Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford Tobacco Vanille

Yorum

• Tom ford metalique
      Biraz deneysel bir çalışma yapılmaya çalışılmış galiba çünkü parfüm gerçekten çok uzun süre metalik kokuyor.açılıştaki aldehitlere ( daha önce deneyimlemediğim bir kullanım) hatta orta bölümlerdeki vanilya çiçek kısmına bile eşlik ediyor.
      Sevdiğimi söyleyemem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Prada Amber Pour Homme. Amber kokusundan ziyade maskülen, baya sabunsu bir parfüm. Açılışındaki citrus 3-5 dk sürüyor. İnceden kolonya efekti var sanırım neroli, portakal çiçeğinin yaptığı bir şey. Güzel parfüm ama ancak bana oturmadı eski kafa ve olgun bir koku. Performansı da pek iç açıcı değil.

Yorum

• murrjm
          murrjm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Şaşılacak şekilde çevremden güzel tepkiler alıyorum performansı ile alakalı.Sen hareket ettikçe senden bi koku geliyor ismi ne diye soruldu kaç defa

• vagonlar
          vagonlar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Benim burnuma gelmediği için performansının etkisiz olduğunu düşünmüş oldum. Kullanım dozajını arttırıp kalabalığa karışmak lazım

• Xerjoff 1888

Yorum

• Xerjoff MTW - Gül ve Oud temalı 2 favori parfümümden biri diğeri Rose d’Arabie beni kendine çeken ve kullandığımda ayrı bir keyif veren havası var

Yorum

• OJ Montabacco intensivo

Yorum

• Atkinsons,bütün parfümleri güzel bütün parfümleri sıradan o yüzden modelin önemi yok.ingiliz çiçeği kokuyorum

Yorum

• Jovoy Remember Me. Öyle bir parfüm ki ismine bakıp cevap olarak ‘‘unutursam yüreğim kurusun’’ diyesiniz geliyor. Geçişleri pürüzsüz, harmanı dengeli, lezzetli. Gourmand olup şekerli olmayan bir parfüm. Kalıcılığı ve farkedilirliği muazzam. Özellikle orta notalardan itibaren parfüm tam anlamıyla patlıyor. Elimin altında sürekli olarak bir şişesini bulunduracağım parfümlerin en başlarında yer alıyor.

Yorum

• Mona di Orio Les Nombres d'Or - Vanille (Eski şişe)… Açılışı, acımtırak ve tozlu bir portakal, hemen arkasından mayhoş tatlılığıyla gelen oldukça gerçekçi bir karanfil ve bunların üzerinde dolaşan yumuşak bir dumansılık yapıyor. Oldukça ilginç, keyifli ve yapaylıktan uzak bir başlangıç. Orta kısımda, iyice öne çıkan karanfilin yanına, yavaş yavaş eklenen sıcak bir amber, aromatik bir kremsilik ve köksü, dumansı bir vetiverle beraber parfüm giderek konforlu bir hale geliyor. Bu bölüme kadar, geri planda, bir varmış bir yokmuş gibi kendini hissettiren kuru ve tatlılığı az vanilya sonlarda daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor ve bu tozlu, dumanlı, kirli vanilyaya pudramsı bir amberle beraber yumuşak, tatlı bir sandal ağacı eşlik ediyor. Bu arada parfümün açıklanan notalarında bahsi geçen içki kokusu, bir süre beliren ayrı bir nota gibi değil de daha çok parfümün genel karışımında sürekli algılanan bir esinti gibi hissediliyor. Gelişimi ve nota geçişleri çok keyifli olan, burukluk ve abartısız tatlılık dengesi iyi ayarlanmış, köşeli olabilecek kuru-karanlık-dumansı nüansların sıcak ve kremsi unsurlarla çok iyi yumuşatıldığı, kalıcılığı yüksek, farkedilirliği tatmin edici, başarılı bir parfüm.

Click image for larger version

Name:	monadioriovanille.jpg
Views:	381
Size:	57.0 KB
ID:	147706

Yorum

• Tomford Plum Japonais acilisi haric tamamiyle Serge Lutens Feminite du Bois diyebilirim.TomFord un acilisi daha baharatli boyle sicak tatli baharat Serge Lutens acildigi gibi devam ediyor biraz daha odunsu sadece. 30 dkdan sonra ayni kokuyor.Performans olarakta pek bir fark yok ikiside gayet yeterli. Tom Ford'un fiyat bandini dusunurseniz Serge Lutens daha iyi bir secim olarak gozukuyor.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Xerjoff Alex II

Yorum

• Montale oudmazing

Yorum

• Costume Natioanal Homme

Yorum

• Joop Femme

Yorum

• Olympic Orchids Artisan Perfumes Woodcut

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

İşleniyor...
                              X