Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• A. Reflection

Yorum

• Gece hayatı yok, o yüzden mecbur gündüz gündüz ofiste: Pure Malt

Yorum

• Annick Goutal Ambre Fetiche

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: KARALARIN_CEMAL View Post
          İsabey L'Ambre de Carthage, dolabımın köşesine koyup sıkmaya kıyamadığım gizli hazinelerimden. Çok özlemişim iyi ki varsın
          KARALARIN_CEMAL Ragıp hocam kokuyu biraz inceledim de reçineli ve balzamik karakterde bir amber parfümü olduğu yazmış. Ilgimi çekti radarima alıyorum

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: KARALARIN_CEMAL View Post
            İsabey L'Ambre de Carthage, dolabımın köşesine koyup sıkmaya kıyamadığım gizli hazinelerimden. Çok özlemişim iyi ki varsın
            Orjinal yazı sahibi: xPixa View Post
            Goutal Ambre
            Benzer işler gibi... İkisi de balzamik amber parfümü, ikisinin de en fazla hissedilen notaları amber ve labdanum. Bunları karşılaştırmalı kısaca yorumlayacak olan var mıdır?
            Son Düzenleme Aryan; 07-04-20, 20:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Gece için TF Noir de Noir.

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Romance!

• Loewe 7 Anonimo

Yorum

• Tom Ford Luscan Leather
                Çok güzel süet deri parfümü kalıcılık çok iyi deri parfümüne yeni geçiş yapanlar zevkle kullanırlar.

Yorum

• Dolce Gabbana The One Exclusive Edition

Bir de performansın iyi olsa vazgeçilmezlerimden olabilirsin ama 3 4 saat kalıcılık bizim yollarımızı ayırıyor. Yayılım ve kalıcılık malesef çok düşük. 5 saat sonra bileklerini burnuna dayasan da kokuyu alamıyorsun.

Yorum

• armani prive rose arabie

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Umut korkut View Post
                      armani prive rose arabie
                      Çok merak ettiğim bir koku daha. Güzel günlerde kullan Umut korkut Umut hocam

Yorum

• Terre ile ferahlayalım.

Yorum

• Aryan
                          Aryan Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Evet DouglasCst zaten Hermes'in de Terre için kurduğu imajın bir kısmı da bunun üzerine. Sıcak havalarda kullananları görünce şaşırıyorum. Hele bir de sıcak havalarda dışarıda doldurma açık parfüm Terre kullananlara rastladıkça üzülüyorum.

Bu arada Fraiche bu yaz almayı düşündüğüm parfümlerden. Birisi bunun için çok doğal çok fresh bir portakal parfümü demişti. Deneyemedim ama belki kör alış yapabilirim.

Bu arada ben, Terre'yi hafif serin yağmurlu havalara da çok yakıştırıyorum.

• orangeverte
                          orangeverte Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aryan bu aralar kullandığım EDT. Ben ilkbaharda da keyifle kullanıyorum, yazin gündüz kullanmadım ama gece kullanılabilir. Elimde fraiche de ver. Onu daha sicaklara saklıyorum

• Aryan
                          Aryan Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          orangeverte hocam siz bayağı bir Hermes'çisiniz. O yüzden yazın pure parfum bile kullanabilirsiniz sorun yok.
                          Son Düzenleme Aryan; 08-04-20, 13:24. Tarafından yapıldı.

• Mdcı Fetes Persanes ...

Yorum

• Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde centilmenliği elden bırakmayarak Givenchy Gentleman EDP.

Bu parfümde en çok hissedilen ve konuşulan notalar vanilya, tolu balsamı ve iris olsa da karabiber ve paçulinin parfümün en kilit notaları olduğunu düşünüyorum. Bu iki nota olmasaydı bu parfüm çok farklı bir yerlere giderdi; kadın reyonlarından falan toparlardık artık. Ama bu haliyle Dior Homme Intense ile Valentino Uomo Intense'den daha maskülen

Yorum

• furkan1001
                            furkan1001 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ben bu kokuyu çok sevdim. Ama uzun bir deneyim yaşamadım. Sizce performansı nasıl ? Dior ve Valentino ile kıyasladığınız zaman.

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Performans olarak benim DHİ'nin bir tık altındaydı. Valentino Uomo Intense'i kullanmadım ama onun da dolayısıyla biraz altındadır. Ama performansı bence yeterli, bu konuda pek sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Zaten bu kişiden kişiye de değişebilir. Bu parfümün en sevdiğim yanı kullanımının çok kolay olması. Diğer kıyaslanan parfümler daha çok gece zamanı, özel zamanlara uygunken, Gentleman gündüz ve bahar mevsine de uygun. Ofis kullamınına müsait. Diğerlerindeki gibi bir ruj efekti alamadım ben. Vanilya ve balzamik tarafı önde ama irisi de rahatlıkla hissedebileceğiniz pudralı, çekici, maskülen, çok modern bir parfüm. Kendisi de aslında uzun bir deneyime çok müsait. Çünkü, mat siyah şişesini al, kenara koy, yıllarca dursun; ışık geçirmez, bozulmaz.
                            Son Düzenleme Aryan; 08-04-20, 13:50. Tarafından yapıldı.

• mizansen035
                            mizansen035 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Aynen ben de sevmiştim. İki üç kez falan denemiştim. Sephoraya her girdiğinde elim hep gidiyordu kendisine. Gentleman serisindeki en güzel kokuydu. Ya da markanın mı demeliydim bilemedim. Şu müsibet bir geçsin bir kaç şey alacağım. Designer payımdan birisi de bu olur büyük ihtimal.

• Karanlıklar çöktü. Hava kapalı; hafif esiyor. O zaman Naxos zamanı. Günaydın 😊

Yorum

İşleniyor...
                          X