Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sur le Nil mis.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Kinski

Tahmin ettiğimden daha sakin tozlu dumansı odunsu bir koku, beğendim 👍🏽

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        ben bir yerlerden Kinski bulmam lazım. bende ki acaba farklı mı.. Castoreum hissettiniz mi?

• Castoreum nasıl kokar bilmiyorum maalesef, açılışında keskin bir koku var hayvansal diyebilecgm belki odur ama bu en fazla 5 dakika sürdü. Aklımada nedense merlot şarabı geldi😄

Yorum

• Amouage Sunshine Man ...

Yorum

• Boucheron Jaipur EDT

Bugün evde öylesine kullandım. Dekantları bu şekilde kullanmasam bitecekleri yok zaten

Yorum

• xPixa
          xPixa Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Haha hayır Çok çiçeksi bir koku. Hatta oldukça ferah bir çiçeksi ama çiçeksi yapının işlenişi çok oryantal.

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Eyvallah xPixa hocam, bu parfümle ilgili bir kaç yerde sorduğum tarzda yorumlara denk gelmiştim o yüzden sormak istedim. Peki tarçın ve karanfil kullanımı yönünden Jaipur ile CK Obsession'ı karşılaştırmalı olarak nasıl yorumlarsınız?
          Son Düzenleme Aryan; 21-07-20, 21:21. Tarafından yapıldı.

• xPixa
          xPixa Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Aryan CK Obsession'u hiç koklamadım o yüzden bir karşılaştırma yapamayacağım

• Gres - Homme de Gres
        yoğun limon ve fesleğenli açılışın ardından dozunu gittikçe yükselten harika bir meşe yosunu yanında da acı portakal. şeftali, yasemin çok etkili değil. tatlı-acı dokusunun bir kısmı labdanumdan geliyor olabilir yine de bizzat hissedilmiyor.
        ana unsurlar başta limon-fesleğen ortada acı portakal-meşe yosunu sonda –muhtemelen sandal,amber etkisi ile– daha tatlı ve odunsu şekilde meşe yosunu.

Yorum

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Azzura hocamın da çok sevdiğini biliyorum, birçok kişi de doğal meşe yosunu kullanımından bahsetmiş, bunu kullandıktan sonra NewYork intense'in sentetik hissettirdiğinden bahsedilmiş. ben onu denemediğim için bilemiyorum.

• Azzura
          Azzura Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Asaid meşeyosununun kullanımı oldukça yumuşak, ny intense bu parfüm sonrası meşeyosunu için tatmin etmeyebilir ancak yine de ny intense de yadsınamayacak derecede özel bir maskulen bence

pomak İsmail abinin de güzel yorumları vardı bu konuda daha deneyimli benden ondan da fikir almak gerekebilir

• pomak
          pomak Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sağolsun Azzura Kürşat dostum Homme de Gres den bana yolladı benimde bu vesileyle deneme imkanım oldu. Başarılı bir maskülen gayet kullanışlı ve doğal malzemeler çok belirgin ama meşe yosunu hatırına koku alacak olsam Aryan hocam benim tercihim homme de gres olmaz dı bunda limon bergamot çok daha belirgin oakmoss biraz gerilerde, ben daha yeşil daha eski kafa meşe yosunu kullanımlarını seviyorum misal antonio puig quorum da ki gibi burun yakan cinsten meşe yosunu olacak tercihim bu yönde olurdu. Homme de gres e dönersek bir dönem elimde uzun üçgen şişe mavi kapak vintage Cappuci ph vardı ona çok benzettim cappuci nin biraz daha modern hali gibi fakat performans anlamında cappuci den biraz geride başta da belirttim limon bergamot merkezli bir koku eğer bu tarz bir koku tercih edecek olsam yine o dönemden Boucheron ph tavsiye ederim bence çok daha karakteristik kokuyor homme de gres e nazaran.
          Son Düzenleme pomak; 22-07-20, 14:30. Tarafından yapıldı.

• Eros.

Yorum

• Dolce Gabbana Pour Homme

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yorum

• AdP Assoluta

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Lalique encre noire sport f/p olarak gerçekten muhteşem bir yazlık Mustafa hocamın splitinden dekant olarak edinmiştim ancak sanırım şişesini de bulundurmalıyım Encre Noire'i de çok seviyorum ama bu daha kullanılabilir hali şahsen ben çok sevdim.Bu arada yazlık dediğime bakmayın sonbahar içinde harika bir alternatif.

Yorum

• Versace eau fraiche kullandım

Yorum

• Rochas Desir Pour Homme kullandım. Narenciyeli, vanilyalı, tazelik verecek bir canlılığa sahip bir parfüm. Tatlılığı tolere edilecek seviyede, kıvamında. Ben kakaoyu nedense hissedemiyorum ama. Sıkınca koku hafızam beni milenyumun başlarına götürüyor. Dertsiz tasasız, sorumluluğumun olmadığı o güzel yılları hatırlatıyor. Dekantım bitmek üzere olması üzücü. Seni bulmak isterdim Rochas Desir Pour Homme.

Yorum

• By Man Dolce & Gabbana

DG nın şimdilerde yaptıklarını görünce nereden nereye diyor insan, müthiş bir kremsi sandal ve harika baharatlar zebra şişe by man.

Yorum

• Armaf Club De Nuit İntense

En başarılı Aventus klonu olarak lanse edilen bencede öyle olan bir parfüm. Başlangıcı gerçekten berbat. Orta kısımlara hızlı bir geçiş yapıp aventuslaşıyor. Bu parfümde bile batch farkı var bu aventus familyasının kaderi galiba 😂 burada batch farkı üretim yeri kaynaklı sanırım. Performansı yaz parfümlerine göre iyi gerçekten. Genel beğenisi aventusgillerin her zaman yüksektir zaten. Başarılı bir klon gerçekten. Fiyatları yükselsede hala F/P açısından piyasada ki en iyi parfümlerden birisi. Herkese merhabalar 👋

Yorum

• Mont Blanc Explorer

Yorum

İşleniyor...
                        X