Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• jo malone poppy&barley.

Yorum

• Hermessence - Cuir d’Ange

Yorum

• Armanı prive vetiver d'hiver. Tam bu havaların kokusu.

Yorum

• Costume National J kullandım Kiraz çiçeği kokusu ve pirinç kokusunun ciltte nasıl hissedildiğini öğrenmiş oldum Güzel ve hafif bir koku

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• DIOR.. AMBRE NUIT

Dekant toplaya toplaya elimde beni idare edecek kadar kokum var.. Insallah bikarim da siseli istegimden vazgecerim... Boyle boyle en azindan keyfini çıkartırım.. Bu havalarda bana cok iyi gelen hafif amber yorumu...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• battito d'ali profumum roma
              Vanilyalı, kremsi bir koku.

Yorum

• bugun de nishane ani ile devam

Yorum

• Masque milano kintsugi

Yorum

• Jo Malone - Hemlock & Bergamot

İşte size gerçekten güzel bir Jo Malone kompozisyonu! Pudralı olmasına aldırış etmiyorum; mimozası belirgin, bergamotun etkisi çok hafif, adı geçen hemlock (katranağacı, baldıran otu olarak geçmekte) nasıl kokar bilemiyorum ama bütün içinde bir yerlerde bir izi olmalı. Kalıcılığı bence çok iyi ve yayılım kademeli bir şekilde azalsa da son derece kafi. Fakat 2 yıldır limited edition lar böylesi parçalar içermiyor.

Yorum

• Asaid
                      Asaid Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      burada kastedilen hemlock, Conium cinsinin Maculatum türü. Adı karıştırılan diğer hemlock denilen türler de çamgillere mensup olan Tsuga cinsinin alt türleri. Huş ağacı veya katran ağacı ise Betula'nın alt türlerine deniyor. genelde parfümerlerde Betula Pendula türü kullanılıyor isli gerçekten katran gibi bir akor sunuyor. Burada kullanılan hemlock çiçeği ise gerçeğini koklamadım fakat muhtemelen başka elementlerle oluşturulmuş bir akor çünkü oldukça zehirli olduğu söyleniyor bu baldıran otu tayfasının.

• teafortwo
                      teafortwo Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Evet, fragranticada nota bazlı inceleme yaparken Ormonde Jayne Man ve Woman ve Elixir de içerik olarak Tsuga cinsine yer verildiğini fark ettim. OJ Man i denemiş olsam da, orada da nasıl bir etki bıraktığını anlamadım muhtemelen. Gerçekten de bileşenleri teker teker tanımak deneyimde ciddi bir fark yaratır diye düşünüyorum gün geçtikçe ama endüstrinin bir parçası olmadan epey güç bu. Katkınız için teşekkür ederim.

• Tom Ford Italian Cypress dolu dolu kendini hissettiren selvi ağacının o taze kesilmiş halini 12 saat boyunca kokusunu aldım. Performans olarakta gayet yeterli ve dozajinda bir parfüm.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Profumum Roma - Patchouly

Yorum

• Zara True Leather

Yorum

• Ermenegildo Zegna sicilian mandarin. Çok doğal kokan bir mandalina noktasının ön planda olduğu tam ilkbahar yazlık bir kompozisyon.

Yorum

• UNIQUE LUXURY.. IZMIR

Bence adi ANKARA olmaliydi... koku guzel fena degil ama verdigi his IZMIR i yansitmiyor.. daha fazla bisey demeyeyim...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Van Cleef & Arpels - Bois d'Amande

İlk 10 dakikada odunsuluk belirgin bir şekilde rutubet hissi veriyor, sitrus çok keskin değil. Sonrasında biraz odunsu ve epey tatlı vanilya. Bir saat içinde koku oturuyor ve artık dönüşmüyor. Yumuşak bir vanilya en net hissedilen öğe oluyor, bademin varlığı fazla göze çarpmıyor. Orchidee Vanille ile benzer bir vanilya kullanımı var kompozisyonda ama oradaki bayık çiçeksilik olmadığı için çok daha iyi bir iş bence Bois d'amande. Yayılım ilk 1 saat güzel, sonra tene yakın. Kalıcılık ortalama.

Yorum

İşleniyor...
                              X