Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Akşam..

Ulrich Lang New York - APSU..

Bu kadar hafif olmasa çok güzel ve ferah bir yeşillik kokusu..

Yorum

• Mancera - Instant Crush.

Yorum

• paculi kullanimi topraksı hava katmış diye yorumlanan parfümlerde ne demek isteniyor jovoy psychedelique kullanınca paculinin verdiği ve anlatılan topraksi havanın nasıl bir şey olduğunu net bir şekilde anlıyorsun, mükemmel bence

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• İnitio Blessed Baraka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Hermes Hermessence Cedre Sambac kullandım. Kokuyu üzerime ilk sıktığımda yoğun bir yasemin ve ona eşlik eden sedir geldi burnuma. Buradaki yasemin ( ki arap yaseminiymiş) hafif indolik yapıda. Koku başlangıçta hem daha çiçeksi ve tatlıyken , zaman geçtikçe sedir kendini daha fazla gösteriyor ve çiçeksilik ve tatlılık kısmen azalıyor. Kokuyu ilk sıktığımda daha feminen gelsede zaman geçtikçe daha uniseks bir hal aldı.

Yorum

• V Canto Mastin

Yorum

• CD - Dior Homme Intense (2012). 🙂

Yorum

• Ofis zamanı için Daimitis Laboratorio Olfattivo, sanırım akşam için değiştireceğim...

Yorum

• Nishane Ani kullandım. Nishane'nin sevdiğim başarılı bir parfümü. Açılışı ve ilk 1-2 saat çok güzel. 3 saat sonu tene yaklaşıyor. Gourmand parfümlerle aram iyi değildir genelde ama Ani iyi bir örnek. Bu arada Extrait de Parfum olmasına karşın performansı bekleneni vermiyor gibi.

Yorum

• Ambra, Etro

Etro'nun 1989 tarihli bu parfümü; limon, bergamot, köknar, kişniş, sardunya, gül ile birlikte çiçek ve baharat dokunuşlarına sahip biraz narenciyeli bir açılış gerçekleştirse de açılışı dahil, baştan sona tam bir amber parfümü.

Açılışın ardından paçuli, styrax, labdanum ile birlikte koku oturmaya başlıyor. Reçineli bir yönü olan bu kokuda labdanumdan geldiğini düşündüğüm biraz isli bir hava da mevcut. Açılışın hemen ardından koku tatlılaşıyor ve balzamik, hafif isli bir amber parfümü olduğunu direkt açığa çıkarıyor.

Baz bölümündeki vanilya ile tatlılık artışı devam ederken kokunun balzamik yönü apoponax ile tavizsiz bir hal alıyor. Misk ise baz bölümünde yumuşak bir şekilde yer bulan, düşük volume'lü ama uyumu harika olan bir nota. Tabii uniseks bir koku olmakla birlikte ben, feminen tarafa daha yakın buldum.

Köknar, labdanum, vanilya ve sytrax ile daha tatlı bir fantezi amber akoruna göz kırpsa da bu gerçek bir amber parfümü. Amberin biraz balzamik, tatlı havasını, hafif de kirli tınılarını taşıyan, tipik oryantal kullanıma sahip referans olabilecek bir amber.

Click image for larger version  Name:	91Md2GKZRRL._AC_SL1500_.jpg Views:	22 Size:	612.9 KB ID:	184685
                      Son Düzenleme Aryan; 11-11-20, 23:02. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tresor Lumineuse sıktım. Tresor un en güzel flanker ı bence. Sanırım artık üretilmiyor. Çok yazık..Klasiğin daha genç, daha meyveli ve tatlı menekşelerle harmanlanmış hali. Hem tatlı, hem iç açan, insanı bunaltmayan bir parfüm.

Yorum

• Xerjoff Cruz Del Sur II. Kağıtta beğenmedim ama tenimde meyve-gurme dengesi çok güzeldi.

Yorum

• Gucci envy

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Mfk oud

Yorum

• Sabah.. Widian - New York..

Kalıcılık "yok artık LeBron James" seviyesinde..

Yorum

İşleniyor...
                                X