Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• YSL Jazz

Yorum

• Xerjoff naxos

Yorum

• Nishane colognise.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Parfums de Marly - Kalan

Yorum

• Lalique - Encre Noir À L'Extrême
            kalın yeşil vetiver + tatlı/acı çam reçine tütsüsü
            faz geçişlerinin nisbeten hızlı olması ve kalıcılığının oldukça kısa oluşu(ki bu parfümün bana göre tek büyük sorunu) dışında koku kalitesi mükemmel. bana göre bu tarzı sevenler için fiyat/performans'da zirvede olmasının yanısıra, fiyatının az oluşu düşünülmediği takdirde bile rahatlıkla tercih edilecek seviyede. kokusu açısından sentetiklik sorunu yok bana kalırsa. hem vetiver hem çam tütsüsü gayet doğal olarak verilmiş. sonlara doğru kokuyu algılamak zor, muhtemelen buna bağlı olarak sandal, paçuli, iris, benzoin sözü edilecek derecede hissedemedim. farkedebildiğim tek değişim vetiver ve çam tatlılığının azalması, acı reçineli tütsünün artması.
            bu tarzın daha başarılı örnekleri olsa dahi karakteri güçlü bir parfüm. daha da ilerisi bağımlılık yapan bir koku karakteri var. Genellikle kişiler tarafından zor bulunan bu koku tarzına alıştırabilecek ve yine bu tarza yakın daha başka parfümler aratacak derecede kaliteli bir "geçiş" parfümü.(en azından bende olan buydu)

Yorum

• Acemiburun
              Acemiburun Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Bu siteyle tanışmamı sağlayan kokudur kendisi,araştırırken buraya denk geldim ve üye olmuştum belki 5 ay öncesi gibi.. ilk edindiğim dekant olmuştu alt tarafı bir koku yorumuna bakıcaktım öyle olmadı 😄

• Asaid
              Asaid Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              benim de vetivere alışmamı sağlayan koku olmasının yanı sıra, eskiden beri sevdiğim tütsü'nün parfümlerdeki kullanım tarzını tanıyıp sevmemi sağlamıştı. düşük fiyatı ve nisbeten ulaşılabilir oluşu bu parfümü birçok kişi için bu tarz karanlık kokular ile tanışma yolunda ilk basamaklardan yapabilecek bir konum sağlıyor.

• Tf Neroli portofiino acqua

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Asaid View Post
              Lalique - Encre Noir À L'Extrême
              kalın yeşil vetiver + tatlı/acı çam reçine tütsüsü
              faz geçişlerinin nisbeten hızlı olması ve kalıcılığının oldukça kısa oluşu(ki bu parfümün bana göre tek büyük sorunu) dışında koku kalitesi mükemmel. bana göre bu tarzı sevenler için fiyat/performans'da zirvede olmasının yanısıra, fiyatının az oluşu düşünülmediği takdirde bile rahatlıkla tercih edilecek seviyede. kokusu açısından sentetiklik sorunu yok bana kalırsa. hem vetiver hem çam tütsüsü gayet doğal olarak verilmiş. sonlara doğru kokuyu algılamak zor, muhtemelen buna bağlı olarak sandal, paçuli, iris, benzoin sözü edilecek derecede hissedemedim. farkedebildiğim tek değişim vetiver ve çam tatlılığının azalması, acı reçineli tütsünün artması.
              bu tarzın daha başarılı örnekleri olsa dahi karakteri güçlü bir parfüm. daha da ilerisi bağımlılık yapan bir koku karakteri var. Genellikle kişiler tarafından zor bulunan bu koku tarzına alıştırabilecek ve yine bu tarza yakın daha başka parfümler aratacak derecede kaliteli bir "geçiş" parfümü.(en azından bende olan buydu)
              2006 yılında üretilen Encre Noire'dan bayağı esinlendiği yazılıp çizilen, çok benzetilen 2008 çıkışlı Chanel Sycomore'u merak ediyorum. Özellikle Encre Noire A L'Extreme ile Sycomore, Sycomore EDP. arasındaki farklar nelerdir? Bu soruyu genel olarak ortaya soruyorum ve eğer bu konu hakkındaki yazabilecek varsa gerçekten çok faydalı olacak...

Biri 30 dolar, diğeri 350 dolar... Fiyat farkı şaşırtıcı seviyede!

Yorum

• Acemiburun
                Acemiburun Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Benim görüşüm sycomore biraz daha temiz ve yeşil bir koku kalıcılığı ecnre noir den daha iyi , encre noir a l xtreme daha topraksı küfe yakın bir koku kalıyor benim görüşüm bu şekilde.

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                ben de merak ediyorum bunu, sycomore denemek nasip olmadı daha.

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Encre Noire A L'Extreme'in daha karanlık ve depresif olduğu yazılmış Sycomore ile karşılaştırmalı yorumlarda...

• Armaf CDNi

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• RL Safari

Yorum

• Tozlu decantlarından arasından bulduğum sevilen ama pekte önemsemediğim 5ml Creed Royal Oud kullandım.

Başlangıçı orman havasında odunsu fantastik,sert bir açılış yapıyor, bir çok otorite tarafından sevilmeyebilir, sonrasında değişiyor tatlı baharatlar ve tarşın efsane bir renge bürünüyor. Ne kadarda Öd olsada sanki bildiğim öd parfümü gibi değil daha çok tatlı baharatların ve odunun hakim olduğu bir kompozisyon olmuş. Maskülen parfüm böyle olur dedirtiyor.
                  Açılışı fantastik keskin, orta notaları çok çekici ve eksantrik, sonlarında biraz tatlılık gidiyor tekrardan odun ve keskin baharatlar zemine oturuyor.

Şahsım adına 5 yıl önce kullandığımda bu kadar çok sevmemiştim ama şuan sanırım şişe almayı düşünebilirim yada 20ml kadar decant olarak deneyimlemeye devam ederim, bakıcaz.

Yorum

• Guerlain Homme EDP

Yorum

• Pekji - Zeybek..

Kadin, erkek ya da unisex mi sorusunu geçtim, hangi mevsim, hangi ay, hatta günün hangi saati, açık havada mı, kapalı mekanda mı, hangi ruh durumunda ya da ne yaparken, örneğin bir yemekte mi, denizde mi, havada mı gibi sorulardan bir lisans üstü çalışma çıkar..

Mea culpa bile bir yerden sonra dizginlenirken, bu coştukça coşuyor..

Sonlara doğru adeta tozutuyor..

Icindeki saman , tonka, vetiver ve misk, mahşerin dört atlısı gibi dörtnala tozduman geçip gidiyorlar..

Nos vemos, cuidate..
                      Son Düzenleme uncle-benjen; 29-09-20, 13:03. Tarafından yapıldı.

Yorum

• orangeverte
                        orangeverte Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Sizin bu yorumdan sonra ilgimi çekti. Ya me llamo la atencion verdad.
                        Cuidese mucho igual

• uncle-benjen
                        uncle-benjen Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Gracias mi amigo..

• Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be .. Müthiş bir koku özelikle benim gibi notalar icin de kahve , kakao ve paçuli birlikteliğini sevenler için

Yorum

• Mevsimler son baharın bulgusunu gösterince
                        frederic malle musc ravageur kullandım sıcak bir vanilya, tarçın karanfil hafif kirli nüanslar ve otantik bir yayılım

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• Jil Sander Man, Jil Sander (Vintage)

Thierry Wasser ve Annick Menardo‘nun tasarladığı 2007 çıkışlı bu parfümünün açılışı menekşe ile lavantanın yanına ufak bir bergamot dokunuşuyla açılıyor… Buradaki menekşe, kokunun çiçeksi bölümünde en hakim ve sadece açılışında değil parfümün ilerleyen bölümlerinde de hissedilebilirliği olan notalardan biri. Beğeniye uygun, yuvarlak bir menekşe kullanımının yanında lavantayı da gayet modern buldum. Bergamot ise belli belirsiz, açılışında görece biraz hissedilip kayboluyor.

Açılışını gayet sevilebilir çiçeksi, canlı bir kokuyla açılan bu parfüm ilerleyen bölümlerde vetiver, ada çayı ile alt notalardan sedir, deri ile birlikte daha kuru, solgun bir ağacımsı kokuya dönüşüyor. İlk bölümler adeta ilkbahar iken son bölümler sonbahar gibi…

Vetiverin hissedilebilirliği menekşe gibi yüksek olan bu kokuda menekşe düşüşe geçerken yerini vetiver almaya başlıyor, orta bölümlerindeki adaçayı da açılıştaki bergamot gibi daha arkada kalıyor. Baz nota olan güçlü bir sedirin yanında yer alan deri kullanımını zayıf bulduğumu söylebilirim. Mür ise alt bölümlerden verdiği tatlılıkla kokunun kaçabileceği acımsı tarafını dengeleyerek, sevilebilir farklı hoş bir çerçeve çiziyor. Bunların yanında açıklanan notalarda olmasa da kokuda bir tütsü dokunuşu hissetmek de mümkün…

Genel olarak yorumum: Özellikle parfümde verilen menekşe kokusunu pek etkileyici bulmadım ve çok sevemedim. Daha dalından, kaliteli, gerçekçi bir menekşe ya da özgün gelebilecek bir yorum ile koklamak isterim ben. Baz bölümündeki deri de biraz güçsüz kalmış. Toplamda kokusu, genel beğeniye uygun olan bu parfüm pek heyecan yaratmayan bir etkisi oldu bende. Zaten 2007 çok eski bir tarih olmamakla birlikte parfümün kokusu da iz bırakan vintage parfümler çizgisinden çok uzakta…

Click image for larger version

Name:	jil man2.jpg
Views:	227
Size:	28.0 KB
ID:	180281

Yorum

İşleniyor...
                          X