Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nishane Anı, kış kendini hissettirdikçe yoğun parfümlere iyice eğilimim artıyor. Rüzgarda vanilya burnuma burnuma geliyor

Yorum

• Bu Aralar Chergui Beni Kendine Çekmeyi Başardı.Bir Zamanlar Fazlasıyla Abartılı Bulurdum Kendisini,Ama Yeni Yeni Anlamaya Başladım Başyapıt Olduğunu.

Yorum

• Armani Prive - Cuir Amethyste..

Atomuna kadar designer olan bir firmadan, niche bir marka olmasa da niche bir kolleksiyon yaratmak, İnsanları, doktorları,bilim adamlarını, kadınları ve dolayısıyla bilimi ve çağdaşlığı aşağılayıp prim yaptığını

sanan ortadoğu zihniyetli bir komedyen olan Cem Yılmaz'dan sanatçı yaratmaya benziyor.. Olmamış, olmuyor ve olacağı da yok..

Öykündüğü rahmetli Sadri Alışık ise, tam tersi değerleri yaşatır ve savunurdu..

Parfüme gelirsek, huş ağacı, kişniş, gül, paçuli falan filan..

Güzel mi, evet..

Etkileyici mi? ​​​​​​​Sayılır....

Niche mi?

Hiç değil..

Yorum

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ahaha parfümden Cem Yılmaz'a, Sadri Alışık'a nasıl da birden bağladınız, çok iyi ya asfgddf
          Son Düzenleme Aryan; 01-10-20, 16:56. Tarafından yapıldı.

• uncle-benjen
          uncle-benjen Yorumladı
          Yorumu düzenleme

• Dolce Gabbana Velvet Cypress

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Hermes Rouge

Yorum

• Nicolai New York Intense

Tam bir bahar havası var Adanada rüzgarlar esiyor. Sonbahara yakışacak en güzel parfümlerden bir şey dikkatimi çekiyor ama bu parfümü kadınlardan çok erkekler beğeniyor kadınlar genellikle baba parfümü olarak görüyor.

Yorum

• Dior Sauvage edt

Yorum

• splitten gelen mancera - aoud lemon mint kullandım. kalıcılığı çok iyi. bi kaç kişi "çok güzelmiş ne sıktın" diye sordu. şişeli alır mıyım emin değilim.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: guardian View Post
                  splitten gelen mancera - aoud lemon mint kullandım. kalıcılığı çok iyi. bi kaç kişi "çok güzelmiş ne sıktın" diye sordu. şişeli alır mıyım emin değilim.
                  Aoud Lemon Mint'i ben kullandığımda da ofisteki arkadaşlar, kokunun tüm odayı doldurduğundan bahsetmişti. Korona döneminde evde geçirdiğimiz vakitlerde denediğimiz parfümlerin kalıcılığını, yayılımını kokuya adaptasyondan dolayı tam anlayamayabiliyoruz. Bu yüzden olabilir, yorumlarda parfümün bu yönü hakkında pek yazılmadığını görüyordum, ben de bu yönde bir yorum eklemek istedim. Kalıcılığı, yayılımı iyi olan ve çevreden olumlu geri dönüş alınabilecek bir koku. Bu açıdan tavsiye edilebilir. Ama Mancera benim parfüm evim değil, ben almam o ayrı tabii.
                  Son Düzenleme Aryan; 01-10-20, 17:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                    Rayiha Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Mancerazadelerden Montale, Xerjoffgiller, Terenzi ve Şürekası, Creed Sülalesi "benim parfüm evim değil"den öte, görünen vitrinin arkasında yolunda gitmeyen, sahte birşeyler var duygusu yaratıyor bende, önyargı mı, önsezi mi... Bilemiyorum Aryan.

• Yves Saint Laurent - M7 Oud Absolu
                  baştan ortaya kadar ön sıralarda olan hastane kokusu denilen klor/iyot çözeltisi ile antiseptik havası ve hafifçe de portakal karışımı ile kimyasal çağrışımlı plastiğimsi ferah'a yakın kısımda yüksek ihtimal sentetik ud etkili. ilk 40-50 dk dan sonra koku daha çok mür ve paçuli eşliğinde devam ediyor. portakal/labdanum tatlılığı yok'a oldukça yakın. orta kısım yine mür-sentetik ud kaynaklı olmalı ki Neil Morris Fetish'inin baş-orta kısımları ile oldukça benzer fakat Fetish'teki tatlılıkta hayvansala yakın ambergris oldukça etkiliydi öyleki mürün yoğunluğuna rağmen bir ambergris parfümü olarak da bakılabilecek bir yapıdaydı. Burada ise çoğunlukla hissedilen orta kalitede bir mür ve paçuli. Sonuç olarak M7 deki ud kullanımı çok sevebileceğim bir tarzda değil. (istisna olarak Ellie Saab no.4'deki ud da bu tarz olsa da nedenini bilmediğim şekilde iyi hissettiren bir tarafı var.)
                  Orta ve Son kısımda yoğunlukta olan mür ve paçuli ikilisi ayrıca sevdiğim notalar olmasına rağmen bu şekilde birleşimleri (büyük ihtimal sentetikliğin de etkisiyle) çok da sevilesi gelmedi. bazı parfümlerde sade ve az nota kullanımı onu yükseltse de kendi adıma bu parfüm için onu söyleyemiyorum.
                  Son Düzenleme Asaid; 01-10-20, 18:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Creed - Tobarome

Yorum

• Roja dove Elysium

İyi geceler

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• PDM - Layton.

Yorum

• FM French Lover

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Frank Muller - Aeternitas

Yorum

İşleniyor...
                            X