Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Roja Dove Amber Aoud

Açılıştaki gül cidden yenilesi cinsten fakat sonrasında ortaya çıkan koku profili çok Orta Doğulu ve ya habibi kıvamında

Yorum

• Tom Ford Tuscan Leather

Yorum

• Tiziana Terenzi Casanova.. Ağırlıklı olarak çiçekler ve meyvelerden oluşan bu parfüm odunsu sınıfa giriyor, çok farklı çiçek notaları olmasına rağmen bana hiç feminen gelmiyor, dengeli bir tatlılığı var ancak çok fazla sıkılırsa kullananı boğabilir, bir de açılıştan sonra hafiften bir sentetiklik farkediliyor. Temiz ve fresh kokuyor, kalıcılık ve yayılım da iyi. Bence Ursa ve Laudano Nero ile beraber markanın öne çıkan kokularından biri.

Yorum

• Oj. Nawab oudh
          Hazır soguk havayı yakalamışken dekanti bitirmek lazım.

Yorum

• Kemi Aurum
            Tek kelime ile harika bir parfüm. Muhteşem bir gül ile açılıyor, kakao ve çilek ile tam yemek istenecek kıvamda devam ediyor.Tatlıgından hiç bir şekilde rahatsız olmadım kullanırken. Vanilya ile çok uyumlu, kuruduktan sonra hissedilen oud çok yumuşak. Oud satin mood sevenlerin kesinlikle denemesini tavsiye ederim. Yayılımı ve kalıcılığı çok iyi. Oud, paçuli ve tütsü ile odunsu gourmand tarzında enfesss.

Yorum

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çilek feminenlik katan bir nota. Gülün de bu tarz kullanımları olabiliyor. İşin içinde çikolata-vanilya da olunca biraz kafa karıştırdı. Bu parfüm için maskülenlik-feminenlik açısından sizin yorumunuz ne olur? Sizin üzerinizde nasıl durdu?
              Son Düzenleme Aryan; 05-03-20, 16:34. Tarafından yapıldı.

• _sefa_
              _sefa_ Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ek olarak; Kemi'nin cep yakan fiyatları karşısında fiyat/performans-özgünlük- kalite açısından değer mi Engin hocam? Hayata bir ara niyetlenip, bana göre uçuk bir rakamla karşılaşınca olmasa da olur diyip vazgeçmiştim.

• Marmaris büfe
              Marmaris büfe Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Arda hocam bu parfümün kesinlikle bir cinsiyeti olduğunu düşünmüyorum. Tüm notalar ustalıkla işlenmiş tam bir tarafa kayacak derken denge bir şekilde sağlanıyor. Sefa hocam ne guarmand kokular eledi bu burnum. Hiç tarzım değildir. Bu notaları kağıt üstünde görsem yanından geçmem ama kullanınca işler değişti. Çok övgü aldıran kaliteli bir koku parası çok yüksek ama şişesi çok güzel 😊

• Bugün de Guerlain LPRN Legere. Bu kokuya burnum çabuk alışıyor olmalı. Bugün dalgınlıkla her zamankinden biraz fazla sıktıktan iki saat sonra girdiğim toplantı odasında başların çevrilip "çiçek kokusuyla geldin" yorumu almama sebep oldu. Dışarıda çiçek, bana önce ışıltılı, sonrasında dumanlı vişne efekti veriyor.

Yorum

• Creed millesime imperial

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20190720_183653_HDR_1563904416967.jpg
Views:	260
Size:	1.21 MB
ID:	155544
                فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Tom Ford Noir Anthracite koyu baharatlı karanlık bir parfüm olmuş içerisinde baharatların yanında deri ve ağacımsı Notalar hissettim bir designera göre farklı bir havaya sahip olmuş ben oldukça beğendim

Yorum

• Tom Ford Metallique;
                    Açılış, yer yer dumansı ve çoğu anında metalik kimlikteki ürinal aldehitler ile yapılıyor. Aldehitlerin varlığı ve etil maltol yani açık pembe pamuk şeker; kokuyu uzunca bir süre beraber götürdükten sonra pudralı vanilya ile sütlü miskler sahne alıyorlar...
                    Parfümde pamuk şeker haricindeki tüm elemanlar eser miktarda tatlılıkla verildiğinden dolayı dengeli ve iç baymayan yapıya sahip oluşu da kompozisyon ile örtüşen bir detay. Performans değerleri ise ortalama.
                    Son tahlilde kısacası mahrem, masum ve bebek gibi bir kadının metalik, hafif şekerli, pudralı ve sütlü ten kokusu diyebilirim. Kompozisyonel ve artistik açıdan sonuna kadar bana oynayan bu eserle Tom Ford signature serisi Beau de Jour, Ombre Leather, Noir Anthracite ve White Patchouli ile benden 10/10 saygıyı hakediyor.
                    Sonsuza dek yaşayasın Metallique!!!

Yorum

• ELdO Rien kullandım. Kısacası vintage parfümler tadında aldehitli deriye eşlik eden tütsünün baymayan dumansılığı benim için güzelken çevremdekiler için pek hoş karşılanmıyor. Intense Incense versiyonu da güzel ama bundan daha farklı bir tat alıyorum.

Yorum

• Amouage Journey adeta biberli kakuleli olgun ve cebinde sarmak üzere tütünüyle dolaşan güzel giyimli bir iş adamı

Yorum

• Pdm-Herod 6 yıl önce ilk tanıştığımda çok sevdiğim ama kötü performansından dolayı şişeli sahip olmayıp dekant olarak 40 ml filan bitirdiğim herodun son sürümlerinden bir dekant daha aldım bir kez daha deniyorum inşallah performansı tatmin eder en çok şişeli almak istediğim parfümlerden birisi kendisi bayılıyorum o gurme tatlılığına günaydın ☺️

Yorum

• furkan1001
                            furkan1001 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            5 saat boyunca iyi performans gösterdi ama 5. Saatin sonunda bir anda kayboldun

• xPixa
                            xPixa Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Mevcut performans artık böyle hocam. Benim de bu markada en sevdiğim koku Herod ama performansı rezalet ötesi. Carlisle piyasaya çıktıktan sonra reformülasyon kurbanlarından biri maalesef.

• furkan1001
                            furkan1001 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ah hocam ah böyle güzel bir parfüm neden böyle seyreltilir anlamıyorum başların onların satış politikalarına 😂 carlisle nasıl acaba hep duyuyorum heroda benziyor mu

• Click image for larger version

Name:	82590684_2690779870999605_1948836111407834906_n.jpg?_nc_ht=scontent-lga3-1.cdninstagram.com&_nc_cat=109&_nc_ohc=2ZCIgUw_4x0AX-LJtLt&oh=97844de52db933279330b755a30e4a80&oe=5EC11338.jpg
Views:	301
Size:	116.4 KB
ID:	155592
                          ELDO Vierges et Toreros. Deri, sümbülteber ve biber eşliğinde ilerleyen güzel bir parfüm. Diğer bir çok parfümüne göre bunda ölmez otu yok. Daha kullanılabilir. Ama karabiber baskın.
                          Son Düzenleme mizansen035; 06-03-20, 09:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Davidoff - Cool Water..

Efsaneler hala efsane..

Sylvester Stallone nin Last Blood'ı gibi..

Arnold'ın Dark Fate'i gibi..

Hala kullanılır..

Yorum

İşleniyor...
                            X