Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• MAC Shadescents Velvet Teddy kullandım. 160 küsür liraya geldiği için alayım dedim şaşkınım. Tobacco Vanille ile baya benzer bir parfüm çıktı karşıma. Bu kadar benzerliği tahmin etmiyordum. TV'deki acı o geniz yakan burun yoran tütün gitmiş yerine daha feminen sayılabilecek bir vanilyası bol koku ortaya çıkmış. Bala benzer bir hissiyatı da var. Tatlılıktan haz etmeyen bu parfüme tahammül edemez sanırım. Uzun süre kullanımı sıkabilir. Performansı yayılımı fiyatına göre muazzam. TV'ye ucuz alternatif arayanların bence şans vermesi lazım.

Yorum

• Tiziana Terenzi Lillipur

Yorum

• Sospiro Soprano kullanıyorum iki gündür, FM Promise nin biraz daha zayıf, Xerjoof More Than Words un daha keskin bir sunumu. İçerisinde MTV gibi meyve beklemeyin, tamamen gül hakim kokuya. Güvenli bir liman diyebilirim.

Yorum

• İnitio Side effect kapalı bir ortamdayım herkesi esir edeceğim 😂

Yorum

• PDM Herod.

Yorum

• Acqua Di Parma Sandalo EDP.

Signatures Of The Sun koleksiyonun da bulunan EDP yoğunluğundaki ADP parfümleri içinde benim favorim. Sandal ağacının en erkeksi, en zarif ve en güzel yorumlarından bir tanesi. Retro havası beni benden alıyor. Performansı da oldukça iyi.

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Yorum için teşekkürler. En sevdiğim notalardan biri olan sandal üzerine parfümleri araştırırken tam olarak istediğimi bulamamıştım. Hatta adında "santal" geçen parfümlerin yorumlarında bile sandal notasının pek hissedilmediği söyleniyordu. Doğrusu sonra o parfümleri denediğimde ben de hayal kırıklığına uğramıştım. O yüzden şuan "Sandalo" ilgimi çekti ve test edilecekler listeme ekledim.
                Son Düzenleme Aryan; 04-03-20, 13:51. Tarafından yapıldı.

• TF Tobacco vanille

Yorum

• Coromandel ( Edp )
                Aşk
                Son Düzenleme Marmaris büfe; 04-03-20, 11:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Masque Milano Tango kullandım. Kabaca baharatlı, yer yer çiçeksiliğin hissedildiği reçinemsi amber denilebilir. Fakat onu basite indirgemek, asilliğine haksızlık olur. Tecrübesizliğimle kokuyu tam manasıyla algılayıp, anlamam mümkün görünmese de asil amber olarak koku hafızamda sağlam bir yer edindi. Keşke spliti yapılsa da şişesini edinme imkanına sahip olsak.

Yorum

• caliban
                    caliban Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bence de kullanması kolay ve zevkli bir parfüm. Baharatlardan kimyonun belirgin olduğunu hatırlıyorum.

• _sefa_
                    _sefa_ Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Aynen Emre hocam. Fakat öyle burun yakan cinsten baskın bir kimyon yok, daha çok aromatik, sevilesi bir tarzda. Çiçeksi notalarla da(ısparta gülü ve arap yasemini imiş) çok iyi dengelenmiş bence.

• Alkemia Baccante ve Salome
                  Baccante sarmaşıklara sarılmış karanlık yaban mersinleri, Ghostfire ile bezenmiş koyu yeşil ormanın meyveleri..
                  Salome, oryantal meyveli odunsu manolya, hepsi bir arada ve mükemmel geçişlerle.
                  Yine Amerika’dan dönecek birini bulursam bunların büyük boyunu ısmarlayacağım, ikisi de kendi alanında çok başarılı.

Click image for larger version

Name:	19C92DBF-35A3-4AC6-98EE-ECA97AA111E5.jpeg
Views:	325
Size:	1,020.0 KB
ID:	155371
                  https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• terre d'hermes 2008. o kadar alıştımki ödlere amberlere terre d'hermes artık bana çok hafif geliyor

Yorum

• Givenchy Xeryus Rouge (Tam mevsimi olduğunu düşünüyorum. Ilık ve güneşli )

Yorum

• nishane hacivat

Yorum

• İnitio Rehab ...

Yorum

• uncle-benjen
                            uncle-benjen Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Güzel bir parfüm ama bende yine kalicilik sorunu oluştu.. Derim yaşla kalinlaşip kokuyu soğurmuyor mu acaba.. Hinss..

• Bugün bir bileğime Amarige,diğer bileğime Champs Elysees sıktım.Pencere aralıktı ve dışardan kuş sesleri geliyordu.Hava güneşli ve ılıktı.Gözlerimi kapadım ve burnuma gelen harika mimoza kokuları eşliğinde herşeyin yolunda olduğu, pırıl pırıl,umut dolu bir bahar gününde olduğumu hayal ettim.Kısa bir süreliğine de olsa iyi geldi.

Yorum

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Mimozalar 🌼 Chapms Elysees'i çok merak ediyorum.

• Libra
                            Libra Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Champs Elysees bence harika bir parfüm.En kaliteli,büyüleyici çiçeksi parfümlerden biri.Ne yazık ki artık Türkiye ye gelmiyormuş.Çok üzüldüm gerçekten.İnternette var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum.Bitince ne yapacağım diye düşünmeye başladımBu arada kesinlikle edp olanını öneririm.Çok daha kalıcı ve zengin bir kokusu var bana göre.
                        İşleniyor...
                        X