Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nicolai Cuir Cuba Intense. Kirli denilebilecek, keskin tütünlü bir başlangıç yapıp, neredeyse sabunumsu, hafif çiçeksi bir sona doğru ilerliyor. Daha önce bu kadar radikal bir değişim geçiren parfüm denememiştim. Çok hoşuma gitti.

Yorum

• Cartier Declaration

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Mancera Cedrat Boise

Yorum

• Rogue perfumery chypre siam kullandım

Yorum

• HDP 1725 ile güne merhaba dedik.

Yorum

• Yves Saint Laurent Opium Pour Homme

Başlangıcı Anasonla Açılıyor.Farkli Bir Açılış Tüm Piyasa Kokularından Aykırı İcķimsi.2 Saat Sonra Karanfil Tarzı Tarçınla Karışık Bir Ağır Ambiyans Var.Bu Kısmı Hiç Sevmiyorum.Sonlara Doğru Vanilya Baskınlaşıyor.
              Başlangıcına Nötr'üm.
              Orta Notaları Sevmedim.
              Alt Notalara Bayıdım.

Yorum

• Thierry Mugler Angel Men kullandım.

Uzun zamandır denemek istediğim kült bir parfüm olan A Meni ben sevdim. 1996 yılına göre çok değişik bir parfüm yapmış Mugler. Paçulisi çok hoş işlenmiş. Açılışı freşim ben diyip bir bir iki dakika kandırıyor. Hemen tatlılaşıp koyulaşıyor. Tatlı ama iç kaldıran tipteki şekerli parfümlerden farklı, başarılı bir tatlılık. İlki çok kısa süren iki fazı var diyebilirim kısaca. Bu arada Pure Havane'yi bu parfümden bir kaç notayı çıkarıp üstüne tütün ekleyerek yapmışlar. Sonları baya yakın birbirilerine. Performansı yerinde. Tuttum seni A Men.
                Son Düzenleme vagonlar; 27-08-20, 16:36. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Amouage Interlude Black Iris

Bugün evde olduğum için havanın sıcaklığına aldırmayıp klimaları kökleyip kullandım. Soğuk ortamda kokusunun güzelliği resmen pimi çekilmiş bomba etkisi yarattı. Performansı da cabası. Koku sabah 11‘den beri burnumdan gitmedi diyebilirim.

Yorum

• vagonlar
                    vagonlar Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Fazla güçlü gerçekten. 5 ml dekant 1 ömür gider bence.

• xPixa
                    xPixa Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Valla dekanttan 3 fıs sıktım boyun çevreme sonuç böyle oldu Şişeli alsam benim için cidden evladiyelik olur

• Nasomatto Hindu Grass, bana paçuli notasını sevdiren parfüm,severek kullanıyorum.

Yorum

• Cool Water, Davidoff (Vintage)

Bu parfümü ilk kullandığım gün, bir yerden yeşil bir koku geliyor diye çevreme bakınıp durmuş, sonra biraz geç de olsa benden geldiğini anlamıştım. Bu, benim için parfümün en şaşırtıcı, sürprizli yanı oldu.

88 yılında kuşkusuz parfümün en önemli özelliği
                    calone kullanımıyla birlikte deniz/marine teması olduğu için mavi imajı üzerine inşa edilse de Pierre Bourdon tek boyutlu bir parfüm yaratamayacak kadar efsane bir isim. Bir yandan dönemin Davidoff’unun da sıradan, basit bir koku istediğini düşünmüyorum.

Parfümün açılışı başta calone ve lavanta olmak üzere yeşil notalar, biraz tuzlu, biraz da kişnişten gelen baharatlı dokunuşlarla birlikte adeta patlıyor! Bu yüzden ilk kokladığımda, bu parfümün sıcak bir yaz günü için güçlü kaçabileceğini bile düşünmüştüm.

Bu fujerin açılışındaki lavanta adeta zorunlu bir güzellik, calone ise son derece jenerik, tuz ve baharat dokunuşları okyanus dalgaları gibi güçlü-maskülen, yeşil notalar ne de güzel...

Cool Water, dalgalandıkça durulan denizlere benziyor... Zaman geçtikçe tuzlu ve baharatlı dokunuşlar azalırken yeşil notalar kendini daha net bir şekilde gösteriyor, koku sabunsu bir temizlik ile sakinleşmeye başlıyor. Yeşil notalar arasında biberiye ve nane, kendini en fazla hissettiren notalar. Sucul notalar kokunun modern tarafıyken, biberiye kokunun 80’ler,
                    nane ise kokunun “Cool” yönü. Bunların yanında sandal ve sedir ağacımsı, neroli-yasemin-sardunya da kokunun çiçeksi tarafı. Amber, meşe yosunu, tütün ile baz bölümü ne de maskülen! Tıpkı açılışı gibi.

Sert okyanus dalgaları gibi başlayan parfümün kokusu ise tenden ayrılırken; amber ile miskten çok hoş bir şekilde gelen temiz-tatlı, huzur veren kokusuyla güzel bir günün sonunda, akşamüstü güneşin batışındaki dingin, sakin, güzel denizleri anımsatıyor...

Click image for larger version  Name:	cool water green.jpg Views:	0 Size:	190.5 KB ID:	178337
                    Son Düzenleme Aryan; 27-08-20, 23:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Mancera Precious Oud. İlginç bir koku. Notalardaki viski, tramisu ve oud kombinasyonunu net olarak alabiliyorsunuz. Keşke bu parfümü Mancera'dan daha kaliteli bir marka üretse. Çünkü parfüm genel olarak başarılı olmasına rağmen kullanırken bir olmamışlık hissettim.
                      ​​​​​

Yorum

• Dsquared2 Wood Pour Homme

Yorum

• Dunhill - Icon

Yorum

• Bvlgari Aqva pour homme

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior eau sauvage edp

Yorum

İşleniyor...
                              X