Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes Rouge

Yorum

• Nishane Patchuli Kozha, ballı papatyalı tütsülü bir açılıştan sonra uzun süre yayılıma devam ediyor. Güzel ve değişik bir paçuli parfümü, özellikle soğuk havalarda kullanılabilecek bir parfüm. Kalıcılığı ve yayılımı son derece yüksek.

Yorum

• Opium Fraicheur d'orient edt sans alcool vintage kullandım. Bu orijinal opiumun 1998 yılında sınırlı sürüm ve alkolsüz olarak piyasaya çıkan flankerı. Koku portakallı ve zencefili bir açılış yapıyor. Bu ferah açılış kısmı bana efervesan tabletleri hatirlatti ve yine ilginçtir coca cola vari bir hava verdi. Yer yer coca cola gibi kokuyor hakikaten. Kokuya tarcın ve carnation ( yaban karanfilinin) de katılmasıyla koku baharatlı bir hal alıyor. Koku kurumaya basladiginda reçine, amber ve misk hissedilmeye başlıyor. Ilginç bir şekilde açılıştan kurumaya kadar tatlı baharatlı portakallı hava her daim kendini gösteriyor. Koku notaları itibarıyla orijinal opiumdan oldukça farklı olsa da yer yer burnuma opium esintileri getirdi fakat ona göre oldukça hafif ve ferah ve kıştan ziyade ilkbahar yaz kullanımına uygun bir koku. Farklı ve özgün bir flanker olmuş. Alkol içermediği için yayılımı düşük, kalıcılık ortalama altı ama yine de bu haliyle bile jo malonelarin standart cologne olanlarının performansıyla yarışır diye düşünüyorum. Ben beğendim

Yorum

• CD - Dior Homme Intense (2012).

Yorum

• Vintage Kouros

Kelimeler yetmez sana.

Yorum

• Myrkur
              Myrkur Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Swann Bence benzediği bir parfüm yok. Özellikle vintage sürümleri aşırı hayvansal. Genellikle idrarımsı bir hava olduğu söylenir - ki ben de bu görüşe katılıyorum- Eski ev + idrar kokusuna benzemesine rağmen benim de çok severek kullandığım bir parfümdür Kouros. Şişemi de İbrahim20 hocamdan almıştım
              Son Düzenleme Myrkur; 21-12-20, 22:35. Tarafından yapıldı.

• Swann
              Swann Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Myrkur daha da merak ettim belki pesine duserim bi ara kouros ‘un.. tesekkurler

• İbrahim20
              İbrahim20 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Bu parfümün eşi benzeri yok kanaatimce. Kokusunu notalarla anlatmakta yetersiz kalır çünkü çok kompleks. Ama Kouros bir sorunun cevabı olsaydı soru " Hem temiz hem de hayvansı kokan bir parfüm var mı? " olurdu.

• Xerjoff - Al-Khatt

Yorum

• House of Matriarch Sex Magic kullandım. Bu parfümün en sevdiğim kısmı sonları oluyor. Ortaya çıkan o yumuşak deri çok hoş. Açılışındaki odunsuluk ise soğuk bir dağ evine girmiş hissediyor. Çok karanlık bir parfüm değil ama çok eğlenceli bir koku da değil.

Yorum

• En sevdiğim designerlardan birisi olan Bentley For Man Intense'i kullandım.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: orangeverte View Post
                  Opium Fraicheur d'orient edt sans alcool vintage kullandım. Bu orijinal opiumun 1998 yılında sınırlı sürüm ve alkolsüz olarak piyasaya çıkan flankerı. Koku portakallı ve zencefili bir açılış yapıyor. Bu ferah açılış kısmı bana efervesan tabletleri hatirlatti ve yine ilginçtir coca cola vari bir hava verdi. Yer yer coca cola gibi kokuyor hakikaten. Kokuya tarcın ve carnation ( yaban karanfilinin) de katılmasıyla koku baharatlı bir hal alıyor. Koku kurumaya basladiginda reçine, amber ve misk hissedilmeye başlıyor. Ilginç bir şekilde açılıştan kurumaya kadar tatlı baharatlı portakallı hava her daim kendini gösteriyor. Koku notaları itibarıyla orijinal opiumdan oldukça farklı olsa da yer yer burnuma opium esintileri getirdi fakat ona göre oldukça hafif ve ferah ve kıştan ziyade ilkbahar yaz kullanımına uygun bir koku. Farklı ve özgün bir flanker olmuş. Alkol içermediği için yayılımı düşük, kalıcılık ortalama altı ama yine de bu haliyle bile jo malonelarin standart cologne olanlarının performansıyla yarışır diye düşünüyorum. Ben beğendim
                  Anlatım cok guzel... Ama birde Kokunun adini unutmasam... )))

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Thierry Mugler Pure Malt

Yorum

• Olympic Orchids - DEV#1 Foreplay..

Amber, hayvansallık ve ud ekseninde, hafif yeşillik barındıran kompleks yapısıyla şaşırtan bir parfüm..

Ana tema olan girift amber kullanımı değişmese de, yan parçaların zaman zaman belirginleşip geri çekilerek sergilediği değişkenlik, saygı uyandırıyor.

Sonlara doğru hayvansallığın azalmasıyla koku iyice güzelleşiyor ve kalıcılığı ile artı puanları topluyor..

Soncho shimasu, foreplay-san..
                    Son Düzenleme uncle-benjen; 23-12-20, 08:40. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Roberto Greco - Oeilleres L'Objet Parfumant
                      Bu parfumu kullanmak ayri, kapagini acip koklamak apayri bir keyif veriyor bana.
                      Misk kullanimi bugune kadar denedigim parfumler arasinda kesinlikle en basa oynar.
                      Limitli uretim olmasini gectim, sise tasariminin bu kadar basit ve yalin olup, bu kadar estetik olmasi ise cok etkileyici.

Yorum

• Gucci intense oud

Yorum

• Alviero Martini Geo Uomo aftershave kullandım. Aftershave dediğime bakmayın günümüzün edc konsantrasyonuna sahip kokulara yakın bir performansı var. Mekanizması spreyli. Kokuyu sıkar sıkmaz yüzümde bir tebessüm belirdi. Koku bergamot , greyfurt ve naneli bir açılış yapıyor. Açılışı gerçekten çok hoş. Bir süre sonra kokuya karanfil ve kakule katılıyor, bu kısmını da beğendim. Kurumaya doğru koku sedir ve tonkanin etkiyle hem tatlımsı hem de odunsu bir hal alıyor. Koku aromatik fujer olarak sınıflandırılmış ama oldukça ferah bir aromatik fujer. Bunun edt versiyonunu da denemek isterdim açıkcasi. Oldukça beğendim

Yorum

• Byredo Accord Oud

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• orangeverte
                              orangeverte Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bu kokuyla ilgili çok olumlu yorumlar okudum. Siz nasıl buldunuz Uğur hocam?
                          İşleniyor...
                          X