Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dhi

Yorum

• Sabah Bentley For Man Intense kullandım. Bu aralar elim sık gidiyor buna.

Yorum

• CdG 8 88

Kadınlar tarafından beğenileceğini hiç düşünmediğim bir parfümdü. Şaşırdım bu kadar beğenilmesine.

Yorum

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          İlk kokladığım zaman da çook beğenmiştim. Yazın İzmir e gitmiştik ve Alsancak Sevil de denemiştim. Oradaki satış görevlisi kız, çok farklı bir zevkiniz var, bunu mutlaka denemelisiniz diyerek göstermişti☺️Alana kadar hiç aklımdan çıkmamıştı.

• İbrahim20
          İbrahim20 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bende bu yaz üstümde deneyeceğim, bakalım sıcaklara yakışacak mı

• Thierry Mugler Pure Malt kullandım. Pure serisinden çok sonra deneyip beğendiğim bir parfüm oldu. Özellikle açılışı Pure Havane ile çok yakın geldi. Tatlılığı, boozy hissiyatı, meyveli hareketli kısmı başarılı.

Yorum

• vagonlar
          vagonlar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hayır hocam, sevdiğim bir arkadaşımın ufak bir dekant hediyesi.

• furkan1001
          furkan1001 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Anladım hocam, zaten şişeli bulunmuyor yani ben bulamadım. Güzel günlerde kullanın. 🙂

• vagonlar
          vagonlar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Teşekkürler. Umarım bulursunuz.

• Creed royal water kulandım bugün, creedin bir çok parfümü açılışında insanı etkilerken bence royal water açılışındaki ekşilik ve acılık genel beğeni kitlesi için biraz fazla acı gelebilir, ancak benim hissettiğim kadarıyla başta limon olmak üzere kaliteli citruslar ile açılan kolonyagillerden bir parfüm, kalıcılığı yine bir kolonya tadında erkek kullanımına çok daha uygun ama maskülen olmayan tarzda bir parfüm. Denediğim versiyon 2014 yılına ait olduğu için günceli ne durumdadır bilemiyorum.

Yorum

• Dior Leather Oud (eski şişe) kullandım. Açılışındaki hayvansallık muazzam ama bu tarzı sevmeyenler için zorlayıcı olabilir. Oud, civet ve deriye eşlik eden baharatlar güzel bir uyum içinde ve dumansı atmosferi de baymıyor. Kalıcılık ve yayılımı yüksek seviyede. 10-15 fıs kadar kullandığımda ertesi gün bile hissediyorum.

Yeni şişesinden birkaç ay önce dekant almıştım ve hatırladığım kadarıyla bu kadar hayvansal değildi. Kısaca açılışı ve genel olarak kirliliği törpülenmiş diyebilirim.

Yorum

• İbrahim20
            İbrahim20 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            10-15 fıs mı? Ben enseme bir fıs sıkıyordum

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            1 fıs yetmiyor bana hocam. En az 10 olması lazım.

• Van Cleef & Arpels - Bois Dore

Yorum

• Libre Intense kullandım. Ben bu parfüme kendi üzerimde bayıldım..ilk denediğimde, biraz baharatlı gibi gelmişti. Ama insan gerçekten, tamamen üzerine denemeden tam anlayamıyor. Kağıt üzerinde denemek yanıltıcı oluyor. Genelde Intense, daha vanilyalı ve tatlı bulunan bir parfüm. Gerçekten öyle. Ama onun haricinde klasiğe göre daha farklı bir çiçeksilik hissediyorum. Notalarda orkide dikkatimi çekti. Sebebi bu diye düşünüyorum. Duru nun orkideli duş jelinin kokusuna bayılırım. Hep böyle kokan bir parfüm olsa derdim. Azıcık ona benzer bir koku da aldım bu parfümden☺️ Hem vanilyalı, tonkalı, çiçeksi, aynı zamanda temiz hissettiren bir parfüm. Biraz da deniz kenarı hissi verdi bana. Benzer hissi Manifesto da da alırdım. O da çok güzeldi. Aslında deniz kokusuyla alakaları yok ama bana öyle bir his veriyorlar. Gerçekten sevdim bu parfümü.

Yorum

• X

Yorum

• Hermessence Ambre Narguile
                j.C.Elena şaheseri oajan filan yanında halt etmiş. Günaydın.

Yorum

• Yves Rocher Ambre Noire kullandım. Amber , tonka ve sedir ekseninde odunsu oryantal bir koku. Notalardan da tahmin edilebileceği gibi tatlılığın hissedildiği bir koku ama bayıcı bir tatlılık değil şahsen. Uygun fiyatı düşünüldüğünde sonbahar kış günleri için bu tarz kokuları sevenlere yönelik iyi bir seçenek.

Yorum

• Armaf Milestone kullandım. Normalde Creed klonları başarısız oluyor, pek Creed profiline yaklaşamıyorlar. Özellikle Armaf CDNI ve Aventus baya fark ettiriyordu kalite farkını. Yalnız bu Millesime Imperial ile yakın geldi bana. Burnu yakan bir sentetiklik yok. Misk kullanımı çok yakın. MI kadar tuzlu değil. Belki M.I'yi o kadar sevmediğimden olsa gerek bu parfümün onunla boy ölçüşebileceğini düşünüyorum.

Yorum

• 2020 yilinin son gununu efsane Guerlain - Derby ile kapatmak istedim.
                      Yillar once dondurucu Paris sogugundan bir sure olsun kurtulmak icin Champs-Élysées' deki butige girdigimde, Derby alip almamak arasinda gidip gelmistim. Ayrilirken satis gorevlisi kadin kullandigim kaskolu neredeyse Derby ile yikamisti. O gun boyunca ve ertesi sabah parfumun butun fazlari beynime kazindi. Hemen sonrasinda satin almak icin butige tabii ki tekrar gittigimde kadinin yuzundeki gulumsemeden anladim ki; cok eski bir satis taktigi tuzagina efsane Derby sayesinde dusmustum, hem de hic pisman olmadan.

Yorum

• murrjm
                        murrjm Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Türkiye'deki satış görevlilerine ders olarak okutulmalı Neredeyse dövecekler parfüm sıkıyoruz diye.
                        Son Düzenleme murrjm; 31-12-20, 16:25. Tarafından yapıldı.

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Ne güzel anıymış connoisseur O butiğe gitme hayalimi 2020 yıktı. umudum 2021'de.

Şahsen parfüm cimrisi satış görevlilerine denk gelmedim ama bazıları öyle bir göz hapsine alıyor ki murrjm . Ama hikayeyi onların tarafından duyunca da hak veriyorum, çalınan tester'ları, deneme miktarının çok üstünü boca etmeyi rutin alışkanlık haline getirenleri... Neyse ki zaman içinde tanıştık da peşimi bıraktılar

• connoisseur
                        connoisseur Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        murrjm Dogru soze ne denir Bu saatten sonra da duzeleceklerini hic sanmiyorum.
                        Rayiha Umarim en kisa zamanda normale doneriz de hayaliniz bir an once gerceklesir.
                    İşleniyor...
                    X