Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Penhaligon's Esprit du Roi

Yorum

• Click image for larger version  Name:	images.jpeg Views:	0 Size:	64.2 KB ID:	175979
      Sucul, hafif tuzlu havası beyaz çiçeklerle bezenmiş sedire oturtulmuş ve misk ile doğru bütünlüğe eriştirilmiş. Sel Marin'in kremsi akuatikliği, acqua di sale'in verdiği temayı daha burnu yakmadan Mefistodaki çiçeksilikle bütünleştirmiş. Dna olarak aynı verilen farklı. Oldukça beğendim. Kalıcılık 12 saati geçti hala arada burnumu yokluyor. Epic Marine ile birlikte türünün en iyisi kanaatimce.

Yorum

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Fragrantica'da Walk The Sea'nin dislike sayısı, Sel Marin ve Acqua di Sale'den niye daha fazla sizce? İlyas

• İlyas
        İlyas Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Fragrantica güvendiğim ve baz aldığım bir site değil hocam. Ticaret ve pazarlamanın fazlasıyla döndüğünü düşünüyorum. Seçim yaparken, karar verirken yaşanmışlık ve alınan haz daha önemli kriter 😉

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Benim de direkt referans aldığım bir site değil ama kitlenin beğeni, davranış ve eğilimlerini görmeyi sağlayabiliyor. Bazı parfümlerin kendimden bağımsız olarak sevilme veya sevilmeme durumlarını görmek ve nedenleri ilgimi çekiyor. Kokuya değer biçmek değil de bu açıdan sormuştum kokuyu koklayan birisi olan size İlyas

• Olfactive Studio - Close Up..

"Yasemin kokulu nicotiana affinis tohumdan yetiştirilmesi kolay bir bitki olup 60 cm. boylanır. Beyaz ve pembeye çalan beyaz tonlarındaki çiçekleri göz alıcılıklarının yanında muhteşem kokusu ile bitki severleri mutlu edecek bir bitkidir. Yasemin kokulu olması nedeni ile Jasmine tobacco yani yasemin tütünü olarak da adlandırılır."

Muhteviyatında o kadar "içerik" olmasına rağmen ben "white tobacco" bitkisine takıldım..

Tam "bunun içinde bu vardır" diyemediğim kokularda beyin nöronlarım bir günah keçisi yaratıyor sanırım.

İçeriğini tam açık etmeyen ama uyumlu harmanıyla merak uyandıran oldukça güzel bir parfüm.

Kalıcılığı az denmiş ama bende gayet uzun kaldı..

Beğendim..

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Kalıcılık ve yayılımı bende de çok fazla oldu

• CDG Wonderwood

Kuru Agaç Kokusunun Sıvılaştırılmış Hâli.

Yorum

• Creed Aventus. Ananasın hissedildiği, meyvemsiligi fena olmayan bir batchmiş kullandığım, beğendim

Yorum

• Amouage Interlude Black Iris

Efsanelerin ölmeyip şekil değiştirdiğinin en güzel kanıtı. Evde keyif yapıyorum kendisiyle. Soğuk havalar geldiğinde de dışarıda keyif yapmak dileğiyle

Yorum

• Excalibur a çok teşekkürler

jean paul gaultier 2

Yorum

• OğuzBey
              OğuzBey Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Üretimi Devam Ediyormu Hocam?

• Cool Water, Davidoff (Vintage)

1988 yılında çıkan, bu yıldan itibaren de yakaladığı satış rakamları ve popülerliği ile bu tarz mavi renkli deniz/marine temalı parfümlerin trendini başlatmış bir efsane. Aromatik, aquatik ferah fujer olarak tanımlayabileceğim, Pierre Bourdon imzalı bu kokunun şuan eski formülasyonunu kullandığımdan dolayı, günceliyle burnuma ilk yansıyan farklarını kısaca yazmak istiyorum:

Deniz (Marine) Teması: Güncelinde fazla bir deniz havası olmadığı hatta bu deniz havasını alamayanların olduğunu, bu marine temasını iyi yansıtmadığı yönünde yorumlar gördüm. Vintage, günceline göre daha tuzlu, bu konuda daha gerçekçi, cesur, iddialı. Deniz/marine yönü çok daha fazla belirgin ve hissedilebilir.

Yeşil Tema: Beni en çok şaşırtan ise kokunun bu yönü oldu! Vintage olanında notalar, katmanlar, kokunun farklı yönleri daha belirgin. Özellikle vintage olanında yeşil notalardan oluşan akorlar çok daha zengin ve hissedilir. Yayılımını başarılı bulduğum bu kokuda nanenin hissedilebilirliği beni çok etkiledi. Biberiye, meşe yosunu, kişniş notaları da kendini ayrıksı bir şekilde hissettiriyor.

Sabunsuluk: Güncelinde bu mavi ve yeşil yönler daha basit, az bir şekilde hissedilirken sabunsu yönü çok daha baskındı. Vintage olanında da sabunsuluk, temiz koku yine mevcut, bu efektin hissedilebilirliği de yine yüksek ama vintage olanı daha başarılı marine teması ve zengin yeşil aromatik yönüyle sıradan basit sabunsu bir traş sonrası losyon kokusu olamayacak kadar kompleks ve çok yönlü bir koku.

Click image for larger version  Name:	davidhoff06-01.jpg Views:	0 Size:	69.1 KB ID:	175995
            Son Düzenleme Aryan; 28-07-20, 17:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Bugün sadece kolonya; deniz mineralli bir kolonya 🙃

Yorum

• Jean Paul Gaultier Le Male

Yorum

• Bulgari Man Extreme

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Green Water..

sevmesi kolay bi kompozisyon

Yorum

• Amouage Portrayal

Yorum

• Akşam serinliğinde Regalien Mystic extrait kullandım. Ben maalesef ilk intiba olarak beğenmedim ama ilginç bir şekilde kardeşim dahil herkes kokuyu çok beğendi Çok kuvvetli bir yayılımının olduğunu da özellikle belirttiler.

Yorum

• orangeverte
                          orangeverte Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Furkan hocam kullanmadım. Regalien Mystic tecrübemden sonra denemeyi bile düşünmüyorum açıkçası

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Valla ben ablama alacağım hocam alex diye kafamı ütülediği için. Eğer çok benziyorsa 6 da bir fiyata çok iyi bir alternatif olabilir. Alex’in genel beğeniside çok yüksek hocam.

• orangeverte
                          orangeverte Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Almadin önce mutlaka bir deneyin Furkan hocam

• Akşam için Penhaligons as sawira kullandım çok hoşuma gitti

Yorum

İşleniyor...
                        X