Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• House Of Sillage - N:001..

Yoğun vanilya ile açılış.. ( vanilya dip notaymış )

Sonrasında hafif sitrusla karışık vişne kokusu.. ( sitrus yok, vişne kokusu alan gözükmüyor..)

Değişmezimiz amber.. ( amber varmış )

Biraz ama hafif ud.. ( var )

Biraz çiçek kokusu, belki gizemli ylang-ylang kokusu diyebilirdim.. ( çiçek yok, belki tarçın, karanfil ve zencefil birlikteliği bu efekti vermiştir )

Tatlı başlayıp tatlı giden kokularda şüphe etmem gereken bileşen tonka varmış..

Biraz da Ortaköy'de karışık kumpi.. ( tamam, tamam sustum..)

Bond No9 New York Amber in biraz çiçeksi ve ziyadesiyle tatlı versiyonu gibi olmuş..

Hemen kestirip atılmadan, tekrar denencek kadar gövdeli ama tatlılık biraz soru işareti..
    Son Düzenleme uncle-benjen; 14-12-20, 19:03. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Miss Dior 2012 kullandım. Hem tatlı, hem ferah, çiçeksi, romantik bir parfüm. En son çıkanı da tekrar deneyeceğim. Epey farklı olduğunu hatırlıyorum.

Yorum

• Rayiha
        Rayiha Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ne zamandır yoktunuz, merak etmeye başlamıştım sevgili Libra

• Libra
        Libra Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        🙏🏻🥰❤️

• L'Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre kullandım. Vetivere eşlik eden çay ve hurma harika bir uyum yakalamış. Bunların biraz arkasında hafif dumansı, baharatlı ve biraz da meyveli bir hava var. Her kullandığımda rahatlatıcı bir etkisi oluyor. _sefa_ hocama tekrardan teşekkür ediyorum.

Yorum

• _sefa_
        _sefa_ Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yarasın Ege hocam🙂

• Sabah As sawira kullandım kokuyu pek benimseyemedim. Yada bir kaç defa daha kullanmam lazim
      Öğleden sonra TF noir kullandım. Noir kendini daha çok hissettirdi. 3-4 saat buram buram koktu. Extreme versiyonunu daha çok merak ettim şimdi.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Extreme versiyonunu pour femmesini kullanmış birisi olarak çok bir performans beklentisine girmeyin hocam idare eder performansları var 🙂

• Feba2008
        Feba2008 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        furkan1001 Hocam aslında performanstan ziyade koku güzelliğini merak etmiştim. genelde extreme olanı daha çok beğenilmiş forumda ve bundan dolayı merak uyandırdı bende. pour femme nin pek bir farkı var mı diğerlerinden bir erkek kullanabilir mi

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Pour femme daha tatlı ve daha performanslı hocam ama tatlılık derken bir erkeğin kullanamayacağı bir tatlılık değil zaten çok benziyor her ikisi de. Ben pour femme tarafındayım. Bence her ikisini de deneyin tarafınızı seçin yada her ikisini de satın alın 🙃

• Bond No. 9 - New York Oud

Yorum

• tiziana terenzi ursa

Yorum

• TMOV Arabesque
          Performansı bir tık daha iyi olsa 10/10 bir parfüm.

Yorum

• Marc Antoine Barrois Ganymede. Koku güzelliği, benzerinin olmaması ve kompleks yapısıyla niş kavramının içini dolduran çok güzel bir parfüm.

Yorum

• F malle musc ravegeur

Yorum

• Olivier Durbano - Black Tourmaline
                Bugun koleksiyonumdaki benim icin efsane olan eski bir dostla beraberim. Baharatlardan odunsulara, deriden oud'a, meseyosunundan paculiye, miske ve ambere kadar uzanan muthis bir harman, yok yok.
                Cikali da sanirim 13 sene olmus ama adi pek gecmeyenlerden. Paketlemesinden sise tasarimina herseyi farkli.

Yorum

• MFK Oud Extrait

Yorum

• Micallef Spicy For Him kullandım. Bol baharatlı bir fujer parfümü diyebilirim. Açılışındaki lavanta kullanımı sabunsu olmuş. Parfüme temiz bir hava katmış. Her ne kadar hafif keskin açılışı olmasına rağmen sonlara doğru meşe yosunun o yeşilliği kullanana ferahlık veriyor. Beni bu parfümle tanıştırdığı için de Sezgin abiye teşekkür ederim.

Yorum

• Guerlain Bois Mysterieux. Her kullanışımda farklı bir notasını farkediyorum. Bu aralar en sevdiğim parfüm oldu.

Yorum

• Chopard Happy Diamonds

Yorum

• The Merchant of Venice Ottoman Amber kullandım. Tauer L'air du Desert Marocain ve Serge Lutens Ambre Sultan ekolünden. Üçü arasındaki en yumuşak olanı Ottoman Amber bence. Koku güzelliği olarak da Ottoman Amber içlerinde en iyisi.

Yorum

• ali
                            ali Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            En az 200 yıllık bir Osmanlı amberi kokladığımda, The Merchant of Venice Ottoman Amber'in birebir koktuğunu fark etmiştim. Fakat, esans çok daha güçlüydü tabi ki. Yine de referans olması açısından güzel bir çalışma.

• Myrkur
                            Myrkur Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            ali Yeni yeni kullanmaya başladığım bir parfüm, gerçekten çok güzel bence de
                        İşleniyor...
                        X