Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aldehitlerin burnumu yorduğunu bile bile körlemesine aldığım bir klasik, Hermes Caleche. Güncel EdT versiyonu. 1961 doğumlu, tasarımcısı Guy Robert. İlk anlarda fazlasıyla kuvvetli hatta rahatsız edici aldehitler, ilerleyen aşamalarda kremsi bir yumuşaklık kazanıyor ve hafif çiçeksi akorlar ortaya çıkmaya başlıyor. Chanel No.5 Eau Premiere ile benzer buluyorum. Dolabımdaki en temiz kokulardan biri, güneşli bir ilkbahar gününe, beyaz gömleklere çok yakışacak, resmi ortamlara da uygun bir parfüm. Hakkıyla kullanamasam da bugün olduğu gibi zaman zaman özlüyorum.
    Son Düzenleme Rayiha; 16-04-20, 23:34. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Libra
      Libra Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Denediğimde beğendiğimi hatırlıyorum bu parfümü.Tertemiz,sabunsu bulmuştum.Çıkıp parfüm denemeyi özledim☺️Sağlık,huzur olsun da inşallah yine çıkar deneriz🙏🏻

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet tertemiz, sabunsu bir koku 🙂 İnşallah bu günleri sağlıkla atlatalım. Çarşıda yürümek özgürlük, parfüm denemek büyük lüksmüş şimdiyi düşününce.

• Uzun bir zamandan sonra Brecourt Poivre Bengale kullandım. Açılışında çok yoğun bir karabiber var ve biraz geri çekildiğinde baharatlı bir deri ortaya çıkıyor. Performansı için ortalama üstü denebilir. Tam anlamıyla takım elbise parfümü.

Yorum

• Dior - Fahrenheit..

Sabah aklıma düştü, performansı düşük, fazlaca sıkınayım diyip üstüme bocaladm..

Şu an işteyim ve ben bugün parfüm kullandım mı yahu diye düşünmek zorunda kaldım..

Polarımda 3-4 gün önce sürdüğüm sospiro Accento'nun harika kokusu kalmış..

Yazık böyle bir efsaneye..

Yorum

• Initio Rehab ile güne başladım. Genel algım baharatlı olduğu yönünde. Lavanta, kara biberimsi baharat ve hafiften tütün algıladım. ilk intiba beğendim, bakalım diğer kullanımlarım da fikrim değişecek mi...

Son Düzenleme orangeverte; 17-04-20, 09:18. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Creed aventus

Yorum

• Ambra Nobile Nobile 1942 kullandım. Başarılı bir amber parfümü. Bi tık tatlı ama bunaltıcı değil. Kaliteli olduğunu hissettiriyor. Dolgun bir koku olmuş.

Yorum

• FM Promise kullandım. Asidik elmayı zamanla kabullenip sevebilirim. Sonuçta Dominique babanın vardır bir bildiği.

Yorum

• Initio oud for Greatnes

safran ve oud baş rolde. Biraz da lavanta. Basit bir yapısı var. O kadar kaliteli oud parfümü arasından sıyrılması zor.

Yorum

• xerjoff erba pura

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: mizansen035 View Post
                  Initio oud for Greatnes

safran ve oud baş rolde. Biraz da lavanta. Basit bir yapısı var. O kadar kaliteli oud parfümü arasından sıyrılması zor.
                  mizansen035 bu kokuyu baccarat rouge a benzetenler olmuş. Benzerlik var mi sizce?

Yorum

• mizansen035
                    mizansen035 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben bir benzerlik göremedim. Sadece oud ve safrandan gelen hafif bir acılık var. Belki o yüzden benzetiyor olabilirler. Fakat hiç bir şekilde benzemiyor.

• Creed Aventus
                  Onun için baş yapıt demek yanlış olmaz herhalde. İnsanın modunu yükselten batch sorunları ile kafaları karıştıran ilk koklayanlar için bu mu Aventus dedirten ama herkesin ömür boyu kullanacağı bir kokudur kendisi. Kararsızlık anında her zaman elin ona gider, çünkü Aventus her zaman güvenli bir limandır erkekler için.

Yorum

• Thierry Mugler Ultra Zest Tatli-Ferah-Enerjik

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Guerlain Vetiver Vintage

Yorum

• Marc-Antoine Barrois Ganymede . Cancağızım yollamış dekant. Hanımın direk ilgisini çekti sıktığım ilk andan itibaren. Onun dışında karakterli bir koku. İyi iş.

Yorum

• Abbathdoom
                          Abbathdoom Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          İlk kullandığım gün baya bir iltifat almıştım. Performansı da çok hoşuma gitti. 😄

• Umut Kurtoğlu
                          Umut Kurtoğlu Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Gerçekten ilginç. Yani şöyle bir durum da var bu parfümde benim anladığım kadarıyla. Burnumu bileğime yaklaştırdığımda bu kadar da iltifatı hak etti mi diyorum, fakat yayılımda anladığım kadarıyla çok daha farklı bir hale bürünüyor.

• Abbathdoom
                          Abbathdoom Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Yayılımından gelen koku gerçekten çok keyifli ve ben kokuyu fazla alamazken çevremdekiler baya bir hissetmiş. Şişesi alınmaya değer bence.

• Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
                        Marc-Antoine Barrois Ganymede . Cancağızım yollamış dekant. Hanımın direk ilgisini çekti sıktığım ilk andan itibaren. Onun dışında karakterli bir koku. İyi iş.
                        Radarima aldığım bir koku

Yorum

İşleniyor...
                        X