bir parfüm

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: junleon View Post
                  Jovoy remember me

Hava sıcaklığı arttı diyemi yoksa dekant şişesinde demlenince mi oldu bilmiyorum, parfümün sentetikliği artmış. Burnunuzu dayanınca aldığınız o ilacımsı koku artık belirgin bir şekilde burnunuzu dayamadan geliyor. Önceden uzun süreli kullanımda yorucu bir koku diyordum, şimdi ise daha baştan yormaya başlıyor diyorum. Belkide soğuk havaların parfümüdür.
                  Evet.. yogun ..kislik bir koku.. Kisa soguk havalara yakışan sicak bir koku oldugundan sicak gunesli havalarda yorar..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• beraber kullandığım le parfum ile tresor midnight rose... le parfümdeki yoğun yasemin, portakal çiçeği ve paçuli yine yoğun topraksı mor gül ile mükemmel bir uyum sağlıyor... bohem, umursamaz, asil kokular ikisi de...
                    bu arada günden kalanlar da süper bir kitap arkadaşlar, belki de son yıllarda okumakta olduğum, olacağım en duygusal, kırılgan roman, muhakkak şans verin. ben yazara sarıcam pek yakında külliyatını okumayı düşünüyorum...

Click image for larger version

Name:	C221E18F-1706-4068-9D85-3AE221F5767C.jpeg
Views:	174
Size:	2.82 MB
ID:	200422

Yorum

• teafortwo
                      teafortwo Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Remains of The Day i de izlemenizi öneririm. Şahane bir uyarlama olduğunu düşünmüşümdür hep - birçok Ivory/ Merchant işbirliği gibi- Şu anda Netflix de mevcut diye de ekleyeyim.

• Swann
                      Swann Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      teafortwo teşekkür ediyorum çok... madem ben de karşılık vereyim; pek yakında izlediğim ve en sevdiğim tür olan kara filmlerden; dark passage (1947). ben app tv’den izledim

• teafortwo
                      teafortwo Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      ☺️ ben de not aldım

• tom ford beau de jour

Yorum

• O'driu - peety
                      Rahatsız etmeğen bir hayvansallık, soğuk havalar uygun

Yorum

• Tom Ford Ombre Leather. Alternatifini henüz keşfedemedim.

Yorum

• JO MALONE... MYRRH&TONKA

Bu kokuya bayiliyorummm...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior Eau Sauvage Parfum

Yorum

İşleniyor...
                            X