Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Orjinal yazı sahibi: M14Y View Post
    Fort &Manle - Süleyman Le Maqnifique
    Bu fort manle lere çok sağlam kokular diyorlar ama bulmak da çok zor gibi.

Yorum

• MFK oud satın mood. Güzel koku ama çok beğendim mi emin değilim, biraz daha kullanmam gerek gibi.

Yorum

• mizansen035
        mizansen035 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Eğer beğenmedim dersen çevremde kullanıp ya da deneyip beğenmedim diyen tek kişi olacaksın

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Mizansen hocam güzel koku. Sadece bilmiyorum bunu denedim, extraitini denedim .Begenmedim değil sadece çok beğendim mi ya da tarzım mi değil hala anlayamadım

• mizansen035
        mizansen035 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Benim kış bombalarımdandır. Performansı da çok yüksek

• Rochas Desir Pour Homme kullandım. Uden bu parfümden sanki bi tık esinlenmiş gibi. Vanilya citrus ikilisi benzer şekilde kullanılmış sıkar sıkmaz beynimdeki Uden penceresi açıldı.

Yorum

• PDM Kalan.. Memo İtalian Leathera çok benzettim nedense.

Yorum

• Sth extreme kullandım.
          Sth nin performanslı halini beklediğimden ötürü ufak çaplı bir hayal kırıklığı yaşadım, ama atlattım Orijinaldeki denge bence bozulmuş. Onu sth yapan keskin paçuli ve sedir, bir hayli baskın olan boozy akorun gerisinde kalmış ve biraz modernize edilmiş gibi. Sth kafasıyla kullanmadığım sürece boozy havasından bol bol keyif alacağım güzel bir koku. Fakat fiyat/performans konusunda sınırı geçer mi bilemedim. Kalıcığına diyecek bir şey yok ama tenimde, extreme havasında bir yayılım, saldırganlık gözlemleyemedim. Sevenlerine saygılar, ben de beğeniyorum

Yorum

• Mugler Les Exceptions Naughty Fruity

Çok özelliksiz derinliksiz dümdüz bir parfüm. Baştan sona hemen hemen aynı ilerliyor. Karışık meyve suyu açılışıyla başlıyor. Ortalara doğru hafif ama çok hafif tobacco sonra yine aynı seyirde devam ediyor. Yayılım ve kalıcılık da orta seviyelerde.

Yorum

• Bond no.9-The scent of peace
              Yaz için performans arayanlar büyük bir zevk ile kullanır. Ananas ve tozlu bir bergamot ile güzel açılışından sonra vetiver ve sedir ile yumuşak odunsu bir şekilde devam ediyor. Şişesinin siparişini geçtim hemen.

Yorum

• SAKIN BU PARFÜMÜ KIYAFETLERE SIKMAYIN. SAKIN... Mancera Instant Crush.

Ben bugün bileklere birer fıs sıktım sadece, o da kahvenin yanına tatlı niyetine. AMA KIYA SAKIN...

Yorum

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ne oldu yav. Kıyafeti batırdı mı 🙄

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yok, koku gitmiyor ya... Mancera'nın dip notalarındaki o lanet vanilyatrakımsılık kaldı malesef. Aslında ilk başta çok önemsemedim, hatta hoş olabilir diye düşündüm ama sonra başka parfümleri kullanırken ekstra tatlılık vererek kullandığım parfümlere başka parfümmüş gibi efekt kattı. Geçenlerde L'Homme Ideal EDP. için birisi Black Orchid mi kullandın dedi, sırf Crush'ın bıraktığı ekstra tatlılık yüzünden. Ayıp ya...
                  Son Düzenleme Aryan; 06-05-20, 19:37. Tarafından yapıldı.

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bu kokunun tatliligini merak ediyordum. Bu kadar tatlıysa temkinli yaklaşsam iyi olur.

• Still Life in Rio

Yorum

• Bugün birçok parfüm denedim hepsini yazayım.

Jul et Mad Aqua Sexitus: Şu ana kadar denediğim en iyi yazlık parfüm. Aquatik hava ve turunçgil harmanı bu kadar mı iyi olur, bu kadar mı doğal kokar. Oluyormuş demek ki. İncir de çok güzel bir hava katmış. Çok çok hafif tuz gibi bir koku da geliyor bana onu da çok sevdim. Baya da güçlü bir parfüm gibi duruyor şimdilik.

Olfactive Studio Still Life in Rio: Açılışı Viw'dekine benzer bir limonla başlıyor. 10 dakika içerisinde limonlu cife benzeyen bir yere evriliyor. Burayı sevmeyen insan çok olacaktır. Ben şahsen sevdim çünkü limonlu cifi de çok severim. 2-3 saat sonra ise epey zayıflıyor, limon tamamen gidip yerine müthiş kremsi bir hindistan cevizi geliyor. Güçlü bir parfüm değil, parasını hak etmiyor ama yazlık bir parfümün 2 kere değişim geçirmesi hoşuma gitti.

Dolce Gabbana The One Edp Intense: Yeni çıkan versiyon. Fragrantica'da çok gömülüyordu ben de beklentimi düşük tuttum ama beğendim. Normal the one ile zerre alakası yok öncelikle. Hafif tatlı, piyasa işi clubber tarzı bir koku yapmışlar. Kalite hissiyatı gayet yerinde. Bu tarz bir parfümüm bulunsun her zaman isterim. Elimde bu tarz Azzaro Wanted by Night vardı. Belki ileride onu elden çıkarıp yerine bunu koyabilirim.

Edit: Azzaro Wanted by Night'ı da kokladım şimdi. Dediğim tarzda bundan daha başarılı. Elinden çıkarmam. Maalesef yeni intense'e kolleksiyonumda yer yok.

Xerjoff Zefiro: Açılışı hapşuruk gibi berbat geldi. 10 dakika sonra çok tanıdık bir kokuya dönüştü. Amberden dolayı sanırım l'air du desert marocain parfümün benzettim. Ama bunda tarçın da çok hakim. Uzun lafın kısası çok sanatsal bir çalışma ve üzerimde taşımak isteyeceğim bir parfüm değil.

Profumum Roma Acqua di Sale: Yosunlu sakız gibi. Hiç sevmedim. İnsanı rahatsız eden bir yönü var. Güçlü duruyor. Markadan gittikçe soğuduğumu hissettim deneyince.

Profumum Roma Arso: Kirli, is tarzı bir koku. Bunu da denedim ve Profumum Roma markası benim için bitmiş oldu maalesef.

Mercedes Benz Cologne: Şaşırtıcı bir şekilde güzel. Basit, acımsı hissiyat vermeyen turunçgil kullanımı var. Tarz olarak Guerlain l'homme ideal cologne'a benzettim. Bu biraz da pembe biber ve zencefil ile beslenmiş. Pembe biber olayı biraz bozmuş. Daha güçlü olsa çok daha iyi bir parfüm olurmuş ama bu hali de iyi.

Hermes Bleu Merveilles: Burun yakan boş bi aquatik. Neden beğenilmediğini hemen anladım. Gereksiz bir parfüm.
                  Son Düzenleme Myrkur; 06-05-20, 21:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Asaid
                    Asaid Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Arso'yu daha bir merak ettim şimdi 🤭

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Tecrübe ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler Myrkur. Bu değerli yorumlarınızın daha ulaşılabilir ve düzenli bir şekilde arşivlenmesi için "Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz" başlığına da yazabilirsiniz: http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...z-test-ettiniz

• Myrkur
                    Myrkur Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Aryan bu konu daha çok okunuyor diye buraya yazmayı tercih ediyordum ama oraya da yazılabilir doğru

• Bijon A.E.O.M

Yorum

• orangeverte
                    orangeverte Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    All eyes on me haa, güzel koku olduğunu okumuştum

• Myrkur elinize sağlık, keyifle okudum

Yorum

• Comme des Garçons-Floriental

cdg den 4. Parfüm alışım , bu marka artık favorim😎
                    Unisex olarak geçsede açılışı çiçeksi ve hafif dumansı erikle kendisini feminen olarak değerlendirdim ama ben bunu kullanamam demedim sonra da dumansılığı artarak daha da bir keyif aldım . Sonuç olarak bekletimin üstünde.

Yorum

• Mancera cedrat boise bol meyveli bir gün

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Nishane Ani tam bu mevsimin parfümü

Yorum

İşleniyor...
                        X