Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Guerlain Lidge en çok turunçgil, kakao ve baharat notalarını hissediyorum açılışta alkollü sonradan durdukça güzelleşen bir parfüm, eski versiyonu ve extreme versiyonuyla farkı nedir? Zamanla fikrim değişir mi bilmiyorum ama elimde dekant olarak bulundururum fakat şişeli olsun diye peşine düşeceğim bir parfüm değil

Yorum

• MFK.. GRAND SOIR

Hafif... fresh.. hos .. maskulene egilen tercih edip surekli kullanmak isteyecegim bir parfum degil.. yogun amber ve oud kokularına karsilik iyi bir alternatif...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• DHİ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Nishane - Ani. Mutlu akşamlar.

Yorum

• Zino Davidoff, Davidoff (Vintage)

Michel Almairac, yüksek gövdeli bir fujerde yapılabilecek en özgüvenli, umursamaz, cool açılışlardan birini bu parfümde gerçekleştiriyor. Bu kokunun giriş yaptığı bir ortamda herhangi bir burnun buna kayıtsız ya da güçlü kalması imkansız gibi bir şey.

İlk olarak lavanta, ada çayı ve turunçgiller ile birlikte sert, keskin aromatik sivriliğin vurduğu bu kokuyu ilk kokladığımda burnumdan kan gelmişti. Ardından, Tyler Durden’dan yumruk yiyen bir Fight Club üyesi gibi burnumu, elimi, yüzümü silip, kravatımı düzelterek bu maskülen-centilmen parfümün karşısına geçip kokunun vermiş olduğu aynı kendisi gibi beyefendi bir eda ile teşekkür etmiştim.

Guerlain tayfasından görebileceğimiz bu tarz özgüvenli bir açılış ile bu yapı dışında karşılaşmak çok hoş bir sürpriz…

Guerlinade çizgisi gizli “x” molekülleri düzeyinde bir imzaya sahip olsa da özellikle Zino’nun açılışındaki turunçgiller, özellikle bergamot ve kapanışındaki vanilya ile bu çizgiye eklemlenebilecek, en azından yakışabilecek bir DNA’ya sahip. Guerlain koleksiyonu retrospektifinde bir yere bu parfümü koysak, ne kadar çok yakışabileceğiniz hayal etmek zor olmasa gerek. Kuşkusuz Zino, her yerde ve her zaman hiç sırıtmayacak ve saygıyla anılacak bir klasik olma statüsünü devam ettirebilecek bir güce, duruşa sahip.

Gerçi bu parfüm de en nihayetinde imza isim Michel Almairac ve dönemin efsane imza marka ismi Davidoff’un bir buluşması…

Açılışının keskin, asidik yapısından dolayı kokunun ilk bölümlerini sevmeyenler azımsanmayacak sayıda, çokça da ardından gelen güzellikler için bu açılışa sabredildiğinden bahsediliyor. Bu yorumları anlıyorum… Ama bu açılış bana 60’lı yıllardaki Fransız Yeni Dalga yönetmenlerinin kamerayı doğru yön olan sağa çekmesi yerine sola çekmelerini hatırlatıyor ya da besteci Şostakoviç'in sert, keskin yaylılarını. Ben bu tarz kullanımda biraz sanatsal bir yön seziyor, saygı duyuyorum ve de şu perspektiften bakmayı tercih ediyorum: Eğer bu açılış olmasaydı kalp ve dry-down bölümünün güzelliği bu kadar açığa çıkmaz, sonraki bölümlerden bu kadar zevk alamazdık. Sonuçta, bir resim imgeleminde de estetik, salt yeşilin kendisi değil, diğer renklerin yanındaki yeşilin estetiğidir.

Açılışı dahi saatlerce konuşulacak, tüketilmesi zor bir kokunun bugün keskin patikalarında yürüyüşteydim... Zino; bitmeyen bir yol, parfüm içinde parfüm, kitap gibi, her bölümü ayrı, ders niteliğinde bir fujer.

Click image for larger version  Name:	zino-afis-yen.jpg Views:	3 Size:	46.6 KB ID:	190863
            Son Düzenleme Aryan; 07-01-21, 19:29. Tarafından yapıldı.

Yorum

• İbrahim20
              İbrahim20 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Zino'nun benim için en özel kısmı açılışıdır. Keskin, karanlık ve asitli bir lavanta... Kalemine sağlık Arda hocam, değerinin bilinmesine mutlu oldum

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Teşekkür ederim İbrahim20 hocam, buna ben de sevindim.

• Hastane yatışında olduğum için tek bir alternatif var. Üstüme ve ellerime bol bol Eyüp Sabri Hatıralar kolonyası sıkıyorum.

markanın en güzel kokan kolonyası bana göre. Gerçektende eskiler kokuyor.

Yorum

• orangeverte
              orangeverte Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çok geçmiş olsun.

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Acil şifalar dilerim.

• Franck Boclet Tobacco
            Tobacco Vanille nin birebir aynısı ama daha sevilebilir bir o kadar tatlı bir tütün parfümü fakat T.V. gibi sert değil. Parfümü beğendim tatlılığı bir tık düşürseler ve kalıcılığı yeterli olsa şişeli alınabilir belki. Şimdilik bunun yerine Arabesque tercih ederim ilerde değişir mi tercihim bilemem.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Selective44
              Selective44 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tütün parfümlerini çok severim. Şimdiye kadar denediğim en iyi designer Aramis tobacco Reserve oldu.

• Terre D'Hermes...

Yorum

• Dunhill British Leather

Ferah çam, deri ve yumuşak odunlar...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
                Hastane yatışında olduğum için tek bir alternatif var. Üstüme ve ellerime bol bol Eyüp Sabri Hatıralar kolonyası sıkıyorum.

Gecmis olsun... Insallah kötü birsey yoktur...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Selective44
                  Selective44 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Şükür kötü bir durum yok. Günlerim bol bol tahliller ve makinaların içinde geçiyor sadece

• Jovoy - Private Label

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
                  Hastane yatışında olduğum için tek bir alternatif var. Üstüme ve ellerime bol bol Eyüp Sabri Hatıralar kolonyası sıkıyorum.

Geçmiş olsun hocam, hekim olduğunuzu hatırlıyorum.. Ben Ankara'da aile hekimi uzmanıyım.. Ben geçen sene Mart ayında geçirmiştim, kabus gibiydi, ama yatış endikasyonu doğmadı.. Hastanede mi görevlisiniz? Virüs yükünüz fazla sanırım..

Yorum

• Selective44
                    Selective44 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    hocam bir dönem hastahanede görevliydim. Fakat pandemi sürecinde çok bulundum hastahanede. Oradan kalmış aklınızda. Nöbetlere kalıyordum. Fakat tecrübe sebebi ile sık sık bulunuyorum yine hastahanede. Ege Üniversitesi zaten şu an pandemi hastanesi. Hasta kabulü kesinlikle yok.

• initio side effect - 4 fıs

Yorum

• Bvlgari Man İn Black

Yorum

• Chanel allure homme.

Yorum

İşleniyor...
                      X