Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nishane Fan your flames
    Açılışında çok doğal rom kokuyor,yavaş yavaş meşe yoşunu giriyor 10 dk sonra.En sevdiğim kısım ise sonu,
    parfüm çok yerinde tonka ve hindistan ceviziyle tatlılaşıyor.Başarılı bir çalışma

Yorum

• Jeke. Sıkıysa yaklaş sosyal mesafeden içeri.

Yorum

• Amouage Reflection

Yorum

• issey miyake nuit d'issey bleu astral

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Dışarıda hava mükemmel, tam bir bahar havası. Keşke gündelik hayatımız da şu anda salgın yokmuş gibi mükemmel olsaydı da bu parfümü dışarıda doya doya kullansaydım. Bugünler de geçecek elbet

Yorum

• xPixa
            xPixa Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hahahahaha cidden yazlık kokular öyle oldu. Halbuki benim bu yaz için ne hayallerim vardı kumsalda deniz kenarında Bir de bu kokuyu teee Aralık ayında almıştım. Nerden bileyim bu senenin böyle olacağını hahaha

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ben sırf o yüzden yazlık şişe almadım hiç 😀 kışlıklara gidiyorum daha çok.

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bu parfümün Chanel Egoiste den daha çok gideri var bence de..

• İnsanın modunu yükselten özgüveni tavan yaptıran yorumlar üstü bir beyfendi kullandım.

Nicolai Nevyork intense

Yorum

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            KARALARIN_CEMAL Ragıp hocam sizin imza kokunuz elbette olabilir ama burada fsater hocam saygısız bir ifade/yorumda bulunmamış. Sadece iyi yorumlar almadığını ve beğenilmediğini söylemiş. Bir parfümün beğenilmemesi de saygısızlık anlamına gelmiyor bence. Ben sizin yazdığınızdan NY Intense eğer beğenilmezse karşısında beni bulur gibi bir şey anlıyorum.

• KARALARIN_CEMAL
            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Abbathdoom Ege hocam yakamdan düşün artık yaa. Gerçekten uğraşmayın benimle. Benim yazdığım cümlede kimseye saygısız ifade falan kullanmadım. Herkes herkese ''(kullandığı parfüm konusunda)'' saygı duyacak demek istedim. Tamamen gayri ihtiyari söylediğim bir cümle. Aynı şekilde ben de karşıdaki kişinin kullandığı kokuya, parfüme, esansa, kolonyaya saygı duymak zorundayım. Benim imza kokum diye bana saygı duyacak diye bir şey ima etmedim. Siz tamamen yanlış anlamışsınız. Sonuçta bu zevk meselesi. Ben fsater arkadaşımıza, başkalarının beğenmediği kokuyu sen, ben, o, biz, siz, onlar kendisine imza kokusu yapabiliyor demek istedim hepsi bu. Lütfen söylenenleri cımbızlayıp farklı yorumlamayın Ege hocam.
            Son Düzenleme KARALARIN_CEMAL; 11-05-20, 17:36. Tarafından yapıldı.

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Yani harbiden ben de bu parfüm Hakkında yorum yapacaktım ama vaz geçtim 😅 daha önce başka bir parfüm de de benzer olay olmustı sanırım. Büyük ihtimalle olayları yanlış anlama ya da farklı yorumlama gibi bir durumu var sürekli olarak.

• dior ambre nuit.güvenli liman eski dost.gülün muhteşem yorumu.

Yorum

• Narciso Rodriguez - For Him EDP (musc collection)

Click image for larger version

Name:	Screenshot_20200511_151914.jpg
Views:	517
Size:	129.2 KB
ID:	164901
            ​​​

Yorum

• Arkadaş nasıl bir eski formülü varsa nasıl demlendirdiysek Jekeyi. Macun gibi yapıştı cildime. Derimin üstünde ayrı bir katman olarak duruyor. Şaka gibi

Yorum

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                ambra aurea çok konsept bir çalışma hocam tek nota üzerinde yoğunlaşılmış, tatlılık yok neredeyse, buradaki bahsedilen amber ağaç reçinesi olan amber/kehribar. Normalde kokusuz olan bu reçineyi ekseriyetle bir kaç notanın birleşimi şeklinde oluşturuluyor parfüm dünyasında labdanum, benzoin, türlü balsamlat bazen vanilya ile harmanlanıyor. bu kokuda bana kalırsa labdanum daha baskın fakat tatlılığı azaltılmış ve is akoru eklenmiş. yani bana kalırsa kehribar gerçek bir nota olmasa bile Kehribar diyince aklıma böyle bir koku geliyor benim. Ege hocamın bahsettiği durumu bilemiyorum, bayağıdır kullanmadım ben de

• cantona8
                cantona8 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ambra Aurea için aklımda kalan cümle "kuru baharatlı amber". Jeke için ise; "baştan aşağı boyasın beni" Razıyım gel Venomun olayım.

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Abbathdoom gerçekten de senin durum baya farklıymış 😅 ilk defa karşılaşıyorum.

• Click image for larger version

Name:	20200413_141700_1586777236716.jpg
Views:	361
Size:	1.94 MB
ID:	164934
              فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Umut Kurtoğlu connoisseur bende böyle bir tabaka oluşturmuştu. Kokusu da baya kötüleşiyordu. Hatta dekant yerine elimde şişesi olsa baya kötü olurdu demiştim.

Yorum

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Balina mı kusmuş eline öyle?

• Abbathdoom
                  Abbathdoom Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bunun sebebinin ne olduğunu çok merak ediyorum açıkçası. İlk denememde ders çalışmadan önce elimin üstüne 2 fıs sıktım ve derse geçtim. 5-10 dk sonra koklayım dedim ve kokusunda bir sıkıntı vardı. Bir de baktım ki elimin üstünde tuhaf bir tabaka var. İlk aklıma alerjik reaksiyon geldi ama sonradan başka arkadaşlarım üzerinde denedim ve onlarda da aynı tabaka oldu. İlginç bir deneyimdi benim için. 😄

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Amber yerine balinanın kendisini kullanmışlar galiba

• Comme des Garcons 2

Bu kokuda, mürekkep notasının verdiği entelektüel bir hava var...

Click image for larger version

Name:	ibrahim-tatlises-i-entelektuel-gosteren-gozluk_1528757.jpg
Views:	436
Size:	69.6 KB
ID:	164940

Yorum

• Bugün benim için deneme günüydü
                  1- Creed Royal Oud: Çok değişik bir parfüm. Oud havası kesinlikle yok. Hafif kirli bir odunsuluğun arasından çok ufak limon alıyorum. Hissettiğim şey bu. Beğendim mi? Evet beğendim. Şişeli alır mıyım? Zannetmiyorum.
                  2- Kilian Moonlight in Heaven: Tropik temalı bir parfüm. Notalarında gözüken hindistan cevizini hiç hissedemedim. Güzel, tropikal hissiyatı hafiften hissettirebilen, meyveli bir parfüm. Fiyatını hak edecek bir parfüm değil.
                  3- Solo Loewe: Guawa notasından dolayı denemek istedim. Kokuda hiç tropikal hava yok. Yazlık maskülen sert bir parfüm havasında. En çok hissettiğim nota lavanta. Güzel bir parfüm ama aradığım tarzla uzaktan yakından alakası yok.
                  4- Tiziana Terenzi Foconero: Çok değişik bir parfüm. Aşırı derecede tuzlu. Şimdilik yayılım ve kalıcılık olarak da güçlü görünüyor. Tarif etmesi zor bir parfüm. Ben pek sevmedim ama seveni çıkacaktır denemenizi tavsiye ederim.
                  5- Renier Parfums De Lirius: Mükemmel bir parfüm. Hafif feminen olsa da baş döndürücü güzellikte bir koku. Tarif etmesi çok kolay. First marka çilekli-kavunlu sakızların parfüm hali gibi. Çok da güçlü. Şişeli listeme baş sıralardan giriş yaptı.

Yorum

• Myrkur
                    Myrkur Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    İlerleyen dakikalarda Loewe'nin tropikal yönü biraz daha ortaya çıktı. Designer bir firmaya göre oldukça başarılı bir çalışma. Royal Oud'daki kirli hava ise tamamen ortadan kalktı. Mükemmel bir parfüm haline geldi.

• mizansen035
                    mizansen035 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Loewe markasının parfümleri gerçekten bir Designera göre gayet iyiydi. 7 natural kullanmıştım bir dönem. Gayet hoşuma gitmişti. Keza solo da güzel parfümdür.

• orangeverte
                    orangeverte Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    De lirius epey ilgimi çekti

• Jubilation XXV

Yorum

• Bugün Renier Black Rain kullandım. En belirgin hissettiklerim gül ve menekşe oldu. Gül kullanımı güzel ancak feminen olduğu için tarz olarak bana uygun değil. Menekşe her zamanki gibi burnumu rahatsız ediyor. Belalı notam hiç bir zaman ısınamadım buna. Parfüm genel olarak çoğu kişinin beğeneceği bir koku olmuş.

Yorum

İşleniyor...
                    X