Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Versace eau fraiche

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Regalien Babel’s Heaven

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Hermes Terre D'hermes Fraiche

Parfüm dünyasında başyapıtlardan biri olarak kabul edilen Terre’nin yazlık kardeşi. Orjinal Terre formülasyonunun üstüne narenciyelerle özellikle portakalla takviyeler yapılıp yazlık freş bir parfüm ortaya çıkarılmış. Çok doğal bir portakal kullanımı, memleketim Adananın portakal bahçeleri gibi kokuyor. Kalıcılık iyi yayılım orta; genel beğenisi yüksek. Herkese Selamlar 👋

Yorum

• Guerlain Homme L'Eau Boisee kullandım. Hoş bir parfüm. Yeşil ve odunsu bir parfüm. Vetiver ve limon ikilisi çok iyi işlenmiş. Karabiber gibi bir baharat da algılıyorum. Vetiver temelli çoğu parfümü andırsa da kendi başına bir koku çıkarmayı başarmışlar bence. Bana ağır gelmedi ama deneyince o odunsu baharatlı hissiyattan dolayı sıcakta kullanmaya çekinenler olabilir. Yine de yaz için tatlı olmayan bir parfüm arayanların denemesi gereken bir parfüm bu. EDT olmasına rağmen kalıcılığı da başarılı.

Yorum

• Etro Vetiver

Pek genele hitap ettiği söylenemez ama vetiver sevenler için çok güzel köksü ve dumansı bir çalışma, karanlık tarafları jovoy un vetiverlilerini anımsatıyor biraz private label biraz incident diplomatique fakat performans olarak jovoyların bir hayli gerisinde. Daha önceleri de yazdığımı hatırlıyorum bu tarz kuru köksü vetiverleri yazdan ziyade ilkbaharın serin nemli ve yağmurlu günlerine yakıştırıyorum, hem performansları artıyor hemde çok daha güzel kokuyorlar. Eğer benim gibi bu mevsimde kullanırsanız klimalı ortamlardan uzaklaşmayın

Yorum

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Eyvallah pomak hocam, Etro gerçekten çok kaliteli bir marka o yüzden acaba bunu parfümlerine yansıtabilmiş mi diye bende merak uyandırıyor.

ManRose'u Cartier Declaration d'un Soir'in üstüne koyan bir kullanıcı yorumu okumuştum. Gül seven birisi olarak dikkatimi çekmişti. Magot'ta da en fazla hissedilen notaların iris-karanfil olması dikkat çekiyor. Anise için kullanıcı yorumlarında ise raki, mastika yazılmış, ilginç. Sandalo'daki sandalı da güzel olabilir. Bir gün deneriz umarım diyelim...
              Son Düzenleme Aryan; 24-07-20, 10:44. Tarafından yapıldı.

• pomak
              pomak Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben kalitelerini parfümlerine yansıttıklarını pek düşünmüyorum hatta baya gerideler bence. Neden dersen 30 yıldır Etro adı altında parfüm çıkartıyorlar fakat kültleşmiş bir çalışmaları yok bugüne kadar Etro dan daha başarısız designerlerin bile bir kaç sağlam kokusunu görüyoruz ama etro değince benim aklıma parfüm gelmiyor nedense

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Marka adına üzücü bir durum. Koku politikaları hakkında bir bilgim yok ama bence in-house tarzında iyi bir master perfumer ile çalışırlarsa kısa sürede toparlayıp ses getiren işlere imza atabilirler.

• Prada Iris

Tertemiz. Yazın kullanılacak en güzel designer (üstü) parfümlerden biri.

Yorum

• JPG Ultra Male ( çok tatlı ) .

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Kafam rahat olsun, sıkayım geçeyim ve güzel kokayım dediğim günlerde kullandığım zamansız bir klasik

Yorum

• xPixa
                  xPixa Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Evet direk metalik bir temizliği var bu kokunun. Sıcak havada çok ön planda olmuyor ama klimalı ortamda ya da soğuk kış gününde o metalikliği direk hissediyorsunuz.

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Teşekkürler xPixa. Geçen haftalarda Egoiste Platinum'u istediğim parfümler listemden çıkarmıştım, onun yerine Rive Gauche alacağım gibi duruyor.
                  Son Düzenleme Aryan; 23-07-20, 20:23. Tarafından yapıldı.

• xPixa
                  xPixa Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Rive Gauche üretimi tamamen duran bir parfüm artık. Eski metal silindir şişeyi geçtim (o zaten vintage), kare formunda olan önü siyah plakalı ve plakasız iki versiyondan hangisini bulursanız kapın direk. Ha eski metal şişeyi bulursanız havada kapın

• Bowling Green, Geoffrey Beene

Çok güzel bir limon otu kullanımına şahit olduğumuz bu kokunun açılışında yer alan narenciye, meyvelerin yanına eklenen fesleğen ile karanfil, çok estetik ve nostaljik bir dokunuş olmuş.

Açılışın ardından turunçgillerin düşüşe geçmesiyle koku daha ağacımsı ve yeşil bir havaya dönüşüyor. Bu açıdan en fazla hissedilen notalar; çam ağacı iğneleri, köknar ağacı ve meşe yosunu.

Lavantanın da hissedilebilirliği yüksek olan bu koku, ardıç kozalağı, muskat, adaçayı, biberiye, paçuli, vetiver, pelin otu, sandal ağacı, sedir, sardunya, kişniş, amber, Brezilya gül ağacı, yasemin notalarını içeren çok zengin bir profile sahip.

Yeşil, narenciyeli, meyveli ve sabunsu gibi yönleri olan bu kokunun sanırım en sevdiğim tarafı ise karanfil, kakule, tarçın gibi baharatların hafif ve şık kullanımı. Bu baharat dokunuşları kokuya maskülen ve gerçekten farklı bir hava kattığını düşünüyorum.

Kokuya genel bir bakış attığımızda ise, hiçbir notanın sivrilip net bir şekilde ağırlığını koymadan uyumlu bir armoni oluşturması, bunu da kendi karakteristik kokularından taviz vermeden gerçekleştirmeleri takdire şayan!

86’ çıkışlı, yeşil-ferah kokulara dair güzel bir retroperpektif sunan, içeriği bakımından zengin, kompleks başarılı bir harman… Çok sevdim!

Click image for larger version  Name:	Bowling_Green_540x400.jpg Views:	8 Size:	38.4 KB ID:	175700
                Son Düzenleme Aryan; 30-07-20, 11:10. Tarafından yapıldı.

Yorum

• canertan bu postu heryere yazacakmısınız. Anladık yani okumamızda var Allaha şükür.

Yorum

• La Isla Blanca

Yorum

• Lalique pour homme equus-(beygir)

benim için kuru odunsu vetiver kokusu takiii bir kullanıcın ağrı kesici merhem kokusu yazısını okuyana kadar bir türlü aklımdan çıkmıyor şuan , etofenamat etken maddeli krem

Yorum

• Asaid
                        Asaid Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        ilaçlar hep kötü kokar diye birşey yok sonuçta, takmayın bence😄

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bence de, mesela Orchid Soleil'in eczacı efektini, vişne aromalı öksürük şurubunu dolayısıyla LPRN'leri, portakallı efervesan ve çocukluğumdan hatırladığım bebe aspirini kokularını, hatta naftalin, saf alkol kokusunu severim mesela.

• Giorgio Armani Reno Edt

Yorum

• Amouage - Sunshine Man

Yorum

• bvlgari neroli wood

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                          X