Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• nicolai new york intense, fiyatını düşündüğüm zaman pek beğenmiyorum.meşe yosunu ve lavantalı klasik parfüm. creed bdp'nin derinliği yok. tom ford italian cypreesin modernliği yok.Designer tarafında zaten sayısız vintage koku var

Yorum

• Yorum

• Sospiro Ensemble.. Tütün, vanilya ve sandal ağacı üçlüsünden oluşan doğal, kaliteli bir koku. Farklı bir parfüm olduğunu söyleyemem ancak burunu yormayan, gündelik kullanıma uygun bişey arayanlar bakabilirler.

Yorum

• ADP colonia

Yorum

• Yves Rocher Mon Evidence. İki usta parfümörden. Temiz bir paçuli, gül ve çilek. Miss Dior Absolutely Blooming'in daha hafif versiyonu olarak aldım. Miss Dior ailesinin bir üyesi gibi, aynı şişede olsa, kalite açısından hiç sırıtmazdı. Güneşli bir Şubat gününe çok yakıştı. Hem Miss Dior, hem Coco Mademoiselle severlerin beğenisini kazanabilir diye düşünüyorum.
          Son Düzenleme Rayiha; 19-02-20, 19:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tom Ford Oud Wood - Çok güzel kokmasına rağmen bunun neresinde oud var diye düşündüren bir parfüm; birkaç saat sonra oudvâri birşeyler algılanıyor; böyle olumsuz yazdığıma bakmayın..çok beğendim; fragrantica'da birisi "bunu da artık beğenmezseniz hiçbir oud parfümünü beğenmezsin" yazmış; katılıyorum; çok güzel ehlileştirilmiş bir oud kokusu var. Oudfanatikleri kesin bundan nefret edecek; ama ben ve etrafımdakiler beğendi..insana özgüven veren bir koku profili var. Zannedersem gerçek oud yerine bunda Givaudan'ın patentli kephalis koku molekülü bol miktarda kullanılmış. Şişeli alınabilecek türden benim için...
            Son Düzenleme protectedsugar; 18-02-20, 17:11. Tarafından yapıldı.

Yorum

• vagonlar
              vagonlar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tek dezavantajı güçsüz olması. En azından benim tenimde.

• Serge Lutens - Cannibale

Bozulmaya yüz tutmuş keskin, ekşimtırak çiçek özlerinin, asidik, soğuk, cinsiyetsiz, temiz bir gülün ve belki biraz da melankolik kakule ve keskin karanfilin hafif dumanlı bir mür ve tatlı, sıcak, pürüzsüz bir sütlü (ya da pirinç unlu) vanilya ile kaplanması sonucu ortaya çıkan ilginç ama kendime biraz uzak bulduğum çiçeksi gourmand hava ilk birkaç saat belirleyici oluyor. Bu bölümde, önceleri, sirkemsi çiçeksilik daha baskın, daha sonraysa tatlı ve az dumanlı mür ile sütlü vanilya kendilerini daha fazla hissettiriyorlar. Parfüm artık bu yönde mi gidecek acaba derken yavaş yavaş baskın notaların tümü sakinleşip tatlılık azalıyor. Az dumanlı reçinemsi sınırlı tatlılığa belli belirsiz bir tütün-vetiver aromatikliğinin katılması sonrasında parfüm, içine vetiver eklenmiş bir beyaz şarap sirkesinde uzun süre bekletilen çoktan solmuş, biraz karanlık ama sıcak çiçeklere dönüşüyor. Bir sonraki aşamada ise çiçekler usulca ortadan kaybolurken yumuşak bir mür ve köşesiz bir köksü vetiverin keyifli birlikteliği burnumu okşamaya başlıyor. Herhalde bu şekilde sonlanacak diye beklerken tatlımsı nefis bir vanilik amber, finali tek başına yapmak üzere sahneye çıkıyor. Bol katmanlı, sürprizli, dolu dolu yapısıyla müthiş gelişim gösteren parfüm baştan sona pürüzsüz bir yapıda ve geçişler son derece yumuşak ancak tatlılığın azaldığı anlardan sonraki bölümler benim için daha dengeli ve kesinlikle çok daha çekici.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Medea View Post

Serge Lutens - Cannibale

Bozulmaya yüz tutmuş keskin, ekşimtırak çiçek özlerinin, asidik, soğuk, cinsiyetsiz, temiz bir gülün ve belki biraz da melankolik kakule ve keskin karanfilin hafif dumanlı bir mür ve tatlı, sıcak, pürüzsüz bir sütlü (ya da pirinç unlu) vanilya ile kaplanması sonucu ortaya çıkan ilginç ama kendime biraz uzak bulduğum çiçeksi gourmand hava ilk birkaç saat belirleyici oluyor. Bu bölümde, önceleri, sirkemsi çiçeksilik daha baskın, daha sonraysa tatlı ve az dumanlı mür ile sütlü vanilya kendilerini daha fazla hissettiriyorlar. Parfüm artık bu yönde mi gidecek acaba derken yavaş yavaş baskın notaların tümü sakinleşip tatlılık azalıyor. Az dumanlı reçinemsi sınırlı tatlılığa belli belirsiz bir tütün-vetiver aromatikliğinin katılması sonrasında parfüm, içine vetiver eklenmiş bir beyaz şarap sirkesinde uzun süre bekletilen çoktan solmuş, biraz karanlık ama sıcak çiçeklere dönüşüyor. Bir sonraki aşamada ise çiçekler usulca ortadan kaybolurken yumuşak bir mür ve köşesiz bir köksü vetiverin keyifli birlikteliği burnumu okşamaya başlıyor. Herhalde bu şekilde sonlanacak diye beklerken tatlımsı nefis bir vanilik amber, finali tek başına yapmak üzere sahneye çıkıyor. Bol katmanlı, sürprizli, dolu dolu yapısıyla müthiş gelişim gösteren parfüm baştan sona pürüzsüz bir yapıda ve geçişler son derece yumuşak ancak tatlılığın azaldığı anlardan sonraki bölümler benim için daha dengeli ve kesinlikle çok daha çekici.
              Benimde çok severek kullandığım bir koku ayrica yorumlamaniz muazzam detaylı.

Yorum

• Xerjoff naxos

Yorum

• Jovoy Pavilion Rouge vazgeçemiyorum bu aralar 😊

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Roja Dove Amber Aoud

Dekant bile olsa hayatımda kullandığım ilk Roja Dove parfümü. Açılış kısmındaki şurup gibi bir tatlılığa sahip olan gül yenilesi cinsten leziz ve çok hoşuma gitmiş olsa bile sonrasında ortaya çıkan oryantal yapıya pek bayılmadım. Kokunun genel kalitesi ise inanılmaz derecede diyebilirim. Son derece rafine ve pürüzsüz. Fiyatını hak ediyor mu peki ? Dünya üzerindeki hiçbir parfüm bu fiyatı hak etmiyor bence

Yorum

• LM Hard Leather kullandım. Benim için güzel bir kirliliğe sahip olsa da çevremdekiler ahır, idrar, dışkı vs. tarzı şeylere benzetti. Ayrıca ilk başta beğenmeyip sonradan çok sevdiklerim arasında.
                      Son Düzenleme Abbathdoom; 18-02-20, 23:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Ex Nihilo Fleur Narcotique.. Fazla çiçeksi, fazla feminen.. güzel mi ? evet iyi denilebilir.

Yorum

• İnitio Side effect biraz feminen kaçsada tatlı genel beğenisi yüksek ultra yüksek performanslı bir parfüm bana hafiften tatlı öksürük şuruplarını anımsatıyor biraz ☺️

Yorum

• Kemi aurum

Yorum

İşleniyor...
                            X